IKARIKAR http://www.ikar.sk

Farba mesta Ann Arbor (Ribaňa)22.2.2013
 

3
 počet hodnotení: 1
prečítané 43, Komentáre 3

 

Som v Spojených štátoch po tretí krát. Telom, dušou i mysľou.

Od detstva bolo mojim snom študovať na prestížnej americkej univerzite, učiť sa sokratovou metódou a prechádzať sa s knihami pod pazuchou cez campus – univerzitný komplex s trávnatým parkom plným študentov. Tento sen ma priviedol do Ann Arbor v štáte Michigan.
 
Ann Arbor je univerzitné mestečko neďaleko Detroitu, má približne 115 000 obyvateľov s priemerným vekom 27,8 rokov, čo ho robí ôsmym „najmladším“ mestom v USA. Ja sama bývam v časti neoficiálne nazývanej študentské geto, kde bývajú prevažne študenti okolo dvadsiatky. Mladý naturel je tu citeľný najmä v sobotňajšie dni pred futbalovým zápasom. Pozor, ak hovorím futbal, tak mám na mysli jedine americký futbal. Ten náš „európsky“ tu nikoho nezaujíma. To, že americký futbal je v Michigane populárny, by bolo slabé slovo. Skoro ráno sa študentské geto prebudí a zaháji deň divokými oslavami, predhriatím sa na samotný futbalový zápas, hlasnou hudbou, alkoholom, tancom na terase. Do Ann Arbor však prichádzajú ľudia z celého Michiganu, o...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Kenji2.3.2013
 

Ahoj,
Štáty mám rád, preto keď to beriem ako cestopis tak ma to príliš neohúrilo, lebo väčšina vecí o ktorých píšeš pre mňa nie je novinka. Ešte aj pravidlá amerického futbalu ovládam a rád ho aj pozerám :D
Odporučil by som zmeniť akurát tvoj výraz \"hajlujúci\" pretože v slovenčine je to výraz pre neonacistu vzdávajúceho hold svojmu presvedčeniu, poprípade pozdrav inému neonacistovi - čo nie je prípad tých ľudí na štadióne v štátoch predpokladám.
A milujem domy z červených tehál :D
Celkovo nie zlé, ale čosi mi tam chýbalo, aby to malo šťavu.
Dávam ti 3 za moju lásku k US of A

Kenji4.3.2013
 

Ďakujem za objasnenie zvyku \"hajlovanie\" na štadióne :D

dusan11.3.2013
 

Na tej fotke to vypada ako skauti s hitlerovou mladezou do kopy..:)
K clanku, nie je to sice ziadna dobrodruzna ceste, ale milo napisane.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Ribaňa

profil.jpg
O mne

Som vždy v pohybe ako rieka. Schovávam sa vo svojom introvertnom tuneli ako krtko. Som Marta a Lucia. Ako každý, som len mozaika mnohých malých veľkých vecí.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: