IKARIKAR http://www.ikar.sk

DRAHOŠ MIHÁLEK: Biznis po slovensky
 

6,42 € (internetová cena)

5 € (pre registrovaných)
Prihlásiť / Registrovať a kúpiť za túto cenu


 

 

     Biznis po slovensky je úsmevný príbeh začínajúcich podnikateľov v porevolučnom chaose na Slovensku. Hlavní hrdinovia príbehu sa pokúšajú vyrovnať s deformovanými vzorcami správania sa kapitálovej elity a vládnucej garnitúry po svojom – prispôsobujú sa rýchlo sa meniacej dobe a hodnotám a využívajú všetky príležitosti, ktoré prináša.

     Kniha nastavuje zrkadlo aktuálnym pomerom deväťdesiatych rokov u nás a je pokusom o určitú sebareflexiu. „Jej prostredníctvom by som túto dobu rád priblížil aj mladým ľuďom, ktorí možno netušia, že pred rokom 1989 sme tu žili na úplne iných základoch, princípoch a hodnotách.“

     Autor cez svoje zážitky približuje pomery po zamatovej revolúcii dnešným mladým ľuďom a robí to vtipnou, odľahčenou formou, čitateľsky pútavo. „Za fasádou príbehov jej hlavných protagonistov sa skrýva aj hlbší odkaz – hľadanie samého seba na pozadí meniaceho sa rebríčka hodnôt," vysvetľuje Mihálek.

 

 

Ohlasy čitateľov

     Tá čeština v dielku Biznis po slovensky ma zaujala. Dnes už nie je také bežné, že by sme sa dostávali do situácií, kde by pre nás čeština bola taká prirodzená. Vidieť, že autor sa zžil s dobou aj jazykom. A platí to aj o slovenčine.       čitateľka podpísaná ako Tajná ctiteľka

 

     Mihálek chce priblížiť obdobie pred rokom 1989 aj mladým ľuďom, ktorí možno netušia, že pred rokom 1989 sme tu žili na úplne iných základoch, princípoch a hodnotách.        Miro Drahoš
 

 

Drahoš Mihálek

     má 50 rokov, baví ho šport, jazyky, cestovanie, no najviac jeho 8-ročná dcéra. Vyštudoval zahraničný obchod, dlhé roky podnikal a pôsobil aj v štátnej správe. V súčasnosti spolupracuje na developerskom projekte.

     Vyštudoval zahraničný obchod na EU Bratislava. Po roku 1989 začal podnikať v oblasti obchodu. V roku 1994 založil dnešný Zväz obchodu SR pod pôvodným názvom AVODIS (Asociácia veľkoobchodných a distribučných spoločností SR).

     Keď v roku 1998 spolu so spoločníkmi predal obchodný reťazec MAXA a vstúpil do politiky, ako nominant vtedajšej vládnej koalície pôsobil vo viacerých pozíciách do roku 2001, potom striedavo pôsobil v súkromnom biznise, politike a štátnej správe.

     Má za sebou viacero odborných stáží v Holandsku a USA (Florida University) v oblasti obchodu a energetiky. Absolvoval aj City University Bratislava. V spolupráci so STV bol producentom dokumentárneho filmu o Kube Interview s Fidelom (STV ho odvysielala 9. decembra 2009).


Návštevník

 

Autor

 
Spýtajte sa
 

Literárny stĺpček

 

Užitočné linky

 
 

Autori

 
 

Hodnotenie vydavateľstva

 

 

Projekt

mediálne
podporujú: