IKARIKAR http://www.ikar.sk

Druhý kontakt. (vizvo)12.12.2015
 

3
 počet hodnotení: 2
prečítané 198, Komentáre 4

 

            Bolo to rok po nežnej revolúcii, keď mi prišiel povolávací rozkaz na základnú vojenskú službu. Naši mazáci sa na nás dosť vyvršovali, keďže oni rukovali ešte na dva roky a my sme boli prví na rok a pol. Doobeda nás dusili gumáci a po obede mazáci. Nikdy predtým a ani nikdy potom som neurobil dvesto klikov naraz. Moje telo bolo zocelené, ale bolo by sa rozsypalo ako domček z karát, keby ho nedržala pokope ešte zocelenejšia psychika. Zvládali sme vtedy také veci, ktoré popierali zákony fyziky. Uznanlivo sme si my mladí začali medzi sebou hovoriť tvrďasi. A mazáci nám nakladali stále viac a viac... Oni si zobrali len dozorného roty a autoparku, a všetky ostatné služby zostali nám. Ešte aj nočná hliadka...
            V ten deň bola zima. Na sebe som mal teplú PS bundu a na krku prevesený samopal vzor 58 so šesťdesiatimi ostrými nábojmi. Chodil som popri vonkajšom betónovom plote svoju polovicu trasy, rovnakou cestou späť a Miki zase druhú. Vždy pri bráne sme sa stretli a prehodili zopár slov. Okolo jedenástej mi hovoril, že počuje v rytme jeho krokov búchať o seba driev...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Oľga12.12.2015
 

Ahoj.
Prečítala som to - celé. A začala som premýšľať. Ako prvá vec, čo ma napadla bola, že si to určite napísal rýchlo. Nehovorím, že sú tam chyby, i keď pár dĺžňov mi tam chýbalo. Skôr mi vadila úprava. Je to celé také rozbehané. Máš tam zbytočne veľké medzery. Zväčšila by som písmo, trocha by som to upravila.
K deju: Aj by som tomu verila, že sa mohlo také niečo stať, lebo ja sama som počula rôzne zážitky od ľudí, čo sa týkali zatiaľ zahaleného sveta.
Len veľmi dlho to zbytočne naťahuješ. Neviem, trocha by som to tam urobila viac zaujímavým. Napr: použila by som samostatné slová, každé zvlášť na riadok. Aby to vyvolalo viac napätia. Aby čitateľ myslel len na dej. Lebo priznám sa, že občas, keď už toho istého bolo veľa, tak mi myšlienky ubehli aj iným smerom, než bol dej poviedky.
Ťažko sa to takto vysvetľuje. Ale možno pochopíš, čo som chcela tým povedať. Zjednodušene, treba vyvolať viac napätia u čitateľa, aby mu myšlienky neodbehovali niekde inde. Ale bol stále s tvojím príbehom. Ubrala by som tam trocha tej šikany. Lebo to sme tam čítali dosť často. Veľa krát to duplikuješ. Celkom dobre sme to pochopili, hneď na začiatku. Chápem, že to bola vojna mazákov.
Keby sa to upravilo, bolo by to celkom zaujímavé. Môj názor.

Vizvo + vizvo16.2.2016
 

Ahoj Oli. Ďakujem ti na sto krát. Chápem ťa veľmi dobre a som naozaj rád, že tvoja intuícia sa rozozvučala práve pri mojom príbehu, a začala ti ponúkať spomienky z tvojho života, ktoré s ním rezonujú. Nie, toto naozaj nemal byť akčný príbeh, preto to kľudné tempo.
A ešte niečo, ako prikrášliš pravdu? :-)
P.S. Prepáč mi, že ti odpisujem až teraz, ale mal som menšie problémy.

Marko Verus13.12.2015
 

prosím Ťa mohla by si sa vyjadriť aj k mojim poviedkam? Ďakujem.

Vizvo + vizvo16.2.2016
 

Ahoj Marko. Ďakujem ti za prečítanie, ale tvoj koment bol asi adresovaný Oľge.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

sec
 

Projekt

mediálne
podporujú: