IKARIKAR http://www.ikar.sk

Dotyk ohňa (Ana Ignis)6.4.2015
 

4
 počet hodnotení: 13
prečítané 993, Komentáre 23

 
1. kapitola
Hrad Likava, leto 1409
           
           Keď pocítil na krku chladivý dotyk čepele, nedal to nijako najavo. Oči nechal zatvorené a predstieral, že spí. Cítil ako sa ruka držiaca zbraň trasie. Jeho život visel na tenkom povrázku, stačí okamih a je mŕtvy. Potichu zašmátral prstami pod prikrývkou a zovrel do dlane rukoväť svojej dýky. Hlavou mu blysla myšlienka na smrť a na to, kto si praje, aby zmizol z tohto sveta. Nevedel o tom, že by mal nejakých nepriateľov. Bol starším z dvoch bratov, prvým synom pána de Liknau, ktorý už takmer desať rokov ležal v hrobe podzemnej krypty. A on v nej bude ležať tiež, ak okamžite niečo neurobí. Pocítil ako sa chlad od jeho krku vzdialil. Teraz alebo už nikdy, povedal si v duchu, s rýchlosťou šelmy sa obrátil k nepriateľovi  a čepeľ svojej ostrej dýky mu vrazil do brucha. Spálňou sa ozval hlasný ston, krátka dýka z ruky zasiahnutého vypadla a dopadla na kamennú zem. Muž sa zviezol na kolená. Tvár mu halila kapucňa dlhého čierneho plášťa.
            „Markus...“ zachripel slabým hlasom a muž stojaci nad ním, ten hlas okamž...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Lenka14.6.2016
 

Ufff, uzasny diel. Skoro som nedychala:-)
Super, moc sa tesim na dalsie pokracovanie.

SK6.9.2015
 

Romanka, mas velky talent! Tvoje romany doslova hlcem. Dufam, ze coskoro pribudne dalsi ;)

Romana7.9.2015
 

Ďakujem za reakciu :) veľmi ma potešila, vzhľadom k tomu, že ešte robím množstvo začiatočníckych chýb, ale tak to sa asi od začiatočníkov čaká :) oba romány sú už dokončené, pracujem na novom a postupne sa budem snažiť pridávať ich sem, vždy keď si nájdem chvíľku času popri predmaturitných stresoch :)

Kristína Hušeková29.6.2015
 

Romana, nevzdávaj to a pokračuj v písaní. Historických románov tu nie je veľa, téma je zaujímavá a máš dobrý rozprávačský štýl, rada si prečítam pokračovanie.

Romana2.7.2015
 

Ďakujem veľmi pekne :)

Deni27.6.2015
 

Prijemne citanie,mam rada historicke romany.Najdem niekde aj pokracovanie?

Romana28.6.2015
 

Dobrý deň :) príbeh je už dopísaný, ale na tejto stránke nie je príliš obľúbený... preto neviem, či ho tu mám pridávať :) ale keďže si cením každého čitateľa, onedlho bude ďalšia kapitola :)

Lenka14.6.2016
 

Romanka, urcite pridavaj, rada citam tvoje romany. Bolo by mi luto, keby si nepridavala dalsie pokracovania :-)

Deni29.6.2015
 

Dakujem pekne, cenim si to.

olinka17.4.2015
 

Ja, mám tiež rada romantickú, literatúru a hlavne tú, čo sa odohráva v minulosti. V dobe kráľov.Rada snívam, nechávam sa unášať vo víre fantázie. Prečítala som si tvoj pokus. I ja píšem, už dlhé roky. Na začiatku to boli pokusy, keď si ich vytiahnem teraz, z počítača tak len krútim hlavou, či som to naozaj napísala ja. Teraz k tebe. Prepáč, budem úprimná. Text nezáživný, málo napätia, nezaujalo mňa to. Bolo to fádne, bežné.Trocha by som ten dialóg oživila. Napísala by som o pocitoch tých dvoch strážcoch, na, čo mysleli, keď sa spolu rozprávali. A pod.

Romana18.4.2015
 

Ďakujem za názor aj radu, pokúsim sa na tom pracovať :)

re11.4.2015
 

dosť slabý príbeh
môj názor

Romana11.4.2015
 

Váš názor beriem. Mohli ste však napísať čo konkretne vám nesedí. Nemôžem sa totiž zlepšiť keď neviem v čom robím chybu...

re11.4.2015
 

ak autor sám nechápe podstatu literárnej tvorby...:((

:))ale ok, nie sme všetci na jednej vlnovej dĺžke:

príbeh musí zaujať svovjou nezvyčajnosťou od prvých odsekov
ešte lepšie od prvých viet

má pokladať otázky
aby sa čitateľ tešil na odpovede /nemyslí sa vkladat otázniky
myslí sa medzi riadkami, vo vývoji, nastolovať zápletky a nepredpokladateľné riešenia,zamotávať, mlžiť, zavraždiť..../
lebo
vágny, nevyhranený s neostrou podobou, nenúti vrátiť sa

pochopené?
má teda vzrušiť a nútiť byť zvedavý, čo ďalej

možno tvoj príbeh je
len nie každému sa chce prekutrávať
či
raz konečne niečo
čo rozbúcha srdce
naozaj príde

BTW máš v texte
mnoho zbytočných slov i viet - údernosť sa stráca,
nezáživnych dialógov
nesprávnu priamu reč
a mnoooho iných začiatočníckych chýb
- prekutraj portál,
hľadaj rady,
nájdeš mnooooho

noch eine guter Rat:
vkladaj po kapitole raz za čas nie naraz 20

Romana12.4.2015
 

Neviem, či vravieť o nepochopení lit. tvorby je ten správny výraz, ja svoju tvorbu poznám, až priveľmi, keďže je v nej obrovský kus mňa ...Viete, nedá sa vždy písať literatúru obalenú tajomstvom, teda aspoň ja mám mnohokrát potrebu čítať nekomplikované knihy, pri ktorých si oddýchnem...som žena hľadám hlavne romantiku a nie vždy je potrebné prepchávať text neustále niečím nejasným, hmlistým ako ste napísali....vezmite si napríklad takú Táňu Keleovú-Vasilkovú, nie žeby som sa s ňou porovnávala, to vôbec nie, ona je pani spisovateľka, ale deje jej kníh tiež nie sú zložité, sú určené na čítanie vo voľnej chvíli, kedy sa človek nepotrebuje zamýšľať... Je to len o veci názoru, 100 ľudí, 100 chutí a každý človek čo píše má predsa iný štýl tvorby, iný cieľ a proste všetko...k tomu, či niečo príde...o čom by to bolo, keby hlavná zápletka prišla hneď na začiatku? príbeh mám už dopísaný a zápletka je až niekde v polovici, takže k tomu toľko...sprvoti po prečítaní tejto kritiky som prehodnocovala či to nezabaliť, pretože na to podľa vás asi nemám, ale potom som si uvedomila, že píšem to čo sama milujem a môžem len veriť, že sa nájdu ľudia, ktorí budú spokojní... neviem či ste muž alebo žena, ak muž potom chápem, prečo vás to nudí...ak žena, tak potom asi nepatríte k večne zasneným romantičkám ;)

P.S: štylistických chýb a priamej reči som si viac menej vedomá, ale je to môj prvý rozsiahly príbeh....

Emko8.4.2015
 

Keďže mi zmizol (opäť) celý siahodlhý a pochvalný komentár k tomuto dielku, nemám chuť ani snahu ho opakovať celý. Takže to len zhrniem - páči sa mi štýl, opisy a takmer do bodky súhlasím s komentom od EM (i ja sama sa tak zvyknem podpisovať, ale v tomto prípade ide len o zhodu náhod, ak by sa to niekomu zdalo zvláštne).
Veľa zdaru v ďalšom písaní, Romana.
PS: skús preriediť privlastňovacie zámená, prevzdušníš tak text a i keď sa ani teraz vyslovene nezadrháva, prospeje mu to.

Romana8.4.2015
 

Ďakujem za názor i radu :) som si vedomá toho, že robím chyby, keď si to spätne čítam, vždy niečo upravujem, prepisujem a nahrádzam :) budem sa snažiť preriediť to :) ešte raz vďaka

Em8.4.2015
 

Zatiaľ som si prečítala len malý úryvok, no okamžite ma zaujal. Mám rada historické romance a som rada, že i Slovenky vedia napísať pútavý príbeh o to viac, že nečerpajú zo súčasnosti ale preštudujú si aj čo to z našej histórie. Je plodná a na jej pozadí sa dajú vyfantazírovať tisíce príbehov. Rovnako ako tento zo začiatku 15 stor. Len ma mrzí, že v knižnej podobe ich neexistuje ani mizivé percento. Bolo by totiž skvelé, keby sme mali viac ako len jednu autorku historických románov. A pani Tílešová rozhodne napreduje správnym smerom. Už sa teším ako si pri kávičke vychutnám zbytok príbehu...

Romana8.4.2015
 

Ďakujem z celého srdca za Váš názor Em :) ja historické romance zbožňujem, takmer vždy mám nejakú rozčítanú a preto, keď som začala písať, mala som v žánri jasno :) Budem sa snažiť makať, makať a makať, aby som raz tú knižky vydať mohla :)

Em - Martina H.12.4.2015
 

Myslím, že kritikov jej veľa, sama si ich tu \"vychutnávam\" pri svojom románe, no len máloktorý sa vôbec pokúsi napísať niečo vlastné. Preto oceňujem Vašu snahu a tvorivosť. Len tak ďalej... :)

Emko - Martina H.18.4.2015
 

Em - Martina H. - tak toto už je blbá náhoda, užívate môj čiastočný pseudonym a ešte ste aj Martina H. presne ako ja? Dúfam, že nie ste niekto, kto sa zámerne podpisuje mnou. Ak...

Martina H.20.4.2015
 

Dobrý deň. Nechcem sa rozpisovať, keďže sa môj príspevok netýka diela, no nie, nie som niekto kto sa podpisuje Vami. Je to zrejme len zhoda mien. Vystupujem tu ako Martina H. a tak sa už všade podpisujem, takže Em, či Emko je už len Vaše.

Ale k dielu. Čítam a je naozaj pekné. Teraz som tu objavila nový román Kráľovná môjho srdca a už sa teším, kedy si ho prečítam. Páči sa mi autorkin štýl písania. V oboch románoch.

Romana12.4.2015
 

Aj takí musia byť :) nie každému sa dá vyhovieť, to som už zistila, ale netreba sa nechať odrádzať :) váš príbeh si nájdem, rada by som si ho prečítala :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Ana Ignis

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: