IKARIKAR http://www.ikar.sk

Večné slnko (Blue)21.6.2020
 

5
 počet hodnotení: 1
prečítané 11, Komentáre 0

 

Druhá kapitola, Večné slnko


Bolo už sedem hodín, keď som zaparkoval pred svojim bytom. Rezko som vybehol po schodoch, ktoré viedli od parkoviska a dostal som sa na Fellow Street. Už bola celkom zima, preto som si zapol bundu a pridal som do kroku. Ako som kráčal, zdvihol som zrak na oblohu.


Slnko práve zapadlo, na nebesách ostali krvavo červené stopy po jeho žiare, pomaly padal súmrak. Studený vietor prúdiaci zo severu značil, že prichádza skutočná jeseň. Zatiaľ ušetrila listy na stromoch, no zajtra už bude prvého októbra a isto sa to hneď aj zmení. 


Ako môže ten čas tak bežať? Pred chvíľou sa len začínalo leto. Pred chvíľou som pricestoval do Vancouveru. Pred chvíľou som vkročil do školy. A pred chvíľou som videl ju.


Je to preč. 


Uzimený som rýchlo vošiel do vchodu, otvoril si dvere. Vybehol som hore po schodoch, berúc ich po dvoch. Moja kondička ma nesklamala, za pár minút som už stál na siedmom poschodí pred mojim bytom.


Vkročil som dnu. Rýchlo som sa vyzul, bundu zavesil na vešiak a ponáhľal sa do kuchyne. Ani som si neuvedomil, ako som vyhladol. Z mrazničky som vybral pizzu, zapol som ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Blue

O mne

Tvorba odzrkadľuje našu dušu. Sme to, čo po nás ostane.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: