IKARIKAR http://www.ikar.sk

DOBRÝ OTEC (Matej Lipka)14.8.2017
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 132, Komentáre 0

 
DOBRÝ OTEC
Starý, na niekoľkých miestach preliačený Focus pomaly zaparkoval na posledné voľné miesto a motor stíchol. Auto, ktoré malo svoje najlepšie časy bezpochyby za sebou, nepatrilo nikomu inému ako Jamesovi Lawndaleovi.
Keby mal James charakterizovať svoje dobré vlastnosti, bez falošnej pýchy alebo preháňania by sa popísal ako čestný, priamy a hlavne snaživý človek. Aj v jeho práci to o ňom všetci vedeli, preto každý bral jeho povýšenie na vedúcu pozíciu ako samozrejmosť. Spolu s piatimi podriadenými James dohliadal na bezproblémový import a export materiálov pre istú nemenovanú americkú spoločnosť.
Ale keby sa mal charakterizovať ako otec, už by to také ružové nebolo. Neustále v práci, bral každý nadčas, každú víkendovú šichtu a jeho rodina ho ani poriadne nevidela. Jeho otcovstvo bolo horšie než zlé. Do práce chodil už na šiestu ráno a domov sa vracal niečo po deviatej. V práci ho za to uznávali, ale doma...
Až jeho manželka Holly mu otvorila oči. Na jednej strane to bolo dobre, pretože sa konečne spamätal, no spôsob akým to urobila a čo nasledovalo potom, už neb...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Matej Lipka

O mne

Už roky nosím v hlave kopec nápadov na rôzne príbehy. Ale nikdy som si nenašiel čas ich spracovať. Verím, že to sa čoskoro zmení.

Konštruktívna kritika je viac než vítaná.

Ďakujem za váš čas strávený čítaním mojich výtvorov a dúfam, že sa vám budú páčiť.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: