IKARIKAR http://www.ikar.sk

Halloween (Oropher)14.8.2013
 

3
 počet hodnotení: 2
prečítané 268, Komentáre 1

 

Posledné lúče zapadajúceho slnka sa odrážali už len v oknách vysokých budov. Smerom od oceánu sa valila biela hmla, ale odhadla, že bude doma skôr, ako dostihne mesto. Pred bránou na cintorín na chvíľu zaváhala.
Chodila touto skratkou takmer denne, ešte nikdy však neskončila v práci tak neskoro, ako dnes. Popoludní sa v meste stala hromadná nehoda, do nemocnice priviezli niekoľko ťažko ranených a všetok personál, ktorý mal dennú zmenu, ostal niekoľko hodín dlhšie. Bol to náročný deň a posledné, na čo mala chuť, bolo predlžiť si cestu domov.
Mestský cintorín sa nachádzal neďaleko historického centra. Bol rozľahlý a starý, niektorí ľudia dokonca hovorili, že je starší ako samotné mesto. Podľa legendy sa na tomto mieste nachádzalo staré pohrebisko, ale v archeologických prieskumoch, ktoré začali v tridsiatom deviatom, po vojne už nikto nepokračoval.
Na viacerých hroboch horeli sviečky. Spočiatku, keď prechádzala novšou časťou, stretla ešte niekoľko ľudí so smutným výrazom v tvári, väčšinou zahalených v dlhých čiernych plášťoch. Fúkal studený vlhký vietor, jeseň dávala najavo, že nasta...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Tomáš Borský20.8.2013
 

Tak toto ma zaujalo zo všetkého najviac. Je to perfektné.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Oropher

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: