IKARIKAR http://www.ikar.sk

Ela (Legana)29.2.2016
 

3
 počet hodnotení: 2
prečítané 202, Komentáre 5

 
ELA (1.kapitola)
1.kapitola
O láskach a sklamaniach napísalo určite nejedno dievča po nociach na opustenom internáte. Ale drvivá menšina môže o týchto bolestiach a zraneniach písať s vďačnosťou. Lebo na to je každý človek prikrátky. Je nám zaťažko poďakovať i za to dobré v živote, nevidíme to, alebo sme priam presvedčení, že nás všetko dobro tohto sveta muselo jednoducho minúť. Nieto ešte ďakovať za chvíle, ktoré si pamätáme ako ponuré, smutné. Ale čo v nás živote posunulo vpred? Chvíle smiechu? Tie nám pomáhajú si život vychutnať. Ale kedy posúvame svoje hranice? Kedy sa pohneme o kúsok vpred? Keď sa obávanej hranice dotkneme, prejdeme ňou, druhý raz ten bod už za hranicu nepovažujeme. Veď sme tam už boli. A tak ideme zase o kúsok ďalej, kde vidíme iba priepasť. A my sa opäť z tej priepasti vrhneme, lebo chceme ísť zasa ďalej. A zrazu zistíme, že máme krídla.
Každá bolesť, utrpenie nám môže pomôcť. Prekonať strach z pádu. Preto sa tento príbeh rodí z hlbokej vďačnosti Božej milosti za všetky životné situácie. Lebo tie zdanlivo pre nás pozitívne boli darom, a tie ťažké sa vď...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Raniya4.3.2016
 

Ahoj, Ela.
Prebehla som si zatiaľ len 1. kapitolu. Určite by som ti odporučila skrátiť kapitoly, hneď prvá je príliš dlhá na čítanie z monitoru. A skús zväčšiť písmenká aspoň na 5, aby sa nám lepšie čítalo. :)
Čo sa týka prostredia, v ktorom sa má príbeh odohrávať, môže to byť celkom zaujímavé.
Avšak, za koncom viet sa nepíše čiarka. Čiarky sa píšu pred že, aby, ktorý...
Číslovky tiež napíš slovom. Prvá tretina na mňa pôsobila skôr ako anotácia, možno by si to mohla skúsiť oddeliť a tak navnadiť čitateľov. :)
A to gazdovstvo, to je niečo ako penziónik, kam môžu ľudia len tak prísť na \"dovolenku\"? Trochu sa mi nezdalo to, že by ju ten gazda len tak hneď pustil k svojim zvieratám a chorému koňovi a pes by ju prijal a prechádzal sa s ňou.
Zatiaľ toľko, ešte sa zastavím. Pekný deň.

Legana4.3.2016
 

Dakujem za pripomienky, snazila som sa uryvok vylepsit.
Ano gazdovstvo je otvorene ludom, ale dalsie detaily Vas cakaju dalej, kde pochopite neskor niektore suvislosti... :)

Raniya4.3.2016
 

Ospravedlňujem sa, až teraz som si všimla, že som v oslovení použila meno Ela z názvu a nie tvoje. :)

Oľga1.3.2016
 

Ahoj.
Nie je mi dosť jasné prečo si tu začala dávať od 11. kapitoly? Neviem komu sa bude chcieť teraz všetky dohľadávať a začať čítať od začiatku aby sa priblížil k tej kapitole, ktorá tu práve je.
Asi si pridala naraz veľa kapitol, čo je radikálna chyba. Treba začať pomaly, postupne, aby si na teba čitatelia zvykli, spoznali ťa, našli ťa. Lebo takto nebudeš mať veľa záujemcov o tvoje dielo. Prečítala by som si, čo si napísala, ale poviem pravdu, nechce sa mi to teraz postupne hľadať. Čo je škoda, lebo to môže byť možno celkom dobré.
Pekný večer.

Legana1.3.2016
 

Ahoj, myslim, ze uz by to malo byt v poriadku.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Legana

O mne

Som mladá žena, pre ktorú je písanie ako dýchanie.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: