IKARIKAR http://www.ikar.sk

 Grafikon (Eva Kmeťová)28.3.2011
 

Hodnotenie vydavateľstva:

Vzápätí hneď v druhom odseku netakticky prezradím úplne všetko – Grafikon, hoci ho napísal pseudonymom zahalený autor (predpokladám, že autorka), nerozdupem a neroznesiem na kopytách, lebo patrí medzi to najlepšie, čo som na portáli MT počas jeho existencie čítal. Vo viacerých momentoch mi pripomenul Nočné motýle Kataríny Tholtovej, ktoré vlani vyleteli až na vrchol k Literárnej cene.
(Celé hodnotenie nájdete v sekcii Hodnotenia)

PETER HOLKA, spisovateľ

5
 počet hodnotení: 37
prečítané 1851, Komentáre 22

 
Prológ
Svetlo bolo veľmi nepríjemné a pálilo. Prerážalo si cestu do hlavy, aby s ním prešla aj tá najpálčivejšia bolesť, akú som kedy cítila. Nemala som potuchy, kde som, čo sa so mnou deje, len som mala pocit, akoby moje telo vážilo aspoň tonu. Nedokázala som zdvihnúť ruku, aby som si zakryla oči pred svetlom. Prižmúrila som a snažila sa pozbierať si myšlienky, pocity, to, čo zo mňa zostalo...
xxx
Boli sme doma. Drevené obloženie v kuchyni žiarilo , ako naň zasvietilo oranžové zapadajúce slnko. Káva bola príliš horúca. Tak, ako stokrát pred tým, popálila som si jazyk. Chcela som nadávať, ale niečo mi v tom bránilo..
Sedíme v aute, slnko zapadá a je nádherné. Obrovský oranžový polkruh sa na nás škeril...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

EvaKe2.8.2014
 

Grafikon jednoducho zbožňujem. Je zvláštny, je jedinečný, je úžasný. A ten štýl písania je mi neskutočne blízky.
I keď som celú knižku čítala už dávnejšie, zanechala vo mne zvláštne pocity. Také iné.
Grafikon je nádherná kniha a ja pevne verím, že budem ešte niekedy mať možnosť si ju opäť prečítať.

Eva

Lenka18.3.2014
 

Knižku som si musela kúpiť, len čo som dočítala uverejnenú časť. Je skvelá. Zahryzla som sa a už nepustila. Teším sa na ďalšie diela :)

Lusia Fortis1.7.2013
 

Emily, píšeš veľmi zaujímavo, zatiaľ som len začala, ale baví ma to. Hneď ako budem mať čas, pustím sa do toho naplno a teším sa :))

Mária Kurčíková15.2.2012
 

Koľko vnútornej krásy v sebe skrýva toto žieňa, ktorej myšlienky som mala česť prečítať si v pár riadkoch tejto knihy? Prečítala som ich jedným dychom. Nič neodradilo moju pozornosť od riadkov plných emócií, skutočného precítenia a zároveň aj tvrdej reality života. Dokonalý prierez ľudskou dušou v porovnaní s globálnymi hrozbami, ohrozenosť ľudskej rasy ako takej, psychologický thriller a zároveň štipka romantiky – to všetko v jednej knihe! Úžasné..., proste zážitok.

Eva Ava Šranková1.2.2012
 

Grafikon je próza, ktorú jednoducho treba precítiť. Inak sa ani nedá! Román, pretkaný jemnou metaforou, rozprávajúci o trýzni (duševnej i telesnej), strate pamäti, ktorý zasiahne čitateľa nielen svojou neošúchanosťou. V krátkosti: Eva určite nekĺže po povrchu, ale zavrtáva sa pekne hlboko do ľudskej mysle. Rozhodne odporúčam prečítať. Stojí za to. :-)

KattyNka5.12.2011
 

Ahoj, tvoj román Grafikon ma zaujal natoľko, že si ho tlačím a chcem si ho v pokoji ešte raz prečítať. Veľa šťastia.

Emily Olivia Goddy6.12.2011
 

KattyNka, ďakujem ti veľmi pekne za tvoju pozornosť. Až ma mrzí, že som sem dodatočne nedala opravenú verziu...Myslela som si, že o Grafikon už nikto nezakopne. Dúfam, že ťa raz zaujme aj v regáli kníhkupectva. Ešte raz ti vďaka.

VJ22.9.2011
 

Peter Holka,
zhodnotil si to dobre.Ona totiž píše lepšie ako ty.Prepáč mi to.

E.O.G29.9.2011
 

VJ..dlho som neodpísala na tvoj komentár, pretože som netušila, čo napísať. Už len prirovnanie mojej prózy k Holkovej je pre mňa zarážujúce, zároveň dojímavé. Ak raz budem písať aspoň tak dobre, ako píše Holka, ak sa čo i len priblížim k Modrému anjelovi, budem šťastná bez ohľadu na čitateľnosť, či nebodaj predajnosť Grafikonu.Tvoja viera v tento rukopis je pre mňa veľkou inšpiráciou a ja ti za ňu ďakujem. Snáď sa ti bude páčiť aj verzia, ktorá mení celý pohľad na román. Ale o tom viac v knižnej podobe....

Alena B.27.4.2011
 

Neuveritelne dobre. Idem si hned precitat dalsie tvoje dielo. Ked uvidim tvoje meno v knihkpectve, urcite si tvoje diela kupim a uprerdnostnim ta aj pred zahranicnymi autormi.

Elis J.V.15.4.2011
 

Emily, jedným dychom som prečítala prvé tri kapitoly. Sú super, určite sa ešte vrátim a dočítam. Gratulujem k hodnoteniu aj postupu, píšeš úžasne, nechápem, ako som ťa mohla doteraz prehliadať.

catie15.4.2011
 

Blahozelam k postupu a vybornemu hodnoteniu, Emily!!! :o)

Ella E.15.4.2011
 

Emily srdečne blahoželám k hodnoteniu a postupu. Teším sa s tebou:))

Emily Olívia Goddy15.4.2011
 

Dakujem, ti Elli :) Teším sa...viac tomu hodnoteniu viac :)

Ella E.12.4.2011
 

Milá Emily, už zasa namiesto práce čítam:) Ale keď je to také skvelé!!! Všimla som si Ťa na LC. Držím palce. Keď Ti vyjde Grafikon knižne, čo by ma veľmi potešilo, jednoznačne budem medzi prvými, ktorý si to kúpia:)

Emily Olívia Goddy12.4.2011
 

Elli, veľmi si ma potešila, je to pre mňa veľká poklona od teba...pri všetkej skromnosti - nemyslím si, že takto násilné dielo je hodné výhry v LC, avšak dúfam aspoň v hodnotenie. Držím ti tiež palce, nech tvoje siete chytia čo najviac čitateľov :)

mama8.4.2011
 

Čítavé, pútavé, neprestávaj

mama2.4.2011
 

Som rada že si späť

Znamy neznamy30.3.2011
 

EOG opat si nesklamala. Som rad ze si spat vo svojom style a sposobe pisania, ze si sa nezmenila a nenechala zmenit... :))

Táňa29.3.2011
 

Ja zas práve rozmýšľam, čo nám tu vyparáti.

ava29.3.2011
 

Teším sa. :)))

Jara H. Bertolasi15.4.2011
 

Držím palce, aby sa Grafikon dostal hodne vysoko, možno najvyššie...

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Eva Kmeťová

CartoonCamera_1343908339710.jpg
O mne

Olíviu som zanechala v Grafikone. Emily pochovám v druhom románe - zostala som už len ja....

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: