IKARIKAR http://www.ikar.sk

EDITA NEMCOVÁ: Všetko mohlo byť inak
 

6,42 € (internetová cena)

5 € (pre registrovaných)
Prihlásiť / Registrovať a kúpiť za túto cenu


 

 

     „Po prečítaní tohto príbehu som opäť o čosi viac schopný chápať ženu. A menej nás – mužov,“ povedal spisovateľ, autor viacerých bestsellerov Jozef Banáš o novinke Všetko mohlo byť inak. Príbeh je podľa neho natoľko strhujúci, že ho naozaj zaujíma, nakoľko je pravdivý. „Čisto z kolegiálnej autorskej zvedavosti,“ usmieva sa Banáš.

 

     Všetko mohlo byť inak od Edity Nemcovej rozpráva o dvoch ženách, priateľkách. Kristína je tvrdá a nekompromisná. V každej životnej situácii sa spolieha hlavne na seba. Na druhej strane je submisívna Zlatica, ktorá sa nechá unášať životom ako zrnko vo vetre. Dve ženy na prvý pohľad rozdielne, no predsa len sú si podobné v tom, že obidve zaplatili priveľkú daň za chybné rozhodnutie z mladosti. Jedna preto, lebo nedokáže odpustiť, druhá sa zasa snaží ignorovať jeho dôsledky...

 

     Mohlo by sa zdať, že ide o čistokrvnú ženskú literatúru, ako ju neraz nekorektne označujeme. Príbeh Všetko mohlo byť inak sa však vymyká z radu takýchto románov. Je napísaný profesionálne, zručne a dômyselne. Či už diabolská poloha svokry Rosickej, Zlaticina odovzdanosť alebo záverečné scény Kristíninej pomsty. Práve toto sú najpresvedčivejšie pasáže knihy. Autorka umne opisuje vnútorný svet a konanie hlavnej hrdinky Kristíny, takže máte pocit dôveryhodnosti...až sa čudujete: ako sa môže jedna inteligentná, rozhľadená žena s nadpriemernou dávkou odvahy a humoru nechať opantať starším seladónom?!

 

     Kniha Všetko mohlo byť inak udrží čitateľa v napätí od začiatku až do konca a ako dodáva Jozef Banáš, „je napísaná presne tak, ako to mám rád a ako píšem sám. Na konci každej kapitoly som zvedavý, čo bude ďalej.“
 

Edita Nemcová

     (1954) je absloventka Vysokej školy ekonomickej v Bratislave. Od roku 2008 je riaditeľkou Prognostického ústavu SAV. E. Nemcová je autorkou mnohých odborných textov a monografie Priemyselná politika v krajinách Európskej únie. Na konte má ďalších 38 publikácií - v zahraničných i domácich časopisoch, vo vedeckých monografiách a v recenzovaných zborníkoch.

     Román Všetko mohlo byť inak je jej debutom.


Návštevník

 

Autor

 
Spýtajte sa
 

Literárny stĺpček

 

Užitočné linky

 
 

Autori

 
 

Hodnotenie vydavateľstva

 

 

Projekt

mediálne
podporujú: