IKARIKAR http://www.ikar.sk

Démoni nevinnosti (Blue)3.6.2019
 

3
 počet hodnotení: 6
prečítané 121, Komentáre 2

 

Dvadsiatapiata kapitola, Démoni nevinnosti


Vladimir zobral fotku, aj ostatné haraburdy, čo mu nechala na stole.


Pozrel sa na obraz, potom von do záhrady na ružový krík kvitnúci pod obľúbenou jabloňou. Ako sa naň díval, jeho tvár sa menila, chlad prechádzal v chaos a chaos v utrpenie. Vystrel pravú ruku, zahľadel sa na obrúčku. Do tváre sa zmenil, mladosť nahradila zrelosť, sviežosť vyčerpanie a chlad skutočná bolesť. Vedel, že v túto chvíľu boli len dve veci čo mohol urobiť, aby sa zachránil.


Zajtra mal byť siedmy september.


Rok čo rok, bol to najhorší deň zo všetkých. Vtedy nemohol nič robiť a tu muselo byť vždycky prázdno. Neriskoval, aby boli v západnom krídle nejaké ženy. Nič by nebol nechal na náhodu. Nezahrával by sa so svedomím, ani s osudom. Na zajtrajšok však čakať nemohol. Výhovorky a slabosti dneška sa stávajú hriechmi budúcnosti. Nevedel, ako to zajtra dopadne a práve preto sa rozhodol už aj dnes konať.


Bolo deväť hodín a skorá noc.


V jeseni odznievali ľahké a príjemné chvíle leta, mizli vo vôňach zeme a postupnej záhuby. Keď bol vonku a kráčal popri múre k západnému krídlu, zastavil sa a zadí ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Elisa30.7.2019
 

Teda, neviem, či sú výsledkom tvojej práce tvrdo oddreté hodiny písania, alebo máš prosto talent, ale mne sa to zatiaľ veľmi páči :) Text ma úplne bez problémov vťahuje do deja.

Tereza-Blue30.7.2019
 

Ďakujem, teší ma, že sa ti to páči.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Blue

O mne

Tvorba odzrkadľuje našu dušu. Sme to, čo po nás ostane.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: