IKARIKAR http://www.ikar.sk

Gaston, 1. časť (Milan Fecske)24.10.2016
 

5
 počet hodnotení: 1
prečítané 390, Komentáre 1

 
Gaston
Gaston
 
 
1.
    Gaston naťahoval krk, staval sa na špičky, no i tak ma nevidel. Samozrejme, že pozeral na úplne iné vozne. Miestenku som mala do predposledného. Zdalo sa mi trápne naň zavolať. Ešteže som nevystupovala sama. Batoh, pod ktorým sa mi podlamovali kolena, som ako-tak zvládla. Ale s kufrom na kolieskach by som si sama dolu schodíkmi vagóna neporadila. Usmievavý a takmer plešivý chlapík ochotne pomohol. 
    Zostala som stáť na konci nástupišťa v očakávaní, že si ma Gaston všimne. Vlak odišiel a on stále nič. Len neveriacky krútil hlavou. Konečne zrakom zablúdil ku mne. Úsmev, ktorý mu roztiahol ústa, by prežiaril i polárnu noc. Rozhodil rukami a cválal ku mne.
    Najprv z mojich pliec strhol batoh a hodil na svoje. Potom prišlo objatie a pusa rovno na pery. Jeho fúzy bolo cítiť tabakom a dych kávou s rumovou príchuťou. 
    „Vítaj! Už som myslel, že neprídeš. Chcel som volať mame, ale mobil zostal na stole. Aká bola cesta?“ Príval slov sa zastavil, keď Gaston zočil môj kufor. „Mama vravela, že budeš u mňa len do konca prázdnin. Ako tak obze...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Môj postreh:28.10.2016
 

Otázka: od ktorej časti začne byť dielo zaujímavé, to jest príde zápletka, niečo sa skomplikuje. Pozornosť aj záujem postupne opadali preto sa mi nedalo vydržať dlhšie ako po 8. V profile si uviedol kladn hodnotenia, ale čitateľ zväčša pýta komplikované dielo, nie hladko plynúce. Po stránke štylistickej a jazykovej asi nie je čo vytknúť, len ani nie je čo čítať.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Milan Fecske

O mne

53 rokov, písať som chcel začať už dávno /už na ZDŠ, vvynikal som v slohových prácach,/ ale som aktívne športoval a na písanie nebol čas. Píšem tak 4 roky, hlavne poviedky do súťaží, vceľku úspešne. Mám napísanú dlhšiu prózu, novelu, s kladným hodnotením od spisovateľky pani Marty Hlušíkovej a básnika p. Grupača.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: