IKARIKAR http://www.ikar.sk

Démoni nevinnosti (Blue)3.6.2019
 

4
 počet hodnotení: 4
prečítané 82, Komentáre 2

 

Dvadsiataôsma kapitola, Démoni nevinnosti


Do domu prišla omámená, stratená v slovách ktoré počula a v budúcnosti, ku ktorej bola nútená. Nebola to už ona, kdesi zmizla, medzi múrmi západného krídla alebo v Nininom neľútostnom pohľade. Prenasledovali ju tiene a nemé výkriky, ktoré nemohla umlčať. Zvnútra ju rozožieralo svedomie a ona nemala už kam ani ku komu ísť. Stála na konci a tam boli len dve cesty, obidve vedúce do zatratenia.


Vošla do haly a bezmyšlienkovite nasledovala spomienky. Zaviedli ju do jedálne. Odsunula stoličku na kraji stola, sadla si a zadívala sa na prázdne miesto oproti a potom cez veľké okná do záhrady. Presvetľovala ju žiara zapadajúceho slnka, strácajúca sa v tisíckach farieb končiaceho leta a nadchádzajúcej noci.


Premkla ju triaška a záchvat silnej úzkosti.


V pľúcach pocítila ťažobu, ktorá jej zovrela srdce, až mala pocit, že sa scvrkáva a dusí. Tvár mala sinavú a vpadnutú, z očí jej zmizol lesk, ostala len beznádej ako náznak blížiaceho sa šialenstva. Musela premýšľať nad vecami, ktoré sa jej protivili, zvažovať ich a rozhodovať sa. Predstaviť si ich nemohla, tak ďaleko by nezašla, pret ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Elisa30.7.2019
 

Teda, neviem, či sú výsledkom tvojej práce tvrdo oddreté hodiny písania, alebo máš prosto talent, ale mne sa to zatiaľ veľmi páči :) Text ma úplne bez problémov vťahuje do deja.

Tereza-Blue30.7.2019
 

Ďakujem, teší ma, že sa ti to páči.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Blue

O mne

Tvorba odzrkadľuje našu dušu. Sme to, čo po nás ostane.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: