IKARIKAR http://www.ikar.sk

Guľa (Katarína Varsiková)21.3.2011
 

5
 počet hodnotení: 9
prečítané 1856, Komentáre 7

 
Guľa. Kapitola 1
„Neverím v nezmyselné náhody. Verím, že každá náhoda je správa, ktorá napovedá, že istý konkrétny aspekt nášho života si vyžaduje pozornosť.“ (Deepak Chopra, z knihy Synchro Destiny)
1.
Roku tisícdeväťstoosemdesiatdeväť sa skončil socializmus, či komunizmus, neviem, ktorý termín je vhodnejší, a v tom istom roku som odišla do dôchodku. V štyridsiatke. Nepracovala som na ústrednom výbore KSS a nedostala som kopačky, ani depresiu z toho, že mi zrušili pracovisko, vôbec nie, len som dovŕšila dôchodkový vek tanečnice. Zmena bola takisto demokratická a nevyhnutná ako revolúcia. Súbor, v ktorom som pätnásť rokov pôsobila, fungoval ešte do polovice deväťdesiatych rokov, hoci bezo mňa. Kedysi bol číslo dva na štátnej scéne, schválené choreografie sme predvádzali po celej republike, aj v zahraničí; v tých časoch som mala som v ansámbli veľa kamarátov, no dnes už zostala mi len jedna, Katka, ostatné kontakty sa stratili. Zvláštne, človek niečím roky žije, a zrazu je to preč, a vždy som pritom vedela, že tak to raz bude, je to prirodzené, generačná výmena, cyklus ži...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

J.13.4.2011
 

Kati, veľmi, veľmi, veľmi dobré! Aj som si pri robila poznámky, viac v mejli, ak budeš chcieť, a hlavne inokedy - čítala som od štvrtej ráno, zdá sa, že pokojnej samoty v najbližších týždňoch inokedy nebude, čo už, začína deň so svojimi povinnosťami, preto je tento komentár krátky, nie pre iné. Super!

J.12.4.2011
 

Ahoj, Kati,
začítala som sa tak, že som skoro zmeškala do práce! Veľmi príjemné a pohodové plynutie, jemné, a tie prísľuby, kam sa to ešte môže rozvinúť! Ozvem sa, keď dočítam.

Elena E.31.3.2011
 

Na Guľu sa chystám, odkedy som ju zbadala, teraz som sa konečne nachvíľku začítala. Mám rada Vaše atmosferické opisy Bratislavy. A veta: Mesto, na kt. všetci svorne nadávajú... ma dostala:-)

KV1.4.2011
 

:) Príbeh je dokončený, do tej miery, do akej sa príbehy ukončiť dajú :)
Pekný piatok prajem

Lýdia J.24.3.2011
 

Katka, sledujem Ťa, ale začnem čítať, až keď bude viac kapitoliek.:)A čo je s Helgou?

KV24.3.2011
 

Lydiaaa, provokatérkaaa :)
Helga - blok - asi to necham na dochodok, okrem \"obrázkov\", ktoré o nej, okolo nej napíšem, to nejde, neviem sa dostať za-cez. Čítaj, čo chceš, a na čo máš chuť, Guľa je hotová - druhý raz by som to neriskovala s rozpísaným príbehom. Poslala som ju aj súťažiť. Zvláštne, keď to ide zo \"studne\" moja mama a jej rodina, ide to, keď z otcovej, \"šprajcnem sa\", ako vravia Prešpuráci. Ale telepatické spojenie s tebou neprerušujem :) peknú jar K

Lýdia J.24.3.2011
 

No, to je úžasné, čakať na Tvoj dôchodok! Čo si myslíš, že budem pobehovať po tomto svete ako Matuzalem, alebo mám zreinkarnovať, aby som si mohla dočítať Helgu?

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

sec
 

Projekt

mediálne
podporujú: