IKARIKAR http://www.ikar.sk

Dobrú noc, Zuzanka (MiLa)10.4.2017
 

4
 počet hodnotení: 6
prečítané 238, Komentáre 9

 
Dobrú noc, Zuzanka
Pritiahla si nohy pod bradu a zadržiavala dych tak dlho, ako jej to len malé pľúca dovolili. S Hankou nedávno hrali hru, kto vydrží nedýchať dlhšie. Vyhrala. I keď len ona sama vie, že trochu podvádzala a dvakrát sa nadýchla ústami.
Žmúri do tmy v detskej izbičke, ktorú občas pretne lúč diaľkových svetiel z ulice pod oknom. Keď bola menšia, myslela si, že to svietia policajti baterkami, keď hľadajú zločinca. Cítila sa bezpečne s vedomím, že ju i jej maminu ochránia. Dokonca veľakrát ich videla aj naživo. Raz v škole, priviezli veľké vlčiaky a ukazovali deťom rôzne triky. Bolo to ale o ničom, lebo ich nesmeli pohladkať. Nie tých policajtov, ale tie psy! A už ani nevie, koľkokrát boli aj u nich doma. Naposledy počas vianočných prázdnin. Mama vtedy plakala a kričala na ňu, nech volá policajtov. Otec jej držal vlasy. Určite to maminu veľmi bolelo. Asi stokrát viac ako ju, keď jej češe vlasy a občas šklbne. Zuzanka chcela zatelefonovať, ale zrazu zabudla telefónne číslo. Utekala sa pozrieť na nálepku v slovníku, no boli prázdniny a slovník nebol v aktovke. Keby bol...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

p.balam13.5.2017
 

Pekne pisané, forma jasnych priamociarych viet sa hodi k popisu pocitov hlavnej malej hrdinky.
Len mala vytka, netyka sa pisania, ale deja. Neviem si predstavit rodinu, do ktorej by prisla dcera a setra s modrinou od svojho muza a ten by od pribuznych manzelky nedostal za to aspon slovnu nakladacku ... No mozno som iba predbehol dej ...:)

Max (Silver)13.5.2017
 

Ahoj MiLa,
a je tu ďalšia perla. Toto bude náhrdelník, skvostný ako sen. Vylepšil som trochu hviezdy, nech je to tak, ako má byť. Nech Ti prúd nikdy nevypnú, chladničku nech máš vždy plnú, a čerstvý vzduch v pľúcach, Ty hviezda píšuca.
Veľmi sa to nerýmuje, snáď to nevadí. Nezdržujem, som na prózu. Prídem zas.

Anka10.5.2017
 

:(

Max (Silver)16.4.2017
 

Ahoj MiLa,
Tvoje dielko „Dobrú noc, Zuzanka“, ma turbulentne vtiahla do vyššieho levelu. Mám ho v hlave už pár dní. Dnes som to čítal zas. Štýl ma uchvacuje, dej strháva. Je to pre mňa niečo bohovské! Štýl vyvoláva na celom tele zimomriavky. Obsah burcuje vo mne vlny hnevu na ľudí. Na ľudí, ktorí sa aj v tom najmenšom mikrosvete lásky, dokážu k najbližším takto chovať. Tieto pocity mi nesprostredkuje film, divadlo, ba ani hudba. A Tvoj DP ? Nedokázal som ho prestať čítať. Veď som ani nechcel prestať. Pre mňa je to skvostná perla. A Ty MiLa ,prosím Ťa, len navliekaj a navliekaj, nech je z nich celý náhrdelník. Nech Ti to ďalej takto píše.

MiLa23.4.2017
 

ďakujem, Max. môžem si niečo prečítať aj ja od teba?

Zuzana11.4.2017
 

nerada čítam takéto veci. žiadne dieťa by toto nemalo zažiť. ja viem, realita býva aj takáto. dobre napísané.

MiLa23.4.2017
 

mnohokrát, žiaľ, aj horšia. ďakujem!

Ďoďo11.4.2017
 

Silné... veľmi silné. Ďakujem

MiLa23.4.2017
 

aj ja!

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

MiLa

O mne

vďačná, šťastná, melancholická

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: