IKARIKAR http://www.ikar.sk

Epizódy zo života slonov. (Rita)2.11.2014
 

5
 počet hodnotení: 17
prečítané 2267, Komentáre 21

 
1. epizóda /1. časť
Slony vraj prinášajú šťastie. Určite nie tie, ktoré dupú v porceláne.
 
       Ten typ, ako je Neodolateľný, má už svoje miesto v databáze mojich životných omylov. Človek by povedal, že po získaných skúsenostiach budem mať potrebný odstup. Niečo ako imunita nadobudnutá po prekonaní kiahní. Taká, ktorá zaručí, že sa mi to už nestane. Lenže ono sa to stane. Tu totiž platí iný zákon. Zákon príťažlivosti druhov. A mne je tento druh alfa samcov so syndrómom trvalej ruje zjavne predurčený.
       Jediný rozdiel je v tom, že na základe skúsenosti už viem, do čoho som to zasa šľapla. Otázkou zostáva, prečo taká životná skúsenosť nedokáže ovplyvniť môj rozhodovací proces. Tak by to asi naformulovali v odbornej literatúre. Alebo, jednoducho povedané, prečo s takým typom zasa vleziem do postele a očakávam od toho romancu.
       Tento druh vzťahov so smutným sarkazmom zaraďujem do kategórie disfunkčné. Obvykle by ich romantický motív nedojal ani emočne labilnú väzenkyňu tráviacu desiaty rok na samotke. Lenže, ako mnohé beznádejné romantičky, žijem svoj milos...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Ivo4.11.2016
 

Moja obľúbená postava je starena z penziónu Cikáda:)Kto zažil grécku mentalitu a slovenské cestovky, tak si to všetko vie živo predstaviť.

FU28.10.2016
 

rehot, rehot, rehot :) ego pána doktora tiež na jednotku!

zuzana28.10.2016
 

bravúrne opísaná situácia, kde tak vierohodne vystihuješ ego vrchného manažéra a \"mačovské\" správanie plukovníka až mám pocit, že veľakrát sa tento scenár odohráva aj v reále.

Skvelá22.2.2016
 

Pobavila som sa a možno aj niečo viac. :-)

Rita22.2.2016
 

Teší ma, ak si sa bavila. Samozrejme to \"možno aj niečo viac\" vzbudilo zvedavosť...:)

Lucka2.5.2015
 

Potvrdzujem :)

Rita12.2.2015
 

Bez falošnej skromnosti, tento román som oddrela a ručím, že pobaví každú ženu od 18 do 200. Tak čítajte a sľubujem,že sa budete smiať!

Ella Lenart23.12.2014
 

Ahoj Rita, priznávam, že si príbehy vyberám. Alebo ony určujú, ktoré dočítam. Pri Tvojom príbehu o Pati, som čítala, čítala, dočítala a až na konci zistila, že je koniec. Skvelé. Priznám sa, že nemám čo vytknúť, lebo máš svoj vlastný štýl písania. A čo musím uznať, že si krásne vystihla ako niekedy žena a muž komunikujú. Verím, že kamarátky sú reálne :-)

Rita26.12.2014
 

Ďakujem. Postavy a príbehy sú vymyslené, ale samozrejme sú za nimi životné skúsenosti. Od vlastných kamarátiek som si požičala len podobu, aby mi v mojich predstavách boli blízke. Ich povahy som dotvorila podľa potreby, čo mi láskavo odpustili:) Hlavne Ina:):)

ina20.3.2017
 

Keďže som sa narehotala až do vyslzenia, samoška všetko odpustené Rita:)) aj dopredu aj dozadu ;*) Skvelé príbehy so skvelými zápletkami. Kto nečítal, zostal nepobozkaný, hahaha

Rita20.3.2017
 

v to som dúfala...:)

LK10.12.2014
 

To, čo sa zo začiatku javilo ako nesúrodé bláznivé príbehy, sa prekvapivo zlieva do kompaktného príbehu o láske a medziľudských vzťahoch. Medzi všetkým tým uleteným humorom je zamaskovaná kritika mnohých spoločenských javov. Otázne je, či si to pri tom množstve srandy aj niekto všimne.

Rita27.12.2014
 

No, základ je, aby si niekto vôbec všimol toto dielko :):) Neviem, ako to robia ostatní autori, že majú toľko čitateľov:) Ale teší ma, že ak sa už niekto zaháčkuje, tak sa nepustí. A za to som vďačná všetkým trom svojim čitateľkám:):):)

Alica30.11.2014
 

Znovu dobre. Zasmiala som sa. Tesim sa na dalsiu cast.

Rita1.12.2014
 

Tvoj smiech - moja odmena :)

Alica Rynke17.11.2014
 

Ahoj, Rita.
Je to tvoja vina, ze som rano zmeskala autobus do prace! Musela som si vsak docitat ako to nakoniec s dievcatami dopadlo. Vyborne, vtipne, dobre sa to cita. Prve styri epizody bez gramatickych chybiciek, tuto piatu si este raz precitaj a oprav. Plakala som od smiechu. You have made my Sunday! Vdaka.

Rita17.11.2014
 

Ďakujem. Epizód je 12, takže dúfam, že ťa nevyhodia z práce:) ešte dnes pridám šiestu, ale bojím sa, že tie chyby už nevidím, príliš ten text poznám a aj keď ho po sebe čítam, veľa mi utečie.

Eksko17.11.2014
 

Rita,

prečítal som prvú časť. Ďalšiu už čítať nebudem, nie však preto, že by toho nebola hodná. Práve naopak. Podľa môjho skromného názoru je to výborné. Trochu ma vyrušilo, že sa v troch vetách za sebou objavilo slovo výživný, zato odvarom zo sterilnej gázy a marťanom si u mňa zabodovala. Vyžívam sa v podobných prirovnaniach najmä preto, že neprichádzajú na um tak ľahko, ako prirodzene vyznievajú. Čítať nebudem len preto, lebo nie som žena a úprimne sa čudujem, že tu nie je viac komentárov. Snáď sa to zlepší.

Pekný večer

Rita3.3.2015
 

Eksko, píšeš, že ťa to baví, ale nechceš čítať ďalej, lebo si muž. Ubezpečujem ťa, že prirovnania, ktoré sa ti tak páčia, ťa tam čakajú na každom liste. Daj tomu šancu. Nebudeš o nič menej mužom :)

Rita17.11.2014
 

Vďaka. Tým skôr si to cením, že nie si jedna z nás:) Každopádne si prečítaj šiestu epizódu, tú na inom portáli ocenili aj muži. Dám ju sem ešte dnes.

LK9.11.2014
 

super oddychovka!

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Rita

1.jpg
O mne

Uvažujem, čo o sebe napísať, čím by som Vás zaujala. A neviem na nič prísť. Dúfam, že je to len tým, že si neverím, pretože v opačnom prípade Vás len oberám o priestor a čas.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: