IKARIKAR http://www.ikar.sk

Údolie stratených motýľov (Blue)11.7.2019
 

4
 počet hodnotení: 7
prečítané 84, Komentáre 9

 

Dvadsiata kapitola, Narodená zomrieť


Sediac v kuchyni som čakala ešte polhodinu, kým sa sekundová ručička zastavila na dvanástke. Presne v tom okamihu som počula, ako vo vchodových dverách zašramotili kľúče. Od náhlej úľavy som vyskočila zo stoličky a rozbehla sa za ním. Išli sme si oproti, on vkročil do obývačky presne vtedy, keď ja. Keď som ho zbadala, pribehla som k nemu a hodila sa mu do náručia.


Zhlboka dýchajúc som ho pevne objímala, nechala sa zaplaviť príjemným uvoľnením. Je zdravý a živý, nič sa mu nestalo, a je tu so mnou. Bože, ďakujem Ti!


„Tak veľmi som sa bála.“ Hlesla som a pritisla si ho k sebe ešte tuhšie.


„Nemusíš sa báť.“ Chlácholil ma, pozrel mi do tváre a odľahčene sa pousmial. Hoci jeho oči boli stále smutné a tmavé, videla som na ňom, že aj jemu spadol obrovský kameň zo srdca, keď bol opäť so mnou. „Keby som bol Melissa, neprišiel by som dverami, a už vôbec by som ich neodomykal.“ Pokúsil sa o vtip, ale videla som na ňom, že ho tá predstava desí.


„Ach,“ pousmiala som sa, „ale ja som sa bála o teba.“ Vysvetlila som mu.


Vtedy sa zamračil, pokrútil hlavou a sklonil sa ku mne.


...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Elisa29.7.2019
 

Ahoj Blue, v prvom rade sa mi páči, že si si vybrala odvážnu a peknú tému. Anjeli sú abstraktné postavy, ale celkom pekne si opísala stretnutie s ním. Príbeh sa mi čítal veľmi dobre,len to bolo na jeden hlt dlhé a možno by som trošku okresala niektoré faktografické opisy ako napr. ten, prečo je dôležitý spánok. Mňa to tam trošičku rušilo. Pekne píšeš o pocitoch a vieš to s citom klásť do viet :) myslím, že by som si takú knihu kúpila.

Tereza-Blue29.7.2019
 

Ďakujem Ti za hodntenie aj pripomienky. Niekedy je naozaj menej viac, vždy bolo pre mňa ťažké veci skracovať. Zamyslím sa nad tým :)

Tina19.7.2019
 

...posielam 5 hviezdičiek. Veľmi pekne napísané, len tak ďalej

Tereza19.7.2019
 

Ďakujem. :)

Katka19.7.2019
 

Katka19.7.2019
 

Hodnotím veľmi pozitívne, si šikovná.

Tereza19.7.2019
 

Ďakujem pekne. :)

Tereza16.7.2019
 

Ďakujem, som rada, že Vás to zaujalo. Dlho som váhala, kým som to sem uverejnila. :) Budem sa snažiť rozdeliť to do viac kapitol, ako ste mi navrhla.

Eva15.7.2019
 

...napad to nie je zly:):) mozno si tento pribeh najde vela citatelov. Trocha ezoteriky nikdy nezaskodi, skor naopak. Len je to pridlhe radsej viac kapitol a rozdelit, ale to je len moj osobny nazor.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Blue

O mne

Tvorba odzrkadľuje našu dušu. Sme to, čo po nás ostane.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: