IKARIKAR http://www.ikar.sk

Dievča, ktoré skrotilo slnko (Jennifer Salvattor)14.1.2015
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 43, Komentáre 0

 

 
1.
 
 
 
        „Povedal som, že nikam nejdeš!“ Otcov pobúrený hlas pripomína hromobitie. Ja mám však búrky rada. „Zostaneš doma,“ pokračuje nekompromisným tónom, hlasno lapajúc po vzduchu, „a začneš sa správať ako človek. Si moja dcéra a budeš ma rešpektovať, rozumieš?!“
        Seriem na teba, vykríknem v duchu. Už znova mnou začína lomcovať pulzujúci hnev, hoci som si sľúbila, že sa nenechám rozhodiť a celú túto frašku pretrpím s kamennou tvárou hráča pokru. Lenže zoči-voči otcovi je to priam nemožné. Len čo zbadám jeho nechutne nadradený výraz, zaleje ma vlna adrenalínu. Ten chlap žije z nejakého dôvodu v mylnom presvedčení, že opraty môjho života drží pevne v rukách. Myslí si, že ma napchá do zlatej klietky, zamkne ju a kľúč si vezme, verí tomu, že mi zabráni roztiahnuť krídla a žiť život, po akom túžim. Nenávidím ho za to. Z celého srdca. A viac ho nemienim trpieť.
        Si pre mňa vzduch, otec, pomyslím si uštipačne. Ale nie ten čerstvý. Si ten, ktorý sa vznáša okolo rozkladajúcej sa mŕtvoly. V tvojej prítomnosti je mi zle.
        Upiera...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Jennifer Salvattor

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: