IKARIKAR http://www.ikar.sk

Dobrodružstvá námorníka Nika - Úvod (škriatok)24.3.2011
 

5
 počet hodnotení: 6
prečítané 28, Komentáre 1

 
Úvodná kapitola

Svitlo ráno. Námorník Niko si pretrel oči a bežal nedočkavo k oknu. Bol veľmi zvedavý, aké ho dnes čaká počasie. Či bude môcť so svojou loďou konečne vyplávať na ďalšiu dobrodružnú cestu. Už týždne trávil čas na súši kvôli búrkam. Obloha sa celé dni nevyjasnila. Bola hrozná tma, hrmelo sa a blýskalo. Padal taký hustý dážď, že nemohol vyjsť von.
Niko, modrooký chlapec s blonďavými vlasmi, býval v malom domčeku v dedinke blízko mora. Mal to tam rád. V záhrade sa v mohutnej korune starého stromu ukrývala drevená chatka. Často do nej chodil čítať knižky o vzdialených krajinách. Tam starostlivo pripravoval plány na svoje dobrodružné výpravy. Tento raz sa chystal nájsť čarovný kameň, ktorý ochraňoval námorníkov. Ležal na dne veľkého sladkovodného jazera Balaton v Maďarsku.
Aké je dnes počasie Niko? Zakričal na rozospaného chlapca v pásikavom modro-bielom pyžame veľký pestrofarebný papagáj z rodu Ara. Volal sa Hugo. Mal žlté bruško a hlavičku zelenú ako tráva. Jeho...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Alica Náhliková4.7.2011
 

Ahoj škriatok,myslím,že toto bude napínavé a pútavé čítanie pre deti.Nech sa darí pri vymýšľaní ďaľších pokračovaní. :)))

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

škriatok

O mne

Som mama neposedného 4-ročného piráta. Ako každé dieťa,aj on má rád rozprávky. Tie moje,o kapitánovi Nikovi,sú jeho obľúbené :)

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: