IKARIKAR http://www.ikar.sk

Démoni nevinnosti (Blue)3.6.2019
 

4
 počet hodnotení: 4
prečítané 81, Komentáre 2

 

Dvadsiatašiesta kapitola, Démoni nevinnosti


Prebudil sa náhle, z bezsenného spánku plného prázdnoty a tichých výkrikov. Najprv na nič nemyslel. Ležal so zatvorenými očami, ponáral sa do ničotnosti mysle, hľadal to tam, skúmal, očakával. Blížilo sa to a on to vedel, potichučky a pomaly, zo zákutí pekla zúrivo tlejúceho pod tenkou vrstvou ľadu na ktorej, bezmocný a slabý, stál.


Už však nemohol nič urobiť, nedalo sa rozbehnúť ani na jeden, ani na druhý breh. Ostávalo len čakať na chvíľu kedy sa ľad prelomí a on spadne. Kedy sa z tiesnivých, burácajúcich hĺbok nevedomia vyvalí to, čo tam celých desať rokov urputne potláčal. Prázdnotu razom nahradil strach. Otvoril oči, oslepilo ho slnko. Predsa len to bude tak, že sa vždy bál viac svetla ako tmy, lebo v tme nevidieť na tiene, ktoré iba jas odhalí, v celej ich hrôze a krutosti. Zadíval sa na spiacu Stefanie. Ležala mu hlavou na hrudi, zľahka ho objímala, a v tvári vyzerala pokojne.


Chytil ju a uvoľnil jej zovretie, ale tak, aby ju neprebudil. Potom sa ku nej sklonil, a čosi zašepkal. Zakryl ju aby jej nebola zima, načiahol sa po oblečenie čo mal na zemi a rýchlo sa oblieko ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Elisa30.7.2019
 

Teda, neviem, či sú výsledkom tvojej práce tvrdo oddreté hodiny písania, alebo máš prosto talent, ale mne sa to zatiaľ veľmi páči :) Text ma úplne bez problémov vťahuje do deja.

Tereza-Blue30.7.2019
 

Ďakujem, teší ma, že sa ti to páči.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Blue

O mne

Tvorba odzrkadľuje našu dušu. Sme to, čo po nás ostane.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: