IKARIKAR http://www.ikar.sk

EVA AVA ŠRANKOVÁ: Izabela. Láskou spútaní
 

6,90 € (internetová cena)

6,20 € (pre registrovaných)
Prihlásiť / Registrovať a kúpiť za túto cenu


 

 

Akoby ste čítali nesmrteľnú Angeliku.

Je to nová Benzoniová.

     Aj takéto prívlastky dávajú čitatelia novinke na slovenskom knižnom trhu Izabela. Láskou spútaní. Autorka Eva Ava Šranková by sa isto potešila úspechu spomínanej Benzoniovej – táto najobľúbenejšia francúzska spisovateľka v žánri historická romanca predala vyše 300 miliónov kníh a preložili ich do 22 jazykov. Aj „slovenská Benzoniová“ má všetky predpoklady stať sa autorkov bestsellerov, čo potvrdili po prečítaní jej prvotiny viacerí kritici.

 

     Izabela. Láskou spútaní je historický príbeh plný lásky, romantiky, dobrodružstiev a intríg odohrávajúci sa v 15.storočí vo Francúzsku. Obsahuje všetko, čo má mať skvelý historicko-romantický román, tvrdia čitatelia.
Vďaka zodpovednej práci autorky s historickými faktami sa rýchlo stotožníte s hlavnými hrdinami a doslova sa ponoríte do nádherného príbehu. Sledujete lásku mladučkej šľachtičnej Anny a Filipa, ktorú kruto zmarí otec dievčiny. Ten mal totiž so svojou dcérou úplne iné plány. Z vášnivého vzťahu sa však narodilo dieťa. Nádhernú Izabelu ale osud tiež nešetrí. Nájde napokon svoje šťastie po boku muža, ktorý pretne jej životnú cestu? Alebo sa rozhodne pre charizmatického Reného ď Anjou, vojvodu lotrinského, ktorý sa o ňu vytrvalo uchádza?

 

     Zručne napísaný román verne zachytáva okrem ľudských osudov aj obdobie bojov medzi Francúzskom a Anglickom, ktoré s kratšími či dlhšími prestávkami trvalo viac ako storočie. Francúzske kráľovstvo priviedla na pokraj skazy aj bratovražedná vojna medzi Armagnačanmi a Burgunďanmi. Príbeh nevšednej lásky, bolesti, zrady, hrdosti a cti sa odohráva práve na pozadí týchto udalostí. Nechýbajú intrigy na kráľovskom dvore, hrdinské činy odvážnych rytierov a verné i zradné lásky urodzených dám. Krásny a strhujúci príbeh, ktorý sa výborne číta.

 

Kto je Eva Ava Šranková?

     Ak sa niekto narodí a žije v meste, ako je starobylá Nitra, je len prirodzené, že sa zaujíma o všetko, čo dýcha históriou. Eva Ava Šranková je vzdelaním chemička, aj ju však omámil duch rodného mesta a napísanie historického románu pokladala za výzvu. Keďže sa nebojí tém, vybrala si príbeh z francúzskych dejín.

     Sama o svojom románe hovorí: „Budem šťastná, keď čitatelia v mojom texte nájdu niečo viac, ako len príbeh lásky, zrady a nenávisti. Okrem vykreslenia dávnych čias mi totiž išlo najmä o to, aby som ukázala, že nech je láska akákoľvek krásna, kým nestojí na pevných základoch, môže sa naozaj zrútiť ako ten domček z kariet. Len vášeň nestačí...“

     Okrem písania sa Eva Ava Šranková venuje aj joge.
 

 


Návštevník

 

Autor

 
Spýtajte sa
 

Literárny stĺpček

 

Užitočné linky

 
 

Autori

 
 

Hodnotenie vydavateľstva

 

 

Projekt

mediálne
podporujú: