IKARIKAR http://www.ikar.sk

Dezertér (Peeaaj)31.8.2017
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 114, Komentáre 3

 
3. Kapitola Reálny svet
3.kapitola
Reálny svet
   Po dokončení vojenskej Akadémie, som sa naplno začal venovať svojmu povolaniu. V tomto povolaní boli dve hodnosti malé a veľké. Mal som to šťastie, že som získal veľkú hodnosť. V armáde a priemysle sa využívali roboty. Boli nastavené ako neškodné a mali nastavenú umelú inteligenciu, každý jeden s nich musel dodržiavať prísny protokol.  Roboty boli začlenené medzi normálne funkčné jednotky a plnili rozkazy. Slovo agresivita bola vyňatá, skoro vôbec sme sa s ňou nestretávali. Patriarchy prišli na to, že za agresivitou stoja muži a preto im dávali všemožné hračky aby si tlmili hnev. Obrazne za to povedané testosterón. Muži sa tým pádom vedeli ovládať a kontrolovať. Roboty podliehali hlavným príkazom patriarchám . Keby som teraz povedal, „znič patriarchu“, okamžite, by ma detekovali ako možnú hrozbu. Nahlásili by ma a čakal by ma vojenský súd. Veľa šťastlivcov sa pokúšalo preprogramovať roboty, ale bez úspechu. Ich centrálný počítač sídlil v hlave za štítom, ktorý bol poprepínaný tisíckami senzorov. Ktoré okamžite hlásili možnú h...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Peeaaj14.9.2017
 

Veľmi pekne ďakujem. Som rád, že niekto aspoň reágoval, ale to bude dôvod prečo to nečítajú. Každá hra má svoje pravidlá. Učja nás to v škole. Mňa na začiatku napadol nápad, ale v tú chvílu ja nevidím pravidlá. Pre mňa sú neviditelné. Lebo keby som ich videl, nevedel by som dokončiť dielo. stále by som sa sústredil iba nad pravidlami. Máte pravdu uverejnil som iba jednu kapitolu. Mám dokončených päť kapitól. Ale, nie som velmi technický typ. Pomôžte mi ako by som mal to upraviť. A ja sa pokúsim dokončiť tých ďalších päť kapítol. Potrebujem vzor. Ja vidím nápad, ale pravidlá mi ušli. Ďakujem.

Alia S.15.9.2017
 

Pokiaľ ťa pravidlá slovenského jazyka a literatúry obťažujú, naozaj nemá zmysel písať. On si to totiž málokto prečíta. Čitateľ si spravidla vyberá diela, kde sa nemusí zamýšľať nad veľkým počtom chýb, ktoré brzdia v čítaní a niekedy menia význam, ale nad plynulým textom, z ktorého trčí príbeh, nie omyly.

Upraviť ti text môže korektor, platený, prípadne rodičia, ak o slovenčine vedia viac, učiteľ, ak si chce nájsť čas, niekedy i jazykovo dobre podkutá spolužiačka.
Ak máš ambície byť spisovateľom, tak sa musíš sám veľa učiť. Aj veľa čítať - i tým sa ti do vedomia dostane veľa vedomostí. Prax je taká, že kto neovláda jazyk - jediný nástroj spisovateľa - nenapíše nič poriadne.

Ak by som ti chcela pomôcť aj inak ako radami, musela by som tvoje dielo prepisovať, ale to nie je možné, musíš sám. Ak bude dobré a niekto ti opraví chyby, ak sám nedokážeš, potom si ho zaiste niekto všimne. Na knižnom trhu (i internetových stránkach podobných tejto) je pretlak, je si z čoho vyberať, a, ako píšem vyššie, čitateľ si vyberá kvalitu po každej stránke. Prečo by mal čítať dielo s chybami, zlou štylistikou, s omylmi, v nesprávnom formáte, keď môže siahnuť po kvalitne vypracovanej knižke/texte?
Je to tak, žiaľ, kým neodstrániť chyby, neoddelíš odseky, nedáš každú priamu reč na nový riadok, nezaujmeš. K tomu nezabudni na pútavý príbeh, nápaditý, nový, \"neokukaný\". Siahni po teórii, aj na internete nájdeš mnoho rád, dokonca aj na tomto portáli, ak sa chceš pohnúť a zabojovať o priazeň čitateľa.

Alia S.13.9.2017
 

Nechcem ťa sklamať hneď na začiatku, ale keď už som klikla na tvoje dielo a nežiada sa mi po pár vetách čítať ďalej, tak ti aspoň napíšem dôvody:

1. Daj si niekomu opraviť chyby. Text s chybami vyvoláva nedôveru, čitatelia ťa odmietnu hneď v začiatku, a tak nedostaneš spätnú väzbu, nedozvieš sa, kde robíš chyby, kde sa dopúšťaš omylov, v čom by si si sám mal prehĺbiť vedomosti a pod.
Hodnosť je vysoká a nízka, nie veľká a malá.
Každý jeden s nich = z nich.
Slovo agresivita bola vyňatá = bolo vyňaté.
Patriarchy = patriarchovia.
Obrazne za to povedané testosterón = ?

Tu som čítať prestala.

2. Text oddeľ na logické odseky, nemôžeš ho nechať ako jednoliaty celok. Otvor si ktorúkoľvek knihu a zistíš, že je to tak správne.

3. Pridávaj po menších celkoch, nik nebude čítať na jeden hlt.

4. Vložil si iba 3. kapitolu. Uvedom si, že ani ty neotváraš knihu v prostriedku, preto nechci, aby sa čitateľ zahryzol do niečoho rozohraného bez poznania rozbehu.

Toľko na začiatok. Na tebe záleží, či chceš zaujať, či sa budeš držať aspoň týchto pár rád a opravíš/upravíš dielo do vhodnej podoby.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Peeaaj

O mne

Som trochu introvent, ale rád píšem. Čerpám z fantázie.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: