IKARIKAR http://www.ikar.sk

Údolie stratených motýľov (Blue)11.7.2019
 

4
 počet hodnotení: 7
prečítané 84, Komentáre 9

 

Deviata kapitola Telefonát


Milovať znamená trpieť, nemilovať potom zomrieť.


Deň predtým, než som spoznala Leonarda, som v celom svojom tele aj duši cítila, že prichádza zmena – brnela mi v kostiach, dostávala sa do môjho vnútra – akoby som ju nejakým spôsobom sama predpovedala. Nevedela som, čo sa stane – preto som sa tešila na priateľstvo s Gabriellou, pobyt u Caroline, na nové možnosti, a samozrejme, dúfala som, že moji rodičia budú opäť spokojní, a že aj ja sama nájdem pokoj v duši.


Mýlila som sa.


Keď som po prvý krát uvidela Leonarda, myslela som si, že som sa zbláznila. Bolo by to celkom možné – náhle sa v mojom živote ilúzie dotýkali reality, dokonca spolu splývali – aby mi ešte viac sťažili schopnosť rozlíšiť jednu od druhej.


Nevedela som pomenovať, čo k nemu cítim – až potom to prišlo ako ohnivá prílivová vlna – vedomie, že ho milujem. A keď som si konečne dovolila priznať, že je niečo viac a že skrýva nejaké tajomstvo, úpenlivo som čakala na nejaký dôkaz. Teraz, keď mám dôkaz prajem si, aby som žiadny nedostala. Pretože aj neistá nepravda je lepšia ako bolestivá ľahostajnosť.


Milo ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Elisa29.7.2019
 

Ahoj Blue, v prvom rade sa mi páči, že si si vybrala odvážnu a peknú tému. Anjeli sú abstraktné postavy, ale celkom pekne si opísala stretnutie s ním. Príbeh sa mi čítal veľmi dobre,len to bolo na jeden hlt dlhé a možno by som trošku okresala niektoré faktografické opisy ako napr. ten, prečo je dôležitý spánok. Mňa to tam trošičku rušilo. Pekne píšeš o pocitoch a vieš to s citom klásť do viet :) myslím, že by som si takú knihu kúpila.

Tereza-Blue29.7.2019
 

Ďakujem Ti za hodntenie aj pripomienky. Niekedy je naozaj menej viac, vždy bolo pre mňa ťažké veci skracovať. Zamyslím sa nad tým :)

Tina19.7.2019
 

...posielam 5 hviezdičiek. Veľmi pekne napísané, len tak ďalej

Tereza19.7.2019
 

Ďakujem. :)

Katka19.7.2019
 

Katka19.7.2019
 

Hodnotím veľmi pozitívne, si šikovná.

Tereza19.7.2019
 

Ďakujem pekne. :)

Tereza16.7.2019
 

Ďakujem, som rada, že Vás to zaujalo. Dlho som váhala, kým som to sem uverejnila. :) Budem sa snažiť rozdeliť to do viac kapitol, ako ste mi navrhla.

Eva15.7.2019
 

...napad to nie je zly:):) mozno si tento pribeh najde vela citatelov. Trocha ezoteriky nikdy nezaskodi, skor naopak. Len je to pridlhe radsej viac kapitol a rozdelit, ale to je len moj osobny nazor.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Blue

O mne

Tvorba odzrkadľuje našu dušu. Sme to, čo po nás ostane.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: