IKARIKAR http://www.ikar.sk

Eternal darkness (Večná temnota) (Magdaléna Belejová)15.10.2018
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 69, Komentáre 0

 
1. Šepkajúca temnota
1. kapitola
 
Za oknami detského domova vytrvale pršalo. Kvapky sa trieštili o okenné tabule a vietor narážal do stromov. Väčšina detí sa hrala na obrovskom koberci v strede izby, ale  šesťročná Taissa sedela na parapete a v rukách držala jej obľúbenú rozprávkovú knihu. Čítať vedela len keď sa jej veľmi chcelo, no popravde ju oveľa viacej zaujímali obrázky. Vždy si totiž predstavovala, že raz si po ňu príjde princ a princezná na lesklom kočiari a odvezú si ju na ten najkrajší zámok na svete. Ako tak snívala o svojej budúcnosti a kontrolovala ulicu, či sa náhodou jej sny nesplnia, zbadala čierne auto, ktoré zastalo rovno pred budovou a ostriekalo chodník špinavou dažďovou vodou. Taissa bola taká fascinovaná, že takmer vypadla z okna, no našťastie bolo zatvorené. 
Sledovala, ako z auta vystúpili dvaja ľudia, ktorí absolútne nespĺňali jej predstavy. Obaja boli do nitky premočení, i keď išli autom, boli navlečení v tmavých dotrhaných handrách, čo len vzdialene pripomínali oblečenie. Žena mala krátke fialové vlasy, ktoré vyzerali akoby jej ich strihali zu...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Magdaléna Belejová

O mne

Počas nekonečne nudných hodín v škole ma utešuje jedine myšlienka, že na svete predsa len existuje nejaká činnosť, ktorá vo mne nevyvoláva buď vnútorné znechutenie alebo absolútne zdesenie a práve tou činnosťou je písanie kníh. Mojim snom je vydať niekoľko kníh, na ktoré obálky by som si chcela sama nakresliť .)

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: