IKARIKAR http://www.ikar.sk

Harlekyn (I. M. Molcan)19.6.2017
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 76, Komentáre 1

 
Harlekýn
V menšom mestečku na rieke Quoile neďaleko zátoky Strangford Lough žil chlapec. Volal sa Peter Viken a
Peter Viken vôbec nepatril k obyčajným chlapcom, ale radil sa už k mladým mužom. Svoje šestnáste narodeniny oslávil skromne ešte len pred týždňom. Jeho dedo kúpil v blízkej cukrárni tortu so šestnástimi žiarivými sviečkami, ktorá mala všetko čo má dobrá torta mať. Vanilku z ktorej máte pocit, že ste priamo na plantážach v Madagaskare, piškóty, hutný kakaový krém, karamel jemne lepiaci sa na zuby a kopec ďalších ingrediencií po ktorých sa Peter len tak zalizoval. Obľuboval sladkosti, ale dokázal si povedať dosť. Hlavne po poslednej návšteva u zubára, ktorú mal ešte čerstvo v pamäti.
Jeho neobyčajnosť nespočívala vyhýbaniu sa sladkostiam, či oslavám narodenín. Dokázal si totiž zobrať ceruzku priamo zo stola. Čo je na tom zvláštne, keď to dokáže takmer každý? Skúste to ale urobiť z postele na opačnom konci izby vzdialenej tri metre. Tí čo sa nazdávajú, že použil rybársku udicu, alebo iný nástroj  sa bohužiaľ mýlia. Peter k tomu nepotreboval nič, len vlastné ruky a mál...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

I.M.Molcan23.6.2017
 

Je to zatial len prvy nastrel bez poriadneho precitania po sebe, ale uz mam napisanych viacero kapitol. Sem som dal len prve dve.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

I. M. Molcan

O mne

Mam rad fantasy

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: