IKARIKAR http://www.ikar.sk

DOM BIELYCH PAVÚKOV (Alžbeta Rašová)21.6.2016
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 287, Komentáre 2

 

 
                                                                                                                                                                                                              Skorým vstávaním sa mu podarilo  predbehnúť  čas svitania.  V izbe, ešte nočnou tmou potiahnutej, bol sám. Oslobodzovalo ho to, pretože vzrušenie, ktoré si ho v istú chvíľu podmanilo,  nemusel skrývať pred nikým.       
„Konečne,“ zhrnul pocity do jedného slova. Po niekoľkohodinovom tvrdom neprerušovanom spánku sa v ňom príjemne rozlievala satisfakcia voči dosiaľ pokúšajúcej nepriazni osudu. Pri nie celkom prebudených zmysloch nemý mimovoľný monológ spokojne bilancoval:                                                                                            
„Šľahala si nás zdrvujúcimi úkladmi, zákerníčka naša, no nášho osudom povereného dobroprajníka si neporazila.“ Že sa rany z podnikateľských rizikových aktivít museli sceľovať individuálnou samoliečbou, uvedomoval si od samého začiatku akcie nielen on ale i všetci účastníci spoločnosti.
Založil si ruky za h...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Miška12.8.2016
 

Mňa trochu odrádzal veľmi komplikovaný úvod. Vety sú príliš zložité a po niekoľkých som stratila niť. Jednoducho som zabudla, o čom bola prvá veta. Vidno, že autor/ka má talent a intelekt. Väčšina čitateľov si však chce pri čítaní oddýchnuť, pasívne alebo aktívne, riešiť dej, pocity postáv,... Pri tomto sa mi to zdá veľmi náročné, akokoľvek sa snažím brať to s nadhľadom, vyvoláva to vo mne pocit komplikovanosti. Je to však môj subjektívny pocit.

Alia S.22.6.2016
 

Každý príbeh by mal niesť tajomno, ale keď je ho priveľa a stratila som sa v ťažobe neprehľadného textu a nadobudla pocit, že ho stvoril generátor náhodných slov a nie človek, ktorý chce poskytnúť zážitok, po pár odsekoch som vzdala. Takže nezaujalo. Pre mňa je dielo zaujímavé, ak má príbeh, ak má akciu, ak sa zamyslím či pobavím.
Čitateľ by sa nemal zamýšľať nad každou jednou ťažkou, alebo skôr zaťaženou, vetou, naopak, dej má plynúť, nie brzdiť.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

sec
 

Projekt

mediálne
podporujú: