IKARIKAR http://www.ikar.sk

Earth no. 3 (Jaruš)29.4.2019
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 55, Komentáre 4

 
1. kapitola
1. kapitola
 
Kontinent : Joven
Mesto : Govald a okolie
Rok : 2047
 
Stojím pred skriňou a premýšľam čo si dnes oblečiem. Vonku sa trochu ochladilo, čo je celkom bežné v tento jesenný mesiac. Napokon sa rozhodnem pre nohavice kaki farby, čierny vlnený sveter a kožené topánky po kolená.
Po mojej ľavej ruke beží televízor, vždy mám ráno pustené správy a sledujem ich pri raňajšej prípravy do nového dňa. Oči mi však spadnú do pravého horného rohu televízie kde uvidím čas. Je trochu neskoro, nechcelo sa mi príliš vstávať. Ale to nevadí, nikto si toho nevšimne.
Skôr ako stihnem stlačiť na ovládači červený gombík pre vypnutie, upúta ma moderátorka v bielom kostýme.
,,Včera, približne v desať hodín večerných, sa traja podozrivý páchatelia pokúsili vlámať do budovy ktorá spadá pod korporáciu Drimerline. Nevie sa presne kto je za vlámanie zodpovedný, avšak podľa informácií, ktoré nám boli odoslané nebolo nič ukradnuté. Ako vieme, spoločnosť Drimerline má za výrobu nového typu satelitu, ktorý bude vypustený do -"
Obrazovka stmavne a ovládač p...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Magician2.5.2019
 

Zaujímavý štýl písania. Omnoho viac ako nejaké opisy dotvára atmosféru priamo dialóg. To je pri rozsiahlejších dielach neobvyklé. Čo sa deja týka, vyvíja sa veľmi rýchlo. Čitateľ sa dozvedá mnoho informácii, ktoré musí spracovávať. Opis prostredia je menej rozvinutý a stlačený do najnutnejších informácii. Opis postáv na ďalšej strane je celkom obšírny napriek tomu, že sa jeho väčšiu časť dozvedáme z dialógu. Postavy sú rozmanité ale čitateľ vie veľmi rýchlo určiť, ktoré budú pre dej podstatné a ktoré nie, čo je na jednej strane dobré, no na druhej strane to uberá akýsi pôžitok z tej selekcie obľúbených postáv. Vieme ktoré postavy budú dôležité a budú sa častejšie objavovať, takže sme tak trochu nútení si vyberať práve z nich. Celkovo to však pôsobí dobre, aj keď osobne si myslím, že najlepšie by to vyniklo na filmovom plátne, ako literárne dielo to tiež stojí za prečítanie.

Jaruš5.5.2019
 

Ďakujem pokúsim sa popracovať na opise prostredia :-)

Eva30.4.2019
 

...hmmm napisane je to pekne aj napinave! Super! Ja by som ale prijala kratsie kapitolky a castejsie ich sem ukladat..ale to je len moj osobny nazor...niekto to rad dlhe :) tesim sa na pokracovanie.

Jaruš5.5.2019
 

Ďakujem za názor, som rada že sa páči a dúfam že budeš pokračovať v čítaní :-) Nechcem to tu veľmi zaspamovať svojími príspevkami

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Jaruš

O mne

Jogínka, ktorá rada pečie a varí a ešte radšej fantazíruje a sníva a vdychuje život postavám.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: