IKARIKAR http://www.ikar.sk

Dobrodružstvá námorníka Nika - Kameň v jazere (škriatok)28.3.2011
 

5
 počet hodnotení: 6
prečítané 27, Komentáre 1

 
Kameň v jazere

Obloha bola jemnulinko modrá. Slnko už stihlo vyjsť poriadne vysoko. Suchý horúci vzduch sa zle dýchal. Našťastie povieval príjemný vetrík, ktorý Nikovi fúkal do tváre.  Ešte že mám svoju kapitánsku čiapku a nepečie mi na hlavu. Povzdychol si chlapec. Pozrel do mapy rozloženej vedľa seba pri kormidle. Zamyslel sa a vzal do rúk kompas.
Ideme správne? Opýtal sa papagáj Hugo. Vyzeráš byť znepokojený.  Hádam len neblúdime.
Neboj sa kamarát. Ideme podľa plánu. Len som si overoval na  mape, či držíme dobrý smer. Usmial sa na papagája Niko, aby rozohnal jeho obavy. Odložil kompas, ktorý tiež dostal od ocka a otočil kormidlo trocha viac doprava.
Don´ t  worry. Don´t  worry. Zašomral si popod nos Hugo. Už bol pokojný. Vedel, že Niko je dobrý kapitán. Už spolu preplávali nejedno more a rieku. A  vždy dorazili šťastne do cieľa..
Loď sa hojdala na Dunaji.   Po tejto rieke doplávame do veľkého prístavu v Budapešti. Vysvetľoval malý námorník.  Tam zakotvíme, naberieme  zásoby a ďa...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Alica Náhliková4.7.2011
 

Dej sa krásne vyvíja...pekné...držím palce. :-))) Dávam5*.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

škriatok

O mne

Som mama neposedného 4-ročného piráta. Ako každé dieťa,aj on má rád rozprávky. Tie moje,o kapitánovi Nikovi,sú jeho obľúbené :)

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: