IKARIKAR http://www.ikar.sk

Ester (Jakub Zibura)7.1.2019
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 31, Komentáre 0

 
Ester
Po manželkinom pohrebe sa Sigurd utiahol do lesov.                           
Nebo tmavlo a oheň dohorieval. V doline pod ním zurčal potok.
Vystretý na chrbte Sigurd hľadel na hviezdy. Premýšľal o dieťati, ktoré mu po Katle zostalo. Neusmrtilo ju. Život jej vzal had.
Vystriehol jej pätu skrytý lístím na prechádzke záhradou. V zhone, ktorý nastal, keď v mdlobách klesla na zem, sa zmiji podarilo odplaziť.
Zo zmätených rečí slúžok sa Sigurd dozvedel o boji, ktorý prehrala. Prebdel pri nej väčšinu noci.
Svitol deň pohrebu. Statkári z blízkeho okolia prišli Sigurdovi vyjadriť sústrasť. Základnú požiadavku rodu ponechali nevyslovenú. Jednako ju v mlčaní vycítil. Bol prvým v dedičnej línii. Na nečinnosť nemal právo.
 
Dag, jeho pes, sa nečujne vztýčil. Hlbokými dúškami ochutnával novú vôňu v povetrí. Stiahol chvost, zaskučal. Sigurd zašliapol uhlíky. Započúval sa. Údolím prúdili ľudia. Počul ich snahu o ticho tak zreteľne, až v ňom skrslo podozrenie, že ho klamú zmysly. Kroky dozneli. Sigurd odviazal koňa od stromu, v tichosti naň vysadol a popchol ho do k...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Jakub Zibura

O mne

Pri písaní si vyberám námety z histórie. Ide zväčša o silné osobnosti, ktoré konajú s ohľadom na dobu, v ktorej sa narodili. Tú prezentujem bez príkras lakonickým štýlom s dôrazom na dejovú líniu.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: