IKARIKAR http://www.ikar.sk

Duševná zraniteľnosť (Patrisia Albert)25.4.2017
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 87, Komentáre 1

 
Duševná zraniteľnosť (1. časť - Smrť duše)
„Peter!!!“ ozvalo sa z kúpeľne. „Čo je mama?“ skríkol som nahlas z kuchyne. „Dones mi vodu a tabletku, je mi strašne zle!!!“ Potom som počul už len napínanie na zvracanie. „A kedy ti nebolo? Si mi odporná! Neznášam ťa!“ odpovedal podráždene Peter. Otvoril som kúpeľňové dvere. Ležala na zemi, strapatá v nočnej košeli s čiernymi podkovami pod očami. Podal som jej tabletku s vodou a odišiel. „Už to neurobím“, plakala mama. Nemohol som to už počúvať, vzal som si ruksak, tresol som vchodovým dverami, zbehol rýchlo schodiskom a utekal do parku. Boli štyri hodiny poobede, májové slnko svietilo a vtáci štebotali. Sadol som si na lavičku a pokúšal sa sústredene čítať maturitné témy. Ruky sa mi však roztriasli, nedokázal som sa vôbec sústrediť. Dal som si tvár do dlaní a vyhŕkli mi slzy. Nadýchol som sa a rýchlo ich utrel. „Chlapi predsa neplačú“, pomyslel som si. Vstal som, vzal mobil, vytočil číslo a nervózne sa prechádzal z miesta na miesto. „Dobrý deň, pri telefóne Darina Zrubová, psychiatrická liečebňa, želáte si?“ ozvalo sa z telefónu. „Chcel. ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

SD28.4.2017
 

Ahoj, zaujal ma popis k románu, bola som celkom zvedavá na skúsenosti praktikanta na psychiatrii. Trochu ma zmiatlo, že doktorka sa volá Zrubová a ostatní - Burton, Merylin - majú anglické mená. (Bruna nedokážem geograficky zaradiť :-D)
Ako téma sa mi to páči, dokážem si predstaviť, čo všetko by sa z nej dalo vyťažiť. Mladý chalan, ktorého matka je alkoholička, pocit viny, chce odčiniť svoj pomyselný podiel na jej smrti, stretnutia s pracovníkmi a pacientami na psychiatrii. Ak by si sa neponáhľala, išla do hĺbky a využila reálne skúsenosti, mohlo by to zaujať aj ostatných čitateľov.
Ku koncu som si všimla rok 2023. Zatiaľ však netuším, či to bude ladené sci-fi smerom, alebo reálnejšie.
Keď píšeš priamu reč, mala by ísť do nového riadku, inak sa to dosť zle číta, keď je to nahustené.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Patrisia Albert

ja.jpg
O mne

Je zlé, keď človek má chuť písať, vie o čom by písal, ovláda pravopis, ale nemá talent. Myslím si však, že ešte horšie je mať talent, ktorý kvôli lenivosti alebo strachu premrháte.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: