IKARIKAR http://www.ikar.sk

Detstvo podľa Vivaldiho. (Dagmar Gregová)11.3.2013
 

1
 počet hodnotení: 1
prečítané 33, Komentáre 7

 
...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Gregová14.3.2013
 

Neviem ktosi,neviem ako píšeš Ty!Tiež neobdivujem všetko americké,ale Bernstein a jeho West Side Story je svetoznáme,a piesne s tohto muzikálu sa hrajú v rádiách dodnes.Ale to by malo patriť k prehľadu aj priemerne inteligentného jedinca.Ale zrejme patríš k mladej generácii,preto to nepoznáš.Ani sa neospravedlňujem!Na tejto stránke som začiatočník!Roky si píšem,len do šuplíka.Nenapadlo ma to,že by som to mala písať vo Worde,bola som v strese,tak som si nestihla text skontrolovať.Ak si myslíš,že nečítam,tak môžeme sa začať baviť o literatúre!Ale ďakujem za rady,aj keď boli podané takýmto tónom!Pekný deň!

DARK15.3.2013
 

Aké milé, že si na mňa tak nakričala za to, že som ti podala niečo \"takým tónom\". Možno som ťa mala poprosiť, aby si bola taká láskavá a... vtedy by si si aspoň aspoň tú chybu, ktorú by mali zvládnuť deti 2. stupňa ZŠ, v profile autora opravila (zo slovíčkami).
Nekričala som, ani jeden výkričník nenájdeš v mojom komentári, len som sa snažila poradiť. Vždy to robím ako ozvenu - ak sa autor ani najmenej nesnaží a ignoruje základy, tak nech neočakáva chvály. Nik, kto mi ponúka niečo zaujímavé s minimom chýb odo mňa nedostal negatívny komentár. Je to ako v obchode - ak ti predajú skazené mlieko, tiež sa im za to nepôjdeš poďakovať. Ako ku mne ako k čitateľovi kto pristupuje, s akou snahou a zodpovednosťou tvorí text, ktorý mi ponúka na čítanie, tak reagujem. Nič menej, nič viac.
Snažila som sa písať tak, aby si sa nemusela prelúskavať textom ako ja, keď sa tebe nechce ani tie medzery, na ktoré som ťa upozornila, že sú základom, vkladať, aby sa adresátovi ľahšie čítalo. Nestojím ti ako čitateľ ani za to, aby som si nemusela namáhať oči - len sa pozri, ako sa ti text zlieva. Ale ja som tá zlá, na ktorú treba nakričať a ty tá dobrá s prehľadom.
S tou aktérkou som možno chcela povedať asi toľko, že pripodobňovať literárnych hrdinov k mediálnym ikonám je nevhodné, pretože nie každý pozná všetkých (a ja, podpriemerne inteligentná, už vôbec nie) vtedy je dielo platné tej dobe, nie nadčasové.
Ber to tak, akoby som nič nenapísala, počkaj si na chvály a záujem iných, nadpriemerne inteligentných (to posledné slovo nemám rada, oháňajú sa ním tí, čo radi kričia po iných, je už viac sprofanované ako vystihuje podstatu, na označenie zrelosti týmto smerom sa používa iné, ale napísala som ho, aby sme sa rozumeli.)
A ja ti želám skoré dozrievanie a prepracovávanie sa k tomu, čo znamená literárne tvoriť.

trajektoria13.3.2013
 

hneď v úvode : disfunkčný prechodník, respektíve štylisticky zle dosadený, aspon teda pre mňa. vadí mi aj formálna úprava textu, ale zbytočne by som sa opakovala. Všetko dôležité ti povedali predchádzajúce komenty. Nech sa darí.

Dagmar13.3.2013
 

Táto kniha,mala byť určená pre úplne malých čitateľov,no potom nejak som štýl zmenila.Takže začiatok je písaný takýmto naivným spôsobom.Veľmi ťažko sa opravuje,čo už bolo raz napísané.Ale,samozrejme opravím to,ani mne sa to nepáči.Zvyšok knihy je už sofistikovanejší.No a čo sa týka gramatiky,myslím že na to,že žijem dlhší čas v Nemecku a píšem na nemeckej klávesnici,nie je to až také zlé.A Natalia Woodova,bola herečka,kedysi tak slávna ako Marilyn Monroe,predstaviteľka Márie z muzikálu Leonarda Bernsteina West Side Story.Považovaný za najslávnejši muzikál všetkých čias.Ešte som zabudla,to pár riadkové písanie má na svedomí,to že ani nie po pol hodine, stratila som trikrát skoro celú kapitolu.Nechcela som viac riskovať.Inak technicky je to na tejto stránke zbytočne komplikované.Pred rokom som prispela niekoľkými básničkami,no a teraz som sa sem nemohla už prebiť.Pekný deň!

DARK13.3.2013
 

Nič americké ma nikdy nevzrušovalo, zvlášť ak sa tvrdilo, že je to „najlepšie, najslávnejšie, najkrajšie, najobdivovanejšie...“, na Amerike nie je pre mňa nič obdivné, okrem historických faktov. Ale to nie je pre tvoj text podstatné.
Dagmar, akokoľvek sa budeš ospravedlňovať, stále tvoj text bude nečitateľný a záujem získaš až vtedy, ak bude upravený. Ale naozaj upravený. Pretože žiadny jazyk nemá ani negatívny ani pozitívny vplyv na to, čo autor vie alebo nevie. Ak nevie ani to, že za bodkami, čiarkami a pod. má byť medzera, čo je základ, tak zrejme knihy nečíta, lebo by si to dávno všimol, z toho vyplýva, že nemá širokú slovnú zásobu, nemá teda poňatie, ako treba pristupovať k písaniu textu atď. Ponúkne teda jednak nič zaujímavé, jednak nezaujímavo, ďalej s množstvom chýb, omylov.
Veľmi ťažko sa upravuje, ak bol už text raz napísaný? Ak sa držíš tejto tézy, tak sa sama odpisuješ. Každý autor, ktorý to myslí s písaním vážne a píše pre čitateľa, nie iba pre seba, iné nerobí, len upravuje, až kým nemá na zadnici mozole, ako sa hovorí.
Píšeš, že si písaním stratila kapitolu. Mám tomu rozumieť tak, že píšeš rovno sem? To si nedáš ani tú námahu napísať text vo worde, xkrát ho skontrolovať a opraviť? Ak ti čitateľ nestojí ani za to, tak sa nečuduj, ak ťa nikto nebude komentovať, nepridelí ti hviezdy, a po čase ťa nebude ani čítať.

Je toho mnoho, čo by som ti chcela napísať, ale nie je toľko času a obávam sa, že ani záujem z tvojej strany. Ak sa mýlim a záujem máš, nájdeš si všetko aj sama.
Odporučím, ak už nič iné, aby si si pozorne prečítala všetky hodnotenia k dielam tu na mt, môžu ti byť v mnohom nápomocné, ale musíš sa ich držať pri oprave a ďalšej tvorbe. Inak si čitateľov nezískaš. A o to ti predsa ide, keď si so svojim písaním vyrukovala na verejný portál.
Veľa trpezlivosti želám.

DARK12.3.2013
 

Dagmar, niekoľko drobných rád.
\"Milujem hru zo slovíčkami\" (v profile autora) oprav na ... hru SO slovíčkami. A potom, ak budeš chcieť zaujať čitateľa a neodradiť ho nadmierou chýb a nesprávností, naozaj začni hru so slovíčkami milovať a daj si na každom jednom záležať.
Ponúkam ti návod, ako asi má vyzerať text, aby bol čitateľný a nevypovedal o veľkých autorových medzerách, keďže zlá gramatika a štylistika zhoršujú kvalitu textu - čitateľ vtedy upriamuje pozornosť na ňu a nie na to, čo mu chceš povedať. A zriedkakedy vydrží čítať ďalej ako po druhý odsek.

Sestry Dáša, Magda a Zuza vošli do domu smútku, kde pokašliavajúc stála hŕstka smútočných hostí. Na katafalku ležala rakva s telesnou schránkou nebožtíka. Dáša pristúpila a pohladkala otcovu ľadovú, kedysi zásadne trestajúcu ruku. Pekné črty tváre, za ktorou ženy šaleli, boli skrivené smrteľným kŕčom. Pripomínali dušu Doriana Graya na slávnom obraze.
\"Odpúšťam ti,\" zašepkala, \"nech ti aj Boh odpustí.\"

DARK12.3.2013
 

Tie opačné lomky v priamej reči, samozrejme, byť nemajú, tie sa pridali automaticky k úvodzovkám, to je chyba nastavenia.
V ďalšej kapitole som si prečítala o Natálii Woodovej - netuším, kto to je, preto si osobu, ku ktorej si ju prirovnala, neviem predstaviť ani najmenej. Takže aj s tým sa treba pohrať, pripodobniť ju inak, sofistikovaným opisom.
Kapitoly treba pridávať dlhšie, nie pár riadkové.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Dagmar Gregová

O mne

Milujem hru zo slovíčkami.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: