IKARIKAR http://www.ikar.sk

Dvanáste poschodie (Miroslav Adamčík )29.8.2013
 

3
 počet hodnotení: 2
prečítané 3164, Komentáre 17

 

Miroslav J. Adamcík
 
 
 
 Dvanáste
poschodie
 
 
 

Anjel temnôt
 
prvá kapitola

Sedím medzi štyrmi holými stenami, ktoré ešte pred nedávnom zdobili fotografie môjho syna a cítim sa byť troskou lásky. Figúrkou osudu, ktorý ma preložil z dimenzie života do samoty.
Steny, ktoré ma obklopujú a v ich studenom zovretí, listujem v spomienkach. Všetko je skutočnosť. Všetko je pravda. Žiadny sen, či predtucha ale skutočnosť tak živá, ako srdce v mojej hrudi, prebodnuté šípom zrady. Keby sa dali do pohybu a tisli sa proti sebe , vôbec by som sa nebránil. Nechal by som sa nimi rozmliaždiť ako rajčina.
Čo tam po tele či srdci, ktoré sú len kusmi mäsa ale duša...duša by v tej chvíli bola slobodná.
Nesedel by som tu sám zožieraný spomienkami, na ktoré bude pomaly sadať prach času. Spomienky, ktoré v mojej mysli časom zožltnú ako staré obrazy či fotografie, a budú mi neustále...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Mirec21.10.2013
 

Laura, ďakujem za vtipný komentár. Pobavil ma. Ale hádam to nebude také zlé s tou depresiou.

Laura =)20.10.2013
 

ou jej :( Erik.... iste budem čítať ďalej.. ale práve dnes som zazrela v Tv novinách, že až 400 000 Slovákov, bolo ošetrených u psychiatra.... Erik vo mne vyvolal depresiu.... asi budem 400 001 :(

Mirec20.10.2013
 

Eny, to je koniec. Aj o tom je život. Ale môžem ho zase vzkriesiť?! No to už by som kopíroval Stephena Kinga.

Eny20.10.2013
 

Mirko, tak to je koniec? Myslela som, že ho necháš žiť, ale aj takto je to dobré?

Mirec15.10.2013
 

Ani ja by som tomu neveril a poslal dotyčného kamsi...hoci aj anjela. Ale fantázia je úžasná vec a medze sa jej nakladú, to je na tom to najúžasnejšie.

Eny15.10.2013
 

Veď práve, fantázia... nie je nad ňu :D

Eny15.10.2013
 

Tak toto som veľmi zvedavá, ako to dopadne. Keby mi niekto niečo také povedal, tiež tomu neverím, ale nikdy nehovor nikdy však? :D

Mirec13.10.2013
 

Celý čas som bol v tom, že som to zmenil ale asi k tomu neprišlo. Ďakujem Eny.

Eny13.10.2013
 

Mirko, slovo hospoda vyme? za krčma alebo hostinec, neviem presne v ktorej kapitolke to bolo, ale tuším 13 a 14. Hospoda je české slovo.

Eny13.10.2013
 

Chudáčik môj Keny, tak to ma dostalo !!! :( ale fajn príbeh pokračuje dobre :)

Eny9.10.2013
 

Som zvedavá ako to bude pokračovať s tým tvojom záhadným anjelom :D

Mirec7.10.2013
 

Eny, ja tiež píšem pre svoje uspokojenie a píšem rád. Aj som váhal či to tu vložiť, lebo mi to prišlo trochu pritiahnuté za vlasy, ale za pokus nič nedám. Tebe teda už vydali knihu? To je podla mňa úspech. Ja toho času veľa nemám na čítanie diel, ale ako som napísal, pozriem na tvoje dielo. Som zvedavý ako a čo píšeš ty. Aj tebe veľa tých pravých múz.

Mirec6.10.2013
 

Ďakujem ti Eny za komentár a teší ma, že čítaš můj príbeh. Čítal a komentoval som aj diela iných ale bolo to už pekne dávno. Nejako sa mi časovo nedá sem chodiť každý deň, ale určite začnem tomu venovat viacej času a pozriem diela aj iných. Rád by som si prečítal aj nejake tvoje dielo.

Eny6.10.2013
 

Ak sa ti bude chcieť môžeš, ale nie som nejaká pani spisovateľka, píšem len pre zábavu a vlastné uspokojenie. I keď mi už jednu knihu vydali, čo som vôbec nečakala. No myslím si, že diela treba aj komentovať a nečakať len na odozvu. Ja mám času dosť, tak som tu strčená každý deň, čítam a čítam, predieram sa postupne všetkými kapitolkami a dielami, pretože niektoré diela som začala čítať pred nedávnom a majú veľa kapitol, tak to trvá kým viem dať nejaký názor a tak. No držím palce do písania a veľa kopnutí tých pravých múz. Inak tvoje dielko mám už celé prečítané a môžem povedať, že sa mi veľmi páči.

Eny5.10.2013
 

Mirko veľmi sa mi to páči, krátke kapitolky, ktoré človeku umožnia, prečítať viac kapitol naraz. Super. Ale poradím ti komentovať a čítať aj príspevky iných, ako sem len pridávať svoje vlastné diela. Potom budeš mať väčšiu čítanosť a komentárikov. :D

Eny18.9.2013
 

Mirko, mám prečítanú síce iba prvú kapitolu, ale čítanie je to pekné, chýba ti tam veľa čiarok,(na ktoré som samozrejme upozorňovaná aj ja) neviem, či si prešiel takou skúsenosťou, alebo je to len tvoja číra predstavivosť, no musím povedať, že je to vierohodné, za to ti dávám hviezdičky. Určite budem čítať ďalej, tak držím palčeky :D

Mirec20.9.2013
 

Ďakujem za povzbudivý komentár aj za hviezdičky.Niečo som zažil,niečo je vymyslené.Príbehu som dal črty fantázie/dievča anjel/,ale opieral som sa aj o skutočné udalosti.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Miroslav Adamčík

O mne

Som mladý muž utekajúci občas z reality do môjho vnútorného sveta a tam vznikajú myšlienky, ktoré vkladám na papier.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: