IKARIKAR http://www.ikar.sk

Gabika (Beata Cígelská)9.3.2011
 

4
 počet hodnotení: 17
prečítané 279, Komentáre 4

 

 
Irena práve krájala chlieb, keď začula tichý ston. Odhrnula si vlasy z čela rukou zvierajúcou nôž a započúvala sa do ticha. V ušiach jej zvonilo. Zdalo sa jej, že niečo sivé prebehlo cez izbu a zmizlo za skriňou. Nevenovala tomu pozornosť.
Mala dosť starostí s Gabikou. Posledné dni akosi chorľavela, postupne slabla, až nevládala chodiť, musela ju nosiť, ani jesť jej nechutilo. Dala si iba kôrku z chleba a  šálku čierneho čaju. Hlas jej slabol zo dňa na deň. Včera už len šepkala.
Žena sa starala o dcéru ako vedela. Cítila na sebe ťarchu prebdetých nocí a až poobede si uvedomila, že od rána nič nejedla.
Gabikina izba bola malá, ale útulná. Zatiahnuté závesy bránili slnku osviežiť izbu.
Keď prišla s táckou chleba, Gabika sa nehýbala.
"Gabika. Gabikáááá!! "
Sklonila k nej hlavu a začula ako ticho dýcha. Telom jej prebehla triaška, začala ju drviť zima, pocítila pulzovanie srdca až niekde v spánkoch. Čo sa to s ňou deje? Od strachu jej zovrelo hrdlo, mala pocit, že sa nemôže nadýchnuť, na hrudníku ju kvárila ťažoba, v žalúdku sa jej skrúcala zmija, nohy ju nepo...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Elena E.10.3.2011
 

Dobrá prvá veta aj názov sedí:-)Btw.: buchta na pare = parená buchta. Teším sa na ďalšie.

beata C.11.3.2011
 

Ďakujem Elena, hneď to idem opraviť.

Beáta G.10.3.2011
 

Prekvapuješ. Opäť lekárske prostredie, ale úplne iná poviedka, iný problém, to oceňujem. Príbeh rozbaľuješ po kúskoch a pomaly, rafinovanie nás dovádzaš k tomu, čo si si zaumienila - viem, že si nechcela, aby sme odhalili, že pacientka má psychický problém, hoci indície tam boli veľmi rafinovane ukryté (zatiahnuté závesy, nenadiktovanie adresy, triaška, zvonenie v ušiach, že niečo sivé prebehlo cez izbu...). To sa ti podarilo.
Páčil sa mi líščí chvost, zmija v žalúdku, biele vrany... Len pozor, aby si sa neopakovala, radšej menej \"údernejších\" slov ako množstvo \"obyčajných\".
Pozdravujem Ťa.

beata C.10.3.2011
 

Ďakujem za prečítanie aj za pripomienky.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Beata Cígelská

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: