IKARIKAR http://www.ikar.sk

DRAKONIKA, časť prvá: Kniha Čierneho Princa (Andrea Závodská)30.3.2012
 

3
 počet hodnotení: 7
prečítané 101, Komentáre 5

 
Cesta odnikiaľ
I. Cesta z neznáma
 

   „Tak toto bol ten najhorší vtip, aký som od teba kedy počul, Orol. Začínaš hrdzavieť,“ zaznel priškrípnutý hlas. Prišiel od strážnika, ktorého tvár bola taká vychudnutá, že by ste mohli vidieť jeho lícne kosti. Veľké, odstávajúce uši mu trčali do strán ako lopúchy a brnenie na ňom doslova viselo.
   Po jeho pravej strane stál ďalší strážnik. Tento muž bol aspoň dvakrát taký veľký ako bežný strážnik. Nejeden cudzinec by sa ho bol vyľakal. Tak ako jeho kolega, aj on mal na hlave ocelovú helmu, ktorá mu zvýrazňovala ostré rysy tváre a dávala mu tak ešte prísnejší vzhľad. No hlavne v nej vynikal jeho veľký zahnutý nos.

   „Keď si taký múdry, povedz lepší, Šakal,“ povedal podráždene, opierajúc sa o kamennú stenu v priechode mestského múru za bránou. Obrnil sa vážnym výrazom pre prípad, že by jeho kamoš naozaj povedal čosi vtipné, no Šakal namiesto toho prekvapením vyvalil oči do diaľky.
   „Niet času, Orol! Máme prácu,“ povedal Šakal, nadvihujúc bradu, aby ukázal sme...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

K. Pastorková16.12.2012
 

Je to zatiaľ pekné. Neprečítala som všetko ale zatiaľ sa mi to celkom páči. Aj ja píšem fantasy, tak ma tvoje dielo zaujalo. Odporúčala by som ti ale niekoľkými medzerníkmi oddeľovať odstavce. Alebo skrátiť kapitoly. Ľahšie sa to tak bude čítať.
Čo sa jedná toho Magikera, aj mne to trochu pripomína Pokémona. No nie na toľko, aby si to musela zmeniť. Každopádne, držím ti palce v písaní.

Thor11.5.2012
 

Je to fajn, dobre sa to číta. Len pozor na niektoré neslovenské výrazy - poklička, či smečka. Pokračuj ďalej :-)

Xeross16.4.2012
 

Veľmi príjemná oddychová fantasy pre malých aj veľkých.

Merry15.4.2012
 

Je to zaujímavé, celkom pútavé, ale čo ma odrádza je, že ten Magiker strašne pripomína Pokemona. Dokonca aj ten desaťročný chlapec ktorý cestuje v noci po svete sám. trošku pritiahnuté za vlasy, ale inak celkom pekne napísané.

Xeross16.4.2012
 

Radšej som si to prečítala niekoľkokrát, ale teda žiadnu podobnosť s Pokémonom tam nevidím. O_o

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Andrea Závodská

O mne

Ešte presne neviem, kto som, no každý deň sa hľadám. Možno, že kým sa nájdem, svetu sa celkom rozdám. Môj život patrí Bohu, moja duša snom, a moje srdce vám; čitateľom.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: