IKARIKAR http://www.ikar.sk

Eutanázia, áno, či nie ... (Vlasta Štefániková)9.12.2010
 

5
 počet hodnotení: 3
prečítané 260, Komentáre 4

 

Eutanázia, áno, či nie ...
Počujem buchot barlí na chodbe. Bože, čo zase chce. Stúpa vo mne nervozita.
„Dievčatá, mohli by ste niektorá ....?" Obracia sa na mňa a moju dcéru - môj otec.
„ Áno tati, jasné ..." odpovedám podráždene. Koľký raz som dnes počula tú otázku. Idem, tak ako vždy. Strihám nechty , vystrihujem chlpy z nosa, uší, natieram mu údy alpou. Hľadám „stratené veci".
 
- Obraz z detstva -
Chodievam každé letné prázdniny s bratom k babke na dedinu. Je tam dobre. Hrávame sa celý deň na ulici, chodíme na roľu, do ovocného sadu. Keď prší, voda pri babkinom dome nestačí odtekať do kanála. To je paráda behať v čižmách po ulici, kde je po kolená vody a nikto na vás nekričí, že budete ako prasa a celý mokrý. Je to zmena oproti mestskému životu. Som ešte pomerne malá, mám takých deväť, takže sa mi za domovom predsa len cnie.
Večer má prísť za nami na návštevu otec. Tak strašne mi chýba. Viac sa mi venuje ako mama. Číta mi, chodí so mnou k lekárovi, pomáha robiť úlohy, pestuje na kolenách. Poobede v nedeľu často spolu ležíme na posteli v kuc...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Beatriče9.12.2010
 

Je to naozaj všetko pravdive.Taký to je naozaj život človeka.Lebo čokoľvek konáme z lásky, hoci aj niečo nepatrné, prináša to bohaté ovocie našej duši.
P. s. Len píš dalej.

v12.12.2010
 

Díky Bea.

V9.12.2010
 

Elena,ďakujem Vám za názor a zhodnotenie.Potešilo ma to.Vystihla ste, že to bola vlastne taká úvaha, zamyslenie a preto ten názov.Ako poviedke som nevedela nájsť príhodný názov.

Elena E.9.12.2010
 

Milá Vlasta, tak ako úvahový názov s otáznikom mnohých možno priam odpudil, mňa naopak priamym odkazom na tému prilákal. Ale čoby pre poviedku, radila by som predsa iný názov. Inak sa mi páčila. Čistý slovník, čistá štylizácia bez príkras, ale aj tak dosť obrazná. Aj tie samotné obrazy zo spomienok. Rada si prečítam ďalšie Vaše postrehy zo života. Aj keď nebudú najpríjemnejšie.
Príjemné chvíle na MT prajem.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Vlasta Štefániková

O mne

Sledujem život okolo seba a občas ma to vyprovokuje, aby som svoje pocity položila na papier...

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: