IKARIKAR http://www.ikar.sk

Svetlo v temnote (Blue)3.12.2019
 

4
 počet hodnotení: 4
prečítané 29, Komentáre 0

 

Desiata kapitola, Svetlo v temnote


10. PRETVÁRKA


 


Nasledujúce dva týždne som do záhrady chodila každý jeden deň. Nezáležalo na tom, či nado mnou vládne ničota, alebo peklo, mala som neprekonateľné nutkanie ju zachrániť. Drela som na nej od skorého rána až do noci.


V pondelok, šiesteho augusta, bola moja práca dokončená. Stála som v strede záhrady, špinavá od hliny, spotená a unavená, ale spokojná, sledujúc celé svoje dielo. Povädnuté kvetiny sa znovu ujali a začali hýriť krásou. Trávička sa pozviechala, chodníky boli čisté.


Keď som sa prechádzala záhradou a sledovala ju, spokojnosť sa zo mňa postupne vytrácala. Záhrada je krásna, ako kedysi. Pomohla som jej. Ale seba som nezachránila. Nie, seba nikdy nezachránim.


Nutkanie chodiť sem sa nadobro stratilo. Cítila som sa zle. Všetko vôkol mňa bolo teraz perfektné a ja som stále zničená. Už znovu nemám nič.


Zmučene som sa pozerala na krásu vôkol mňa. Po bielej ruži sa šplhala lienka, motýľ si sadol na ľaliu. Vo fontánke pre vtáčiky sa kúpali škorce, vyspevovali si veselé melódie. Slnečné lúče prenikali do záhrady pomedzi vysoké sekvoje, vytvárali ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Blue

O mne

Tvorba odzrkadľuje našu dušu. Sme to, čo po nás ostane.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: