IKARIKAR http://www.ikar.sk

Edna (Ján Franko)18.9.2013
 

4
 počet hodnotení: 3
prečítané 214, Komentáre 4

 

 „Tak to ti poviem, Edna, ten môj starý už dva týždne nepriniesol ani groš!“ uľavila si Sára chrapľavým hlasom a do silno narúžovaných úst si vložila cigaretu. Ako si pripaľovala, na jej krikľavých šatoch sa rozzvonili drobné zvončeky. Okoloidúci čašník sklopil hlavu a zrýchlil krok.
„Časy sú zlé, nikomu sa nedarí. Ľudia už nemajú záujem o budúcnosť.“ odpovedala Edna sediaca oproti a pomiešala si horúcu kávu.
„Ľudia by aj boli, ale ten môj chmuľo, ten nevie, čo im povedať!“ oponovala Sára.
„Vari už stratil schopnosť? Už nevidí?“
„Vidí, vidí. Až moc dobre. Ale hovorí im pravdu, idiot! Myslíš, že ľudia chcú počuť pravdu? Že nech robia čo robia, žiadne dieťa sa im nenarodí? Alebo, že ich do dvoch rokov postihne zákerná choroba? Alebo, že síce vyhrajú v športke, ale do mesiaca o všetko prídu?“
Edna s odpoveďou váhala. Vyfúkla cigaretový dym, druhou rukou zmietla zrnká popola z širokej sukne a nakoniec povedala: „Nechcú.“
„Samozrejme, že nechcú!“ vykríkla Sára a jej krčný lalok sa samým rozčúlením z...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Mária Blšáková5.10.2013
 

Po prvej prečítanej poviedke som sa sem musela vrátiť. Poviem ti, tvoja práca so slovom, to, ako sa s nimi pohrávaš je obdivuhodná. Vôbec mi nevadilo, že sa dá odhadnúť pointa, vytešovala som sa z dobre napísaneho dielka.
Zajtra si prídem pre ďalšiu poviedku. :)

Ján Franko6.10.2013
 

Ďakujem za pochvalu. Som rád, že sa ti to páčilo.

Ján Franko18.9.2013
 

Znova ďakujem za hodnotenie. Musím sa priznať, že túto poviedku som napísal dávnejšie, iba som ju trochu poupravoval. Správne čiarky považujem skôr za náhodu, ako skutočné zlepšenie. A ďakujem aj za tých päť hviezdičiek.

Erika F (EF)18.9.2013
 

Asi mi nechýba žiadna čiarka :)zlepšil sa tvoj cit pre čiarky ? Dialógy úplne v pohode. Buď som jasnovidec alebo..znova som pointu ( zámenu osôb ) odhalila hneď po nočnom Omarovom stretnutí.Páčilo.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

sec
 

Projekt

mediálne
podporujú: