IKARIKAR http://www.ikar.sk

 Drsná neha (Sondra /Silvia K./)30.9.2009
 

Hodnotenie vydavateľstva:

Autorka v diele V sieti bielej pavučinky... rozohráva atraktívny príbeh, ktorý má zaujímavú a aj prekvapujúcu zápletku. Román je určený najmä čitateľkám, no určite si nájde cestu aj k mužským čitateľom.
Názov V sieti bielej pavučinky... by bolo vhodné zmeniť, pôsobí mierne prvoplánovo a aj keď čiastočne korešponduje s textom, sú iné a určite atraktívnejšie možnosti, ako by sa mohlo dielo volať. Ďalším dôvodom je fakt, že podobný názov má aj román inej slovenskej autorky.
Ako celok pôsobí text kompaktne.
(Celé hodnotenie nájdete v sekcii Hodnotenia)

BORIS BRENDZA, šéfredaktor Dotykov

5
 počet hodnotení: 402
prečítané 3086, Komentáre 89

 

Ospravedlňujem sa všetkým čitateľom, že môj text nie je upravený tak, ako by to vyzeralo v knihe, žiaľ, akosi mi tá úprava v tomto formáte nejde...ďakujem Vám za pochopenie...Vaša Sondra
 
NINA

1.
     Nina stála opretá o drevenú stenu otcovej kôlničky, a nervózne poťahovala z cigarety. Oči jej zablúdili k vrcholkom hôr, aj tie fajčili. Pousmiala sa. Vtedy, keď bola malá, vždy, keď po dusne spŕchlo a nad horami sa vznášal jemný opar, spolu s kamarátmi tomu vraveli, že hory fajčia. Pohľad jej skĺzol nižšie, k potoku. Koľkokrát v ňom pláchala vydrhnuté koberčeky! To už snáď ani nie je pravda, že niekedy robila aj tieto činnosti! Pozrela na svoje dlhé upravené nechty. Nie, teraz by to už nerobila! Striaslo ju, keď si spomenula na časy veľkého upratovania. Ako musela drsnou kefou drhnúť koberce a potom ich pláchať vo vode v potoku. V zime to bolo najhoršie, prsty jej odmŕzali, no nepomohlo to. Mama bola neoblomná.
„Nináááááááá!“ začula, ako kričí mama.
Určite stojí na priedomí. Nina si ešte raz potiahla a zadusila ohorok v popolníku. Pripravil jej...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

cami26.1.2011
 

Ahoj, ja sa práve chystám na kúpu. Bože, jak sa teším. Super.:) Dúfam, že čoskoro nám prinesieš nový príbeh.

Andy Bugatka27.1.2011
 

Pripájam sa ku Cami.
Teším sa, že za cca dva týždne je Valentín a ja viem, čo by som si od neho želala - Drsnú nehu. Tiež sa teším.

Silvuš, prajem skvelú čítanosť.

Sondra - Silvia21.1.2011
 

Lýdia, ďakujem, že ste si na mňa spomenuli, aj keď ešte vtedy nepokrstenú...prajem vám príjemné čítanie a teším sa na vašu recenziu

Lýdia J.19.1.2011
 

Milá Sondra, už som si kúpila aj Vás, a to aj nepokrstenú.:)

Sólo pre deväť hlasov ešte nemali dodané, ale aj tak Vám všetkým - zajtra krsteným, prajem krásne a pohodové popoludnie, majte sa dobre

Lýdia27.7.2010
 

Milá Sondra - Silvia,

dovoľte, aby som sa s radosťou pripojila k Vašim gratulantom a vytešovala sa s Vami. Tentokrát malo vydavateľstvo šťastnú ruku pri výbere. Myslím, že Vaša kniha nezapadne prachom, upúta už jej skvelý názov a kto do nej nakukne, určite neodolá. Drsná neha je pre mňa dobrá kniha, teším sa až ju budem mať vo svojej knižnici,
ešte raz ďakujem za možnosť čítať a prajem veľa šťastia,
čitateľka mámtalentov

Sondra - Silvia27.7.2010
 

Lýdia,
tak krásne ste to napísala, že ani nemám písmen...veľmi pekne vám ďakujem, za vašu podporu i čas, ktorý ste strávili pri čítaní môjho dielka...

Oľga Kohútiková26.7.2010
 

Milá Sondra,
srdečne Ti gratulujem k vydaniu Tvojho úžasného románu a veľmi sa s Tebou teším, že Ti to vyšlo, priala som Ti to pred časom a som rada, že moje prianie sa naplnilo.
Uži si v zdraví svoje šťastie a teš sa, pani spisovateľka. Silvia, želám Ti, aby Ti to nikdy neprestalo písať a aby si mala čo najviac čitateľov. Mám úprimnú radosť. OK

Sondra - Silvia26.7.2010
 

Andrejka a Olinka,
ďakujem vám za blahoželania, potešili ma, ale musím Olinku trochu poopraviť...ešte nie som pani spisovateľka, ani sa tak necítim, možno, ak sa mi podarí napísať niekedy aj tretiu knihu, budem sa môcť skromne pýšiť týmto oslovením, zatiaľ som len obyčajná elévka, ale aj tak veľmi šťastná...ešte raz, srdečná vďaka.

ANDREA BUGÁTOVÁ26.7.2010
 

GRATULUJEM!!!! A asi som aj prvá, to som rada. Dúfam, že začiatkom roka sa dostane do rúk aj mne a pošlem ti ju na podpis. Som prešťastná, že ti román idú vydať, lebo nestíham ho celý čítať tu /je toho veľa, čo na MT mám rozčítané/. Ale v rukách si ho dočítam určite.
Držím palce k dobrej predajnosti :)

Jerry16.5.2010
 

Brázdim to tu krížom - krážom, pretože nočné sú niekedy veľmi dlhé. Najprv som si prečítal komentáre a potom sa s chuťou pustil do Tvojho dielka a fakt je veľmi dobré. Rád sa poučím, rád si prečítam čo píšu iní a nechám sa inšpirovať. Pri Tvojom dielku sa mi hneď pred očami zjavovali určité pokračovania a súvislosti, ktoré by som tam dokázal doplniť, čo sa mi tu u iných nie vždy, vlastne skoro vôbec, stáva. Tým ho samozrejme nechcem vylepšovať i keď nejaké chybičky by sa dali, ale to u každého. Veľmi sa mi to páčilo a ja Ti len a len držím palce.
Jerry Dawidow

Sondra16.5.2010
 

Jerry,
srdečná vďaka za tvoj komentárik, aj za čas, ktorý si strávil pri čítaní môjho dielka, teším sa, že sa ti môj výtvor páčil, hneď je dnešný upršaný deň krajší (aj keď ja osobne dážď milujem)

Jerry24.5.2010
 

Ja tiež dážď milujem...
Je to taká melanchólia padajúca z neba...

Lýdia9.4.2010
 

Milá Sondra,
najskôr som sa potešila, že ste pridali nový román, no ako vidím, ide o premenovanie Pavučinky. Jej nový názov sa mi páči. Drsná neha určite hneď padne do oka a na policiach kníhkupectva alebo knižnice sa nestratí medzi ostatnými románmi,
veľa šťastia, Vaša čitateľka

Sondra10.4.2010
 

Lýdia,
na jednej strane ma mrzí, že som vás trochu sklamala, oznam o zmene názvu som uverejnila ako nesúťažný príspevok, lenže ten vďakabohu dobrým neustále píšucím autorom zapadol, ale nevyčítam im to, naopak mám radosť...na druhej strane sa veľmi teším, že sa vám môj opravený názov páči...ďakujem za vašu priazeň...

ANDREA BUGÁTOVÁ7.4.2010
 

Ahoj Sondra,
tak bohatý manžel, ktorého zavraždia? alebo spácha samovraždu? Mama, ktorá je rada, že jej dcéra sa dobre vydala. 5-ročná dcérka. Veľmi pekný dej, normálne som sa do toho dostala. Už aby bola kniha. Nechápem, že som sa k tomu nedostala skôr, možno ma to fajčenie Niny na začiatku odradilo, keďže nefajčím, ale teraz som rada, že som čítala ďalej. Zatiaľ som len časť z Nininho príbehu, ale určite sa k tomuto skvelému románu vrátim. Je to dosť dlhé, tak sa mi nedá popri malej dcérke čítať všetko.
Dávam 5 bodov Silvinka - Sondra - super román, aspoň to, čo som prečítala :)

Sondra7.4.2010
 

Čo sa bohatému manželovi skutočne stalo neprezradím...:), ale obom, tebe Andrejka, aj vám pani Oľga ďakujem, že ste si našli čas a aspoň trochu sa do môjho výtvoru začítali...vaše slová ma skutočne potešili :)

ANDREA BUGÁTOVÁ16.4.2010
 

Ahoj,
tak som sa ti na to kukla znovu a musím uznať, že názov \"Drsná neha\" po čase sa mi začína celkom páčiť.
Len jedna vec a rada - nesúťažný príspevok si daj, ako osobitné dielo a potom ho môžeš neskôr premenovať, ak ti nebude stačiť 10 diel, ktoré máme povolené od MT a potom si ho môžeš dať pod dielo a to zmazať. Myslím, že by si to skôr všimli, že zmena názvu - na boku pod profilom. A, ak aj nie, keď si toto otvoria, tak oznam o zmene názvu máš na konci, lepšie by si urobila, dať to hneď na začiatok diela, aby vedeli, že je to ono, to čo čítali, nie na konci. Podľa mňa - len rada neskúsenej, ale tiež čitateľky :))
Je to len a len na tebe. Ďakujem za pochopenie.
Dúfam, že aj tebe ho vydajú, nech to mám v ruke, aby sa mi to lepšie čítalo. :) Pa.

Oľga Kohútiková6.4.2010
 

Milá Sondra,
pred časom som čítala Tvoj román, veľmi sa mi páčil, ale uprostred deja som musela čítanie z iných dôvodov prerušiť a zabudla som si poznačiť Tvoje meno. Bolo mi to ľúto, že som nedočítala do konca.
Teraz je po súťaži, a tak si ešte čítam niektoré práce a opäť som natrafila na Teba. Som šťastná, lebo Tvoj román si zaslúži pochvalu, pretože má úroveň. Možno je osobný..., ale krásny.
Prajem Ti, aby Ti IKAR vydal Tvoj román, aby si ním mohla tešiť širokú čitateľskú verejnosť.
Neviem tak krásne písať ako Ty, ale ak máš čas a chuť, nazri na moju stránku. OK

ANDREA BUGÁTOVÁ2.4.2010
 

Ahoj Silvinka, Sondra...
Ďakujem ti za komentáre k mojim dielka a len som ťa chcela osloviť, s tým, aby si vedela, že som ťa spomenula v mojich nesúťažných rozprávkach pre MT. Nechcela som to dávať na FB MT, tak sa prihováram konkrétne každému môjmu komentárovi a známym z MT. Díky.

Beatrice1.4.2010
 

Sondra bolo to príjemné oddýchové čítanie,nevedela som sa dočkať, kedy sa rozlúšti zápletka

Beata 29.3.2010
 

Veľmi dobre sa mi to čítalo, bola som napnutá, kedy vyvrcholí zápletka a dočkala som sa.

Sondra23.3.2010
 

...ďakujem ste veľmi milí, som rada, že sa vám môj výtvor dobre číta...:)

patricia21.3.2010
 

veľmi pekný román. Máš veľmi veľký talent. pokračuj v tom ďalej a niekam to dotiahneš .držim palce :).

pipi21.3.2010
 

tento roman sa mi velmi paci je dobry na citanie :)

Lýdia17.3.2010
 

Milá Sondra,
prosím, prepáčte, Vám som ešte nepoďakovala za pohodu, ktorú som si užila vďaka Vášmu románu, a to som ho prečítala už v januári. Aj Vás som zhltla na jeden šup, píšete pútavo, zaujímavo o reálnom živote - a zamleli aj božie mlyny, síce niekedy aj s pomocou ľudskej ruky, ale predsa.
Bolo to výborné, ďakujem, Vaša čitateľka

Irena15.3.2010
 

Keď som čítala prvú stranu, pomyslela som si, že to nie je nič svetaborné, ale pri ďalších stránkach som názor rýchlo zmenila. Dej ma vtiahol a ja som sa nevedela odtrhnúť, pokiaľ ho nedočítam a neľutujem! Odporúčam to prečítať, stojí za to.

Sondra13.3.2010
 

Jukino, Mibe, Jana,
Veľmi pekne vám ďakujem za vašu podporu, hoci len na monitore, ale zahreje tak či tak...

Jana13.3.2010
 

Bolo to super čítanie. Zaujímavý dej až do samého konca. Už sa teším aj na ďalšie nové romány od Sondry. Máš u mňa podporu:)

mibe100413.3.2010
 

Velmi pekne napísane , číta sa to veľmi dobre
super

jukino12.3.2010
 

Zaujímavé čítanie. Má to perfektný dej. Človek, keď sa začíta, nevie sa od toho odtrhnúť, lebo stále sa tam niečo deje. Skvelé.

Sondra8.3.2010
 

Milí čitatelia, srdečne vám ďakujem za čas, ktorý ste si našli na čítanie môjho \"výtvoru\" a tiež za podporu...ďakujem.

Ivica8.3.2010
 

Manžel síce nadával, že som neurobila večeru, ale nedalo sa inak, román ma pohltil a musela som ho dočítať až do konca. Je fajn, taký oddychový a veľmi dobre sa číta.

Flakarika8.3.2010
 

Milá Sondra.Som presvedčená,že keby som si Tvoj román vzala na dovolenku, určite by som si pri ňom oddýchla a neprehrešila zlý výber.Románu prajem knižnú podobu a tebe veľa ďalších príjemných dielok.Myslím,že inšpirácie máš dosť a tak isto talent.

Ivo7.3.2010
 

aj keď som chalan, mne sa tento román páčil a mojej mamine tiež, čítali sme ho obaja, a viem, že ak by to vyšlo knižne, mám pre mamku pekný darček...

Jana7.3.2010
 

Je to užasné čítanie. Dala som si to vytlačiť, aby som si to mohla čítať aj cestou do práce. Dej ma úplne pohltil.

Svetlana2.3.2010
 

Velmi prijemne citanie, tesim sa na novy roman:-)

Lucia G.22.2.2010
 

Sondra mi vytkla môj komentár a právom, ale komentár Petronely sa mi tak páčil,že som ho jednoducho okopírovala, a nezvážila, že sa autorka môže cítiť dotknutá. Chcem ju však uistiť, že román som naozaj prečítala a komentár Petronely vyjadril to, čo som sama chcela napísať, preto to okopírovanie. Ospravedlňujem sa.

Zlata28.2.2010
 

Pekné... je v dnešnej dobe vzácnosťou, ak si niekto prizná chybu.

Sondra22.2.2010
 

Lucia G. neviem,či ste román naozaj čítala, alebo len sa snažila o niečo, čo zatiaľ nechápem, ale ak už chcete napísať komentár, napíšte ho aspoň vlastnými slovami a nie odpisovaním od iných, lebo takto mám pocit, že si niekto robí zo mňa \"Dobrý deň\"...ostatným ďakujem za vyjadrenie svojho názoru, ktorý ma potešil...ste zlatí...

Lucia G.22.2.2010
 

Román je veľmi dobrý, úplne ma pohltilo jeho čítanie a vžívala som sa do osudov Violy, Niny aj Petry. Ak vyjde knižne, nebudem váhať, určite si ho kúpim, lebo držať knihu je úplne iný pocit, ako čítať len z počítača. Autorke želám veľa nových nápadov ...

Daniela Peleščáková17.2.2010
 

Práve som dočítala celý román. Je 03.56 a musím hneď napísať koment. Waw! Postavy majú teda pestrý život! Plno nečakaných zvratov. Aj keď od začiatku som čakala, kedy sa Nina dá dokopy s pánom vyšetrovateľom. Fandila som im. Bravo!

Petronelka 15.2.2010
 

Román je veľmi dobrý, úplne ma pohltilo jeho čítanie a vžívala som sa do osudov Violy, Niny aj Petry. Ak vyjde knižne, nebudem váhať, určite si ho kúpim, lebo držať knihu v ruke je úplne iný pocit, ako čítať len z počítača. Autorke želám veľa nových nápadov.

Ľubica ŠTEFANIKOVÁ14.2.2010
 

Veľmi pekné a pútavé čítanie. Dnes som mala v pláne pozerať film, ale od toho príbehu som nedokázala odísť. Prečítala som ho bez prestávky za niekoľko hodín. Doslova som ho \"zhltla\". Verte mi, už dávno som nečítala taký dobrý román. Som presvedčená, že táto kniha bude mať u čitateľov úspech. Budem sa modliť, aby IKAR román vydal. Zapíšte ma do zoznamu čitateľov, ktorí čakajú na knižnú podobu.
Autorke želám všetko dobré, nech ju múza kope a nech jej pero dobre píše.

Sondra14.2.2010
 

Všetkým, ktorým sa moje dielko páčilo a vyjadrili mi podporu svojim komentárom zo srdca ďakujem...je to veľmi fajn pocit otvoriť si tento link a prečítať si vaše povzbudivé slová,ďakujem...

ANDREA BUGÁTOVÁ13.2.2010
 

Ahoj Silvinka-Sondra, román som si otvorila a kukám, kto to je a to naša kamoška z FB MT. No, ak moja dcérka- rovnakonarodená, ako ty, bude písať také romány ako ty, tak klobúk dole. A ešte k tomu nejaké to hodnotenie od p.šéfredaktora, tak to potom gratulujem. Romány zbožňujem a určite, ak ti ho vydajú, tak si ho kúpim. Držkaj sa a napíš aj dáky nový, keďže tento už skončil. Pa.

viera hincová10.2.2010
 

Veľmi pekné čítanie, na jeden dúšok. Za 5 hviezdičiek. Preferovala by som knižnú podobu...

j.ozi9.2.2010
 

Napíšem iba pár slov, pretože čas ma tlačí a nechcem ostať dlžníkom. Vzťahy medzi mužom a ženou, čoby - medzi mužmi a ženami, boli vždy vďačnou témou pre spisovateľov, ale aj pre čitateľov. Možno aj vďaka tomu som sa sem prišiel pozrieť a prečítať si pár slov, verím, že budúcej knihy od autorky, ktorá ma zaujala v diskusii na internetových stránkach už dávnejšie. Prečítal som si zatiaľ iba prvú časť dielka, ktoré je plné zaujímavých, ale predovšetkým presvedčivých obrazov, ktorým nechýba detail, ale aj celok zatiaľ pôsobí celkom zaujímavo. Cítim, že autorka má v sebe rozprávačský potenciál a dokáže svojím podaním zaujať čitateľa. Som zvedavý, či to dokáže udržať v primeranom napätí až do konca...
Prajem
veľa nadšených čitateľov.

janbari9.2.2010
 

Sondra....gratulujem,.....má to úspech....a teším sa s tebou na tú knihu, nie???

ava9.2.2010
 

Ahoj Sondra, román som nečítala, ale napriek tomu gratulujem k hodnoteniu:-)

Vita Jamborová9.2.2010
 

Milá Sondra:)
Chcem Ti pogratulovať k výbornemu hodnoteniu. Môj názor je taký, že toto dielo je naozaj odsúdene na úspech a držím Ti palce.
Som asi v polovičke - veľmi ma to baví, si naozaj dobrá. Keď dočítam, určite napíšem:))))

Mária Panáková3.2.2010
 

Na odporúčanie mojej priateľky Ivany Kubalovej, som si román prečítala a musím len súhlasiť, príbeh ma zaujal, hodnotím ho ako veľmi vydarený.

Blažena Mitorvič16.1.2010
 

Talent.. ten sa tu prejavil v plnej paráde.Som veľmi ,ale veľmi prekvapená ..perfektné čítanie...Gratulujem.

Paula15.1.2010
 

K románu som sa dostala náhodou, ale vôbec neľutujem čas strávený pri ňom, úplne ma pohltilo čítanie tohto dielka, čítalo sa ľahko a nechýbala ani štipka napätia, chválim!!!

Sondra13.1.2010
 

Tina a Alena, ďakujem za vaše slová a teší ma, že ste si našli čas prečítať môj román...srdečná vďaka...

Alena Sládková13.1.2010
 

Sondra, váš príbeh som prečítala skoro jedným dychom, nedalo mi nepokračovať, kým som ho nedočítala a môj názor je, že by mohol vyjsť aj knižne. Páči sa mi celková línia deju, jednotlivé príbehy postáv, vďaka za príjemne strávené chvíle.

Tina Van der Holland11.1.2010
 

Tak teda, milá Sondra, vravím toto: výborný román, zachytáva spôsob života našej doby a jeho úskalia, napísaný kultivovaným, pekným a hladkým štýlom. Vybrala si tiež výborný názov, veľmi sa na dielo hodí. Mimoriadnou lahôdkou boli pre mňa sťa živé opisy napr. dámskych šiat a nákupov, je vidno, že sa v tom skvelo vyznáš :) Ako celok pôsobí Tvoje dielo kompaktne, má správnu hlavu aj pätu, a jeho čítanie, vďaka Tvojmu elegantnému štýlu, prináša pocit osvieženia a príjemna. Všetky postavy a udalosti, ako si ich stvárnila, sú nanajvýš vierohodné a uveriteľné. Myslím si, že Tvoje dielo je hodné vydania tak, ako je tu uverejnené. Jasný nadpriemer - blahoželám a vrelo odporúčam do neutíchajúcej pozornosti kompetentných v IKARe.

Sondra31.12.2009
 

Moji milí \"komentátori\", ďakujem vám za vašu priazeň, aj pekné slová, ktoré vždy potešia a pohladia po duši...vážim si ich a želám vám všetkým veľa zdravia, šťastia a úspechov v roku 2010...ďakujem!

reňa pre Sondru31.12.2009
 

Ahoj Silvi, zhltla som to, je to wow, gratuľujem. Tie opisy okolia, prostredia. Normálne som tam bola.
reňa (Čo ďalej...\" Halária a iné\")

Soňa Glendová- K.27.12.2009
 

Milá Sondra, akurát som sa prelúskala cez váš román. Zhltla som ho na jeden dych:-)rozhodne by mal vyjsť knižne, aby mali ženy možnosť aspoň na chvíľu zabudnúť na každodenné starosti. Mne sa to pri čítaní vašho diela podarilo:-)a ďakujem zato. Ste úžasne talentovaná, naozaj máte nato a preto píšte ďalej, aby sme mali čo čítať:-)vaše slová krásne hladia dušu...

Elizabeth J.V.15.12.2009
 

Nestihla som precitat cele, mozno neskor. Velmi sa mi to paci, dokonca ma to v niecom inspirovalo. Velmi fandim.

Zlata2.12.2009
 

Tak. A už som dočítala. Výborné čítanie. Bavilo ma, prežívala som všetky pocity spolu s hrdinami románu. Ešte raz ďakujem autorke za krásne dielko.

Petra26.11.2009
 

Práve som to dočítala. Napínavé, šteklivé, príjemné čítanie. Od jeho začiatku až do konca. Skvelé - hodnotím piatimi hviezdičkami. Chcem sa spýtať autorky, či pridá ešte nejaký ten svoj výtvor - či už sem alebo na iné stránky.

Sondra25.11.2009
 

Ďakujem všetkým, ktorí ste tu zanechali svoje komentáre, sú potešujúce, a zároveň zaväzujúce...srdečná vďaka, Vaša Sondra

Zlata26.11.2009
 

Ach, Sondra, píšte, prosím ďalej... Vždy mi je ľúto, že musím \"odísť\" z tohto napínavého príbehu. Už som v kapitole 9. O chvíľu mi bude ľúto, že to dočítam... ale teším sa na ďalšie Vaše diela. Dúfam, že sa o nich dozviem.

gaston20.11.2009
 

Veľmi dobre sa mi to číta. Myslím si, že to je odsúdené na úspech. Síce som to celé neprečítal, ale určite sa k tomu ešte vrátim.

janbari15.11.2009
 

máš naozaj talent...a fantáziu..Držím palce, nech z toho naozaj bude kniha!

Zlata6.11.2009
 

Už čítam kapitolu \"Viola\", ale môžem pokračovať až niekedy inokedy, musím ísť spať, je prakticky polnoc. Vždy mám na čítanie iba chvíľočku času... a to mi je ľúto. Je to fakt skvelé čítanie. A - odkaz pre Anku - aj ja som rada, nikdy v živote nechcem spoznať takého chlapa.

Anka Hladká5.11.2009
 

Toto je dobré čítanie. Natrafila som na to náhodou. Úplne som zabudla na čas a nedala som môjmu synovi večeru. Ešteže ma zastúpil manžel, ktorý ma nechcel vyrušiť. Zatiaľ som to nedočítala, ale pridala som si link na tento román do záložiek, aby som sa k nemu mohla jednoduchšie vrátiť.
P.S.: Som rada, že Heňo zomrel prakticky hneď na začiatku. To teba bol riadny chrapúň!

Sondra2.11.2009
 

Ďakujem vám všetkým za povzbudivé slová...potešia, ale nebojte sa, na vavrínoch určite nezaspím...srdečná vďaka!

Zlata3.11.2009
 

Milá Sondra, v to pevne verím.

emberaly2.11.2009
 

Výborné čítanie. Určite by si mala v tom pokračovať.

Heňa1.11.2009
 

Veľmi pútavé, čítala som do neskorej noci. Hrdinky príbehu prešli svojím peklom, možno dúfať, že v nejakom ďalšom pokračovaní sa niektorej z nich zadarí. Čo na to autorka?

Marika3.11.2009
 

Ja som na tom bola dosť podobne. Akurát, ešte som to nedočítala. Ale dočítam, sľubujem.

cumel3031.10.2009
 

Nádhera, toľká krása, nevšedné podanie, krásne čítanie, milé priznanie, rozpačité túlanie, očné plakanie, dobré spracovanie, šibalské fintenie, láskavé šantenie..........

Aďa3.11.2009
 

Je úžasné, že čítajú aj muži.

Maja Palgutová28.10.2009
 

Krásne, prečítala som to jedným dychom.Vytlačila som si váš román, aby som sa mohla k nemu vrátiť a dať ho čítať dalším. Len píšte ďalej, ste veľmi talentovaná. Veľa úspechov v živote aj pri ďalšom písaní.

Milada25.10.2009
 

Chcem sa spýtať, kde sa doteraz tak vcelku dobre píšuca žena skrývala? Máte vydanú aj nejakú knihu? Lebo ak nie, je najvyšší čas vydať - napríklad aj tento román. Vďaka za príjemné čítanie.

Sondra26.10.2009
 

...tá vcelku dobre píšuca žena sa skrýva aj u seba doma...xixixi...Milada, ďakujem za vaše slová, potešili ma, ako všetky tie, ktoré sú tu zatiaľ napísané...knihu žiadnu vydanú nemám, ale určite by som sa tomu nebránila...

Petra24.10.2009
 

Hm... mám tam menovkyňu. Celkom dobré čítanie. Pridávam 5 hviezdičiek.

Sondra25.10.2009
 

Dúfam, že sa vám postava Petry aspoň trochu páčila...Prečo? To neprezradím...Ďakujem, že ste venovali čas môjmu románu, moja vďaka patrí aj ostatným, ani neviete, aký je to fajn pocit...

Petra19.11.2009
 

Svojim spôsobom som hrdá na túto Petru, myslím, že sa z nej stala skvelá žena.

Zlata24.10.2009
 

To je krásne, ja mám dcéru Petru. Aj vy ste ako skala? Lebo moja dcérka je.

Zlata22.10.2009
 

Priznám sa - text som si uložila na disk - aby som mohla čítať na tréningu juda mojich detí - tam totiž nemám pripojenie na net. Prosím autorku o prepáčenie.
Toto ma to totiž zaujalo od prvých riadkov. Vopred ďakujem. Skvelé čítanie!!!

stanka20.10.2009
 

Velmi putave citanie, tesim sa na dalsi roman

Sondra17.10.2009
 

Dnes som román ukončila, budem rada, ak si ho prečítate a prípadne napíšete svoj názor, ďakujem.

Ivana Kubalová11.10.2009
 

Výborne napísané. Ľahko sa to číta a dej hneď zaujme.Máš môj obdiv. Autorke prajem veľa úspechov do budúcnosti.

Natali 11.10.2009
 

Páči sa mi to. Priznám sa, že som aj zaváhala, či pridať svoj príspevok, keď som si ten Váš prečítala . . . Som rada, že máme takýchto nadaných ľudí na písanie, pretože veľmi rada čítam.

Sondra10.10.2009
 

Ďakujem za podporu,ak viem, že si to niekto prečíta, hneď sa ľahšie píše...

Eva Dedinská6.10.2009
 

Veľmi pekné! Perfektne sa to číta. Je to také ozajstné. Máš talent. Pokračuj!

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Sondra /Silvia K./

O mne

...keď sa ma v ten istý deň už asi dvadsiata osoba opýtala "čo mi to napadlo písať?" zhlboka som do seba vdýchla "zdravý košický" ozón.
"Mám sa hádať s manželom?" odpovedala som otázkou, a vidiac nechápavý pohľad dotyčnej osoby, som dodala: "Pri písaní sa dostatočne "vybijem," pri ňom sa pohádam, zasmejem, aj si zanadávam. Lebo písanie je úžasná očista."
A tak som vlastne nechtiac odhalila tajomstvo pokojnej domácnosti. :)))

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: