IKARIKAR http://www.ikar.sk

Figuríny (Terezia Derbala)16.9.2014
 

4
 počet hodnotení: 4
prečítané 232, Komentáre 7

 
Figuríny
„Ha-ha-ha!“ bolo prvé, čo figuríny povedali, keď v butikoch, výkladoch obchodov a v skladištiach veľkoobchodov začali ožívať. Každá jedna figurína sa začala smiať. Akoby chcela poprieť tu neprirodzenú krásu, ktorú do nej človek kedysi vložil. Ha-ha-ha!, Hi-hi-hi! alebo ho-ho-ho! sa nieslo ulicami miest a dedín, kde nebolo ani chýru ani slychu po ľudskej nohe.
Nikto z figurín sa však nezamýšľal nad tým, prečo človek vymizol z povrchu zemského. A prečo ho náhle obývali oni, oživené figuríny. Každý to bral ako samozrejmosť, nad ktorou sa nehodno zamýšľať.
Katarína a Anabela boli celkom rádové figuríny. Aj ony ožili, zhodou okolností v jednom a tom istom butiku v Bratislave. Bol to New Yorker. Stáli vo výklade, Katarína mala dlhé úpletové šaty a Anabela rifle a trendovú kabelku zladenú so šiltovkou.
„Ha-ha-ha!“ začala sa rehotať Katarína, keď ožila.
„Hi-hi-hi!“ odpovede sa jej dostalo od Anabely.
Keď sa dosmiali, začali sa obzerať okolo seba a spoznávať svet butiku, v ktorom sa narodili. A v ktorom začali žiť a vytvárať spoločenské vzťahy príbuzné ľudskej rodine. Anab...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

oly ole6.10.2014
 

Ahoj Terezka,
nápad bol dobrý, ale chýba mi pointa. Neprišla som ani na to, prečo si príbeh napísala a čo mi jeho prečítanie malo dať. Ja to vidím na tri***

Terézia Kontová6.10.2014
 

Ahoj, Oly,
ďakujem za tvoj komentár. Chcela som len vyjadriť cez dve odlišujúce sa figuríny (všimni si, že počas celej poviedky sa odlišovali od ostatných figurín, išli si svojou vlastnou cestou, nie cestou ako šli všetci ostatní), a napriek tomu našli šťastie a spokojnosť, a síce v polygamii. Všetko, prečo sa rozhodli, bolo INÉ od ostatných bratislavských figurín, a predsa ich osud bol svojím spôsobom nádherný.

oly ole6.10.2014
 

Ahoj Terezka,
ďakujem za vysvetlenie, túto líniu príbehu som zaznamenala, ale nesústredila som sa na ňu. Myšlienka je dobrá, ale čosi mi tam chýba, nechcem sa rozpisovať, aby som sa nakoniec do toho nezamotala:)

Anna Bernáthová 30.9.2014
 

Veľmi, veľmi dobrá poviedka. Super nápad.

Terézia Kontová30.9.2014
 

Ďakujem Vám :)

Terézia Kontová22.9.2014
 

Ďakujem Vám, pán Franko, veľmi ste ma potešili, ďakujem.

Ján Franko22.9.2014
 

Skvelé!!!! Konečne poriadna poviedka. Páčilo sa mi to od začiatku do konca. Výborný nápad,dobré prevedenie. Úsmev na tvári istý!

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Terezia Derbala

O mne

Dúfam, že vám všetkým vyčarím úsmev na tvári :) ;)

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: