IKARIKAR http://www.ikar.sk

Diaľnica v hmle (David W. Moody)2.12.2013
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 1058, Komentáre 0

 
Diaľnica v hmle - 1.kapitola Príbeh s prvkami fantázie. Jeho hlavnou myšlienkou je, že dejiny sa opakujú a dávajú nám návod, ako bojovať so zlom. Ľudia sa nemenia tisícročia, ich ambície a dobré aj zlé stránky sú rovnaké od staroveku. Hlavnou postavou je Peter, ktorý sa – vybraný vyššou mocou – postupne dostáva (po diaľnici v hmle) do rôznych období dejín a stretáva ľudí, ktorí mu rozprávajú svoje príbehy. Takto uvidí staroveký Egypt za vlády Ramzesa Veľkého, Rímsku ríšu za vlády cisára Vespasiana, stredoveké Uhorsko zničené tatárskym vpádom, slobodné Írsko po získaní nezávislosti a tiež krutú realitu súčasnosti, ktorej vládne tzv. oligarchická demokracia.
  
 
Prológ
Niektoré veci sa občas jednoducho prihodia.
Nie vždy si ich vie človek vysvetliť. Azda až dodatočne. A možno aj to len čiastočne. Dôležitejšie ako vysvetlenie prečo sa ale zdá, čo vlastne sa stalo. A ponaučenie z toho. Obsah je niekedy dôležitejší ako jeho príčina alebo to, čo ho zapríčinilo.
Taký je aj príbeh Petra. Nikdy nevedel, prečo sa to stalo jemu, veď sa považ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

David W. Moody

pauly.JPG
O mne

Píšem od malička, aj preto ma ta vždy ťahalo k žurnalistike, ktorú som napokon vyštudoval a pracoval som ako novinár. Napísal som už niekoľko románov, ale nikdy som ich nepublikoval, čítalo si ich iba moje okolie a teraz by som ich rád zdieľal aj tu. Píšem prakticky nonstop, len chcem vedieť, či sa mi to vôbec oplatí :) A feedback odtialto by mi to jasne napovedal.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: