IKARIKAR http://www.ikar.sk

Falošná pravda (Stanislava Šidlová)19.1.2015
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 190, Komentáre 0

 
Falošná pravda
„Dnes sa to končí. Ako náhle splníte všetko, na čom sme sa dohodli, vaša dcéra aj manželka budú v bezpečí.“ Ozve sa hlas z telefónneho slúchadla, ktoré zviera Igor pevne v ľavej ruke.
„Ako viem, že sú ešte nažive? Že mi neklamete? Dá sa vám veriť?“ Spýta sa roztraseným hlasom. Na čelo mu vystúpia kropaje potu. Je zdesený. Bojí sa. Nie len o svoj život. Na ten by sa mohol vykašľať! Ale čo jeho krásna šesťročná dcérka, ktorá má život len pred sebou? Čo jeho milovaná manželka, ktorú ľúbil viac ako seba? Kde sú teraz? Čo ak sú už mŕtve? V hlave mu vŕta viac otázok, ako by dokázal zniesť. Cíti, že za chvíľu sa mu rozpadnú všetky nervové bunky a budú si len tak voľne pobehovať po byte.
„Nemáte na výber. Teraz je už neskoro vykrútiť sa z toho. Ďakujem za spoluprácu.“ Dohovorí mužský hlas a o chvíľu počuť len pípanie. Zložil. Bez ďalších pokynov, bez ničoho.
Do čoho si sa to namočil, Igor? Do čoho? Pýta sa hlas v jeho mysli. Je už neskoro. Neskoro na všetko. Už nemôže zavolať na políciu. Neuveria mu, že je nevinný. Majú na neho dôkazy. Dôkazy, ktoré sú falošné. No...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Stanislava Šidlová

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: