IKARIKAR http://www.ikar.sk

Emma 2 (Mima Čierna)17.4.2016
 

3
 počet hodnotení: 14
prečítané 566, Komentáre 26

 
Emma 2 - Prológ (upravené)
Prológ

PIATOK, 4.9.
 
Commonwealth Avenue, White City, Londýn
Neskoro v noci kráčal vyľudnenou londýnskou štvrťou, keď kdesi v diaľke započul sirénu policajného auta. Natiahol na seba kapucňu a zašiel do prítmia stromov, ktoré sa ohýbali v silnom vetre. Kým nepríjemná ozvena postupne mizla, rozhliadal sa po číslach tehlových obytných budov.
Dvestopäťdesiatšesť lomeno devätnásť, uprel pohľad na vchodové dvere, vybral z vrecka škatuľku cigariet a jednu si zapálil. Potom prišiel až ku zvončekom a  hľadal meno, ktoré mu nedalo spávať už viac ako dva mesiace.
„Tu si,“ zašepkal spokojne, pretože všetky informácie, ktoré dostal, sedeli.
Vrátil sa k svojmu úkrytu, no tentoraz sa chrbtom oprel o pouličnú lampu a pozeral smerom k jedinému rozsvietenému oknu na piatom podlaží. Keď sa za záclonou mihla tmavá postava, v očiach sa mu nenávistne zablyslo. Ruky zovrel v päste a do žíl mu začal prúdiť adrenalín.
Dnes konečne zaplatíš za smrť môjho brata. ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

meduza22.8.2016
 

Ahoj, vpadla som do deja hr hr, ako keď v knižnici, alebo v kníhkupectve vezmeš knihu do ruky, roztvoríš a čítaš, pri čítaní tejto kapitoly som mala presne ten istý pocit. Nechcelo sa mi ju odložiť po dvoch vetách nazad do police, ale otočiť stranu a čítať ďalej. Neviem, čo je vpredu a čo príde, ale držím Ti palce. Toto by som si požičala aj kúpila, zaujalo ma to.

23.8.2016
 

Milá Medúza, ani nevieš, ako si ma potešila a zároveň nakopla! Nie je nič lepšie, ako vedieť, že mám pre koho písať. :) Neviem, či si čítala prvý diel, ale ak nie, tak dúfam, že dvojka pre Teba, čo sa postáv týka, nie je príliš chaotická. Ja veľmi dopredu nevidím, aj keď polovicu príbehu mám už premyslenú, preto budem Vaše palce potrebovať. Ďakujem za prílev ďalšej energie. Snáď ďalšie kapitoly nesklamú. :)

Galamboška1.8.2016
 

Ahoj Mima, píšeš naozaj pútavo. Má to dynamiku, len mám trošku v tých postavách guláš. Chvíľku som musela uvažovať, kto je kto a súhlasím s nápadom, aby si v jednej kapitole dávala jednu dejovú líniu s určitými postavami a v druhej druhu. Na jednu kapitolku máš v skutku veľa kapitol a potom sa ťažko rozlišuje, kto je kto. Držím palce :-)

8.8.2016
 

Ahoj, Miška. Kapitoly, ktoré tu už boli som prerobila, poprehadzovala, ale hej, mám tam tých postáv stále veľa. Snažila som sa to ako-tak upratať..Neviem, či si čítala aj prerobenú verziu. Každopádne, uvidím, či sa to nejak utrasie ako pri prvom dieli, alebo sa k tomu zase neskôr vrátim. Možno mi časom napadne lepší spôsob, ako ten guláš upratať. Je fakt, že ak je tu nejaký nový čitateľ, bude mať problém zorientovať sa, ale ja sa zatiaľ spolieham, že Vy ostatní si nejako pospomínate. :D

SD31.7.2016
 

Ahoj, Mima, vitaj spat. Tesim sa, ze sa Emma a Jay vratili:-)

8.8.2016
 

Ahoj, Silvi. :) Ja sa teším, že aj Vy ste sa vrátili sem. Prvé kapitoly som prerobila, nabrala som ďalšiu inšpiráciu a uvidím, kam ma to tentoraz dovedie.

Valeria Weibl2.5.2016
 

Emmu s Jayom spolu žeriem, majú to, čo si zaslúžili. Ale musím sa priznať, že momentálne ma na pokračovaní najviac zaujíma práve Tarin príbeh. Aj keď je to záporná postava, začínam k nej pomaly prechovávať sympatie. Vlastne ani nie sympatie, ale skôr ľútosť. Pre mňa je ťahačom príbehu zatiaľ ona :)

7.5.2016
 

Tara mala byť prvým vodítkom, ktorá svoju štafetu ťahača mala neskôr predať ďalej... tak aspoň pri Tebe sa mi to podarilo. :)

Ella Lenart1.5.2016
 

Milá Mima,
predostrela si nám pokračovanie, ktoré ma zapadnuté dieliky v príbehu, čo sa týka vzťahov.Takže bude ťažké udržať čitateľa, no ja nepochybujem že dynamickosť v Tvojej duši to zvládne.Nezabudaj, že potrebujeme sa stotožniť s nejakou postavou (hoc s Brianom :-), tak nejaké tenšn by nemalo chýbať.Viem aké je ťažké rozkladať príbeh ako puzzle a potom ho pomaly dávať dokopy. Ty ho máš teda poriadne rozpoltený, preto by som poradila, nechaj nám v jednej časti dve línie, myslím tým, Sara a Ben, Emma a Jayson, v tej ďalšej Brian, Tara. Keď to dávaš do jednej je toho veľa. Myslím si, že viem, čo si nám chcela tým povedať, ale neponáhľaj sa.Vzťah Sáry nás prekvapil ok, ale pri predstavovaní ( aj osobnom) musíš nám podať len nevyhnutné info, ktoré potom rozvedieš. Sú spolu krátko....krátko relatívny pojem, pre niekoho tri mesiace, pre iného tri roky.Povedz nám to v ďalších kapitolách, prečo sa dostali do štádia zoznámenia s rodičmi.Mužov vzťahy menia, ale Ben bol v prvej časti celkom v pohode, tu mi príde, že je zrazu jednoduchý...Verím, že to máš perfektne premyslené a uspokojíš moje \"diery\" v ďalších častiach. A ešte jedna vec, som zvedavá, okolo koho sa to bude tentokrát točiť...Verím, že náš ešte \"shock\"neš.

7.5.2016
 

Dír El... idem od konca. Moment prekvapkania či šoku mám v rukáve. To, okolo čoho/koho sa príbeh točí, uvádzam vždy v prológu. Tentoraz je to pomsta.Čo sa Bena týka, ako kamarát/policajt síce môže byť fajn a v pohode, ale ako partner rekordy veru netrhá. Ďalej...Chápem to, čo si mi chcela hlavne zdeliť s tým rozpoltením a podobne. Ďakujem za to, je to pre mňa podnetné a súhlasím s tým. Vieš, ja už beriem nejak automaticky, že k dvojke pričuchnú najmä tí, čo už jednotku čítali a teda vedia, čo ako bolo. No a podať to nejako zrozumiteľne, celý ten predošlý guláš tak, aby nezahltil to podstatné, ale predsa vysvetlil, nie je jednoduché... Takže ak nájdem svoju stratenú chuť, určite sa k tomu vrátim a pokúsim sa to prekopať ešte raz... Druhý diel mal byť hlavne o štyroch osobách, s ktorými sa mal/mohol čitateľ stotožniť. Ako prvé vodítko som ponúkla Taru. No a jednou z nich musí byť, samozrejme, neskôr aj Emma... No a na záver... Tešila som sa na moment, kedy Vám prinesiem nový prológ. Som momentálne dosť pracovne vyťažená a nemám času na písanie, koľko by som chcela a potrebovala. Jednotku som napr. tiež písala v čase štátnic... Ale vtedy som mala odozvu, ktorá ma nakopávala vpred. Teraz mi chýba, takže keď prídem večer unavená domov, nemám žiadnu chuť si ešte sadnúť k notbuku a vymýšľať príbeh. Hodnotenie pre mňa nie je pupok sveta, pretože tu nie som kvôli svojim ambíciám, ale kvôli ľuďom, ktorých to baví čítať. Lenže tie dve hviezdy o niečom svedčia. Že sa mi s dvojkou nepodarilo to, o čo som sa snažila. A tak si vravím \"Mejby ic tajm tu sej gudbaj\", odložiť Emmu do šuflíka a ostať len ako čitateľ.

SD30.4.2016
 

Súhlasím s R., Emmie je krásne pomenovanie. Snáď to E a J zvládnu na diaľku, veď už toho preskákali akurát dosť.

30.4.2016
 

Diaľka nebude problém. :)

Raniya30.4.2016
 

Fúú. Ben a Sara???
Emmie znelo krásne. :) A pobavila ma tá scénka s Jayom a Emmou.
No a koniec... Myslím, že dosť bezvýchodisková situácia pre ňu. Nedovolí jej asi len tak odísť. A keď zrdhne, tak si ju nájde.

30.4.2016
 

Nezdá sa Ti spojenie tých dvoch? :) Joe mal byť pri výbere svojej milenky pozornejší, lebo Tara si vždy nájde cestu. ;)

Raniya2.5.2016
 

No necakala som, ze ju das dokopy s nim. Neviem si predstavit, ako sa k sebe dostali. :D sa mi zdalo, ze si padla do oka s Emminym bratom (aspon dufam, ze to bol on).

7.5.2016
 

V epilógu jednotky sa znovu stretli na oslave Emminho návratu domov, kde sa zblížili, no a bol tam aj krátky úsek venovaný im dvom. Sara, smutná z Markovho odchodu, skončila \"v Benovom náručí\".

Ella Lenart21.4.2016
 

Ahoj Mima,
dočkala som sa. Teším sa.Som zvedavá akú zápletku nám pripravíš.

22.4.2016
 

Aj by som Ti povedala. Ale konečne je tu priestor pre \"neznáme\" lebo pri prepisovaní jednotky ste už vedeli \"o čo tu kráča\". :)

Valeria Weibl21.4.2016
 

No ja zíram, ako rýchlo prišlo pokračovanie :) Super, teším sa, čo za akciu si pripravila tentoraz. Už prológ bol dobre vygradovaný :)

22.4.2016
 

Ďakujem, Val. :) \"rýchlo\" je relatívny pojem. S jednotkou som sa babrala skoro 2 roky. :D Ale písanie dvojky mi ide ako v lete na saniach. Som poriadne pracovne vyťažená a ešte mám aj nejaké aktivity cez voľný čas, takže chvíľ na písanie mám minimum. aj to ich prespím, aby si moja hlava oddýchla. no budem sa snažiť. ;)

Michaela18.4.2016
 

Mima, neskutočne sa teším z pokračovania.. priznám sa, opravenú jednotku som čítala len sem-tam, ale dnes si ma veľmi potešila :-)

22.4.2016
 

:) To som rada. Ale veľa nesľubujem. Ide mi to strašne pomaly.

SD17.4.2016
 

Velmi vydareny zaciatok, paradny zvrat na konci, pochvala:-)

22.4.2016
 

Ďakujem. Teší ma, že sa prológ páčil. :)

Raniya17.4.2016
 

Úúúú, pokračko Emmy! Teším sa. V poslednej dobe čítam samé krváky. :D Som zvedavá, o čom to celé bude. :)

22.4.2016
 

To som aj ja zvedavá, veru. :) Asi tak do polovice mám veci premyslené, ale zvyšok stále neviem, ako doladím a zoradím, lebo teraz nebude dej písaný každý deň, ale sem tam sa nejaké dni aj preskočia. uvidím.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Mima Čierna

O mne

Čítať knihy je pre mňa ako byť v inom svete. Ale vymyslieť vlastný príbeh je úplne oslobodzujúce... :)

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: