IKARIKAR http://www.ikar.sk

Dievčatko (pracovný názov, ak máte lepší nápad, sem s ním:) (Surya)18.12.2009
 

2
 počet hodnotení: 6
prečítané 286, Komentáre 1

 
1.Kapitola - Koniec je len začiatok
Koniec
Nechá ma si to celé vyžrať. Sadista. Formulácia: lebo chcem byť sama mu evidentne nestačí. Musím vysloviť to prekérne slovo: koniec. Na striedačku plačeme. Trasie sa mu spodná pera. Slzy mi kvapkajú do šálky s kávou a pokojnú hnedú hladinu rozvíria trpké kruhy. Stískam mu vlhkú ruku. Ja, astmatik, si pripaľujem už asi desiatu cigaretu. Popol, ktorý som ukazovákom zhrnula z obrusu do malej kôpky, sa mi zarýva pod nechet. Je mi to ľúto. Ľúto, ľúto, ľúto. Źe sme takto dopadli. Źe som sa zbláznila do iného. Vlastne, že som si myslela, že som sa zbláznila do iného. A sedieť na dvoch stoličkách sa nedá, bolí z toho zadok aj duša. Práve odhadzujem našu spoločnú minulosť a je mi z toho na vracanie.
Je mi to tak ľúto, ľúto, ľúto. Že ti ubližujem, že vidím tvoje slzy a ty hovoríš prepáč, prepáč že ma vidíš plakať a ja hovorím to nič a plačem aj ja. A potom hovorí prepáč znovu, hovorí prepáč, ale ja ti to neuľahčím. A ja to musím vysloviť. Núti ma.
A tak to teda vyslovím, to slovo, definitívne, nezvratné, slovo ktoré znie ako šľahnutie biča. To slo...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Jerry4.6.2010
 

Spočiatku som čítal iba cestopisy a dnes som prečítal aj Tvoju prvú kapitolu, ktorá je vcelku a zaujímavá, asi preto, že som mal pocit, že som to už zažil. Dalo by sa to vylepšovať, tak ako všetko, ale inak vcelku fajn. Chýbajú mi tam dialógy, ale to asi až v ďalších častiach...

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Surya

O mne

Som taký Kerouacov pútnik 21.storočia. Zo všetkého najradšej sa túlam - po stránkach kních, po cestách - necestách za pokladmi sveta, po nepopísaných riadkoch papiera, kam ukladám literu za literou.V poslednej dobe moja múza zaspala, zanedbávala som ju, hoci som písala, netvorila som. Teraz cítim, že nastal čas ju znovu zobudiť.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: