IKARIKAR http://www.ikar.sk

Harry a Časostroj (Emko)20.10.2015
 

4
 počet hodnotení: 26
prečítané 1573, Komentáre 32

 
1. Návrat na Rokfort - HP a časostroj
       Albus sedel v rokfortskom vlaku spolu s Jamesom, Hugom a ostatnými a nešlo mu do hlavy, prečo sa všetci na nástupišti otáčali za jeho otcom. Odvtedy, čo mu prezradil, že rokfortský klobúk berie do úvahy jeho prianie, sa trocha upokojil. Už sa tak veľmi nebál, že skončí v Slizoline. James všetkých zabával hlasmi, ktoré vydával po zjedení hrachu všetkých chutí, čo bola novinka nahradzujúca fazuľky každej chuti.
      Albus sa na Rokfort veľmi tešil. Počul o ňom toľko, že takmer cítil, akoby tam už bol a všetko poznal. Vedel, že keď vlak zastaví, príde pre nich Hagrid, obor, a na loďkách sa poplavia k hradu, v ktorom rokfortská škola kúziel sídlila. Jej podoba, akú poznal Albusov otec a mama, Harry a Ginny Potterovci, sa trocha zmenila po neľútostnom boji so zlými silami pred devätnástimi rokmi, ale to nič neubralo na jej kráse a majestátnosti.
        Aký asi bude Hagrid? pomyslel si Albus. Otec ho často spomínal, ale pokiaľ si Albus pamätal, nikdy u nich doma nebol. Vlak pribrzďoval a prváci sa prezliekli do školských habitov. Ich...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Mária Blšáková22.6.2016
 

Už nám nič nenapíšeš, milá Emko - Martinka. Dúfam, že si na lepšom mieste. Budeš nám tu chýbať. <3

Raniya7.5.2016
 

Fíha, fanfiction som tu ešte nevidela. Keďže HP je moja srdcovka, aj FF si veľmi rada prečítam. Veľmi pekný štýl, čitateľný a plynulý. Síce si tam mala zopár chybičiek/preklepy, pravdepodobne z nepozornosti, prečítala som to jedným dychom. Práve mám rozčítanú inú FF a zhodou okolností tiež o Tomovi a vytváraní horcruxov. A celkom ste sa zhodli v popise mučivých pocitov po zabití a počas samotného procesu, ibaže u teba sme priamym aktérom, takže to bolo ešte zaujímavejšie. :)
Tá Coleová dosť rýchlo súhlasila s priepustkou. No a zaujímavý prvok bolo tiež navštívenie Gellerta. :) Prebehla som komentáre a našla som info, že to už bolo dokončené? Alebo môžeme očakávať aj pokračovanie? Lebo koncom si ma dosť navnadila, že čo sa deje a ako to dopadne v albánskom lese.

Em7.5.2016
 

Ahoj Raniya,
ďakujem za koment.
Táto FF, HP a časostroj je tu na mt už pomerne dlho, ale vzhľadom na to, že je už dávno ukončená, nepribúdali žiadne nové kapitoly a možno preto si tento príspevok prehliadla. Dnešný \"úryvok\" s Tomom a horcruxmi je len jednorázový počin, nebude mať žiadne pokračovanie.
Ak máš chuť a záujem, začítaj sa do časostroja. Vopred upozorňujem, že bol písaný už dávno a neprešiel úpravami. Žiadnymi.
Som na mt už veľmi dlho, no od istého času nič neuverejňujem, hoci predtým som tu mala pomerne dosť románov. Jeden vyšiel knižne, druhý je v edičnom pláne vydavateľstva, poviedky a rozprávky sú pasé no a dva romány sú k dispozícii na eknizky.sk
Zdá sa Ti, že Coleová ho pustila priľahko? Možno sa ho bála :)
Ešte raz vďaka.

Emko \"M\"1.4.2016
 

Od poslednej kapitoly pribudlo cca 113 čítaní, čo ma teší. Ani som to nečakala. Len škoda, že žiaden koment :)

Marek31.1.2016
 

Až ma mrzí, že už je koniec. Nechystáš nejaké pokračovanie?

Emko31.1.2016
 

Ahoj Marek,
nie nechystám. S literatúrou pre mládež je koniec. Po Meste verných, Skalnatom ostrove, Wigramovi, Bielom piesku a rozprávkach, je načase skúsiť niečo iné.

SD28.1.2016
 

Emko, dakujem:-) s HP som stravila zopar peknych rokov, mrzelo ma, ked seria skoncila, vratila si ma do starych cias.

Emko28.1.2016
 

Niet za čo :)
Ja som Harryho objavila pomerne neskoro, (28r), ale dokonale ma opantal. Zrejme práve preto vznikla aj táto fanfiction.

Ája28.1.2016
 

Úžasné, dokonalé, nádherné, perfektní, absolutně bezvadná povídka, která mě zaujala hned, jak jsem si přečetla první kapitolu. Smekám. Jediné, co mě mrzí je, že si třeba Draco nic nepamatuje. Bylo by to zajímavé pojítko s nebelvírskou čtveřicí, ale ty jsi šéf :-) fakt super povídka, už dlouho jsem nebyla z konce povídky tak nadšená :-)

Emko28.1.2016
 

Ahoj,
Díky. Máš pravdu, rozhodně by to bylo zajímavý, ale přece jen - něco tuší. Neví co, a o to je to více k zamyšlení. Ćteš i na fanfactionu? Je to taky bezva stránka, jen mě mrzí, že kapitoly přibývají s takovým odstupem, až po schválení. Na druhou stranu, jsou po opravě, a Rejčka mi teda dává pěkně do těla. Což je dobře, protože jen chybami se člověk učí.
Díky za přečtení, pochvalu. Prima pocit, že se to někomu líbilo.

jarrro27.1.2016
 

Ahoj pochopil som správne, že Harry tým ,že zbavil Voldemorta schopností tak zabil temného pána, na ktorého sa vzťahovalo proroctvo, ale to nevravelo nič o Tomovi Ridlovi (malý kúsok duše nedotknutý čiernou mágiou) preto je proroctvo naplnené? inak dúfam, že toto nie je koniec, chýba tam ako Harry zničí časostroj a vysvetlí verejnosti, že nie je monštrum.

Emko27.1.2016
 

Ahoj,
áno, bolo to myslené presne takto, vystihol si to správne.
Zajtra pribudne posledná kapitola, o nič neprídeš, bude práve o postaraní sa o časostroj i to, ako sa vysporiada s tým, čo napáchal Voldy.

Kamila28.1.2016
 

Nádherný opis na začiatku. Akoby som tam aj bola. Neskutočne sa mi páči, ako pracuješ slovami, ako ich skladáš vedľa seba. Škoda, že sa to nedá stiahnuť celé do kindle. Nerada čítam z pc. Ďakujem za zážitok a prajem pekný deň. :)

Emko28.1.2016
 

Vďaka.
Ja mám opisy rada, aj preto ich hojne využívam. Strohé fakty nech sú v úradných spisoch, nie v beletrii :)

Kamila26.1.2016
 

Má to až biblický záver. Odpustenie rieši všetko. Skvelá kapitola. Ďakujem.

Emko26.1.2016
 

Sila odpustenia niekedy zmôže viac, než by si človek myslel.
Možno to niekomu bude pripadať nereálne, ale mne sa takáto forma ukončenia páčila. Jednoducho povedané, nechcela som z Harryho urobiť vraha. Ani J.K.R. na to nemala žalúdok, zaklínadlo vyslal, ale nezabil...

Oľga24.1.2016
 

Ahoj, Emko. Mám jednu otázku, viem, že to to hlúposť, ale dosť ma to zaujalo. Mám rada, keď sú veci presne tak, ako majú byť.
Čiže otázka: Pozerala som si čítanosť diel za týždeň. A teba som tam neobjavila, ale neviem prečo? Lebo čítanosť máš dosť veľkú. Uvádzajú tam aj tie diela, ktoré majú čítanosť troch ľudí. Tak prečo nie si tam uvedená aj ty? Dosť ma to zaujalo.
Prepáč, ak som otravovala.

Emko24.1.2016
 

Je to v podsekcii Pre deti a mládež, nie romány.

emko22.1.2016
 

venované Willymu. (20.1.2016) OVP

Kamila19.1.2016
 

Síce som prečítala len poslednú kapitolu, ale musím konštatovať, že je to úžasné. Všetko. Nemôžem si pomôcť, ale mnoho spisovateľov v kníhkupectvách nemá tak zvládnutú štylizáciu viet, ako to vidím v tomto texte. Skvelé!

emko19.1.2016
 

Ďakujem, potešilo.

Rembrant31.12.2015
 

čo je najväčší problém tvojich diel?

zdĺhavé \"vysvetľovačky\"
a
žiadna údernosť

dialógy - kým príde druhý, treba sa prelúskavať množstvom nepodstatných nezáživných podrobností, čo musí každého, kto očakáva spád a poriadnu zápletku, ktorá,mimochodom, tiež dosť chýba, otráviť už v prvej kapitole

priveľká snaha všetko dopodrobna popísať je na škodu, škrtať treba, dej zapliesť, nech má čo dvíhať zo stoličky, nie iba niečo nadniesť a hladko, bez vzrúša, sa cez to preniesť

ber ako dobrú radu nie snahu škodiť

Aiwy8.12.2015
 

Táto kapitola bola super, chcela som len nakuknúť a napokon som sa od nej nemohla odtrhnúť, kým nebola dočítaná. Pekne si to na Harryho našila, teším sa, ako sa z toho vyvlečie, alebo aj nie. Dobré.

ViliaS14.12.2015
 

Mňa by skôr zaujímalo, kde je Wigram? Mal som ho rozčítaného, no ako vidím, je preč. Prečo? bolo to dobré. Či to už bol koniec, keď Amber zomrela?

Emko14.12.2015
 

Bol to takmer koniec, chýba možno jedna (dve) kapitoly + (ako u ostrova) epilóg. No nejde to. Už pridlho. Čitateľnosť tiež bola slabá, no hlavným dôvodom, prečo s Wigramom nastal koniec, súvisí so Skalnatým ostrovom. Už nemalo zmysel tretí diel dokončiť. Zrejme si bol jediný, kto mal Wigrama rozčítaného a tým pádom sa Ti ospravedlňujem, že záver neuvidíš. Ber to tak, že koniec neskončil šťastlivo, a Praha bola pre Amber osudnou. A život šiel pre Dannyho, Nicka a Harriet ďalej. :(

emko28.12.2015
 

Nemožné sa stalo skutočnosťou a Wigram je dokončený. Celý. Zmysel to síce nemá, ale JE. A s čistým štítom, bez zlého svedomia z nedokončeného, sa môžem pustiť do iných vecí. Ale už nie pre mládež... :)

Rembrant31.12.2015
 

musím súhlasiť - zmysel to nemá


pusti sa, ale hlavne sa pusti... :))

Domz15.11.2015
 

Ahoj Emko,
priznám sa, že som Harry Pottera nikdy nečítal a ani filmy ma až tak nechytili. Napriek tomu som si povedal, že sa skúsim začítať do tvojho príbehu. Keďže som všetky filmy videl, približnú dejovú líniu ovládam, i keď mi je jasné, že vo filmoch bolo mnohé vynechané a zmenené. Prečítal som 1. kapitolu a nie je to najhoršie. Je z toho cítiť, že si to písala už dávnejšie a odvtedy sa tvoj štýl písania výrazne zlepšil, no nie je to až také strašné. Možno sa sem ešte vrátim a budem pokračovať v čítaní :)

Emko16.11.2015
 

Vďaka.
Ak sa vrátiš, budem len rada, hoci viem, že ten, kto nečítal pôvodnú sériu, zrejme nebude mať záujem ani o pokračovanie, ktoré je navyše iba slabým odvarom Rowlingovej úžasnej predstavivosti a štýlu.
No aj tak si potešil, najmä zmienkou o výraznom zlepšení, hoci ja si to nemyslím. :)

Rybadan9.11.2015
 

Najviac oceňujem, že sa pridržiavaš kanonu a nerobíš z Harryho niekoho úplne iného, ako to vo ff býva. Dejovo sa mi toto dielko celkom pozdáva, som \"Potterovec\" a takým, ako som ja, sa pokračovania Harryho zrejme nikdy nezunujú.
Čakám na ďalšie kapitoly, časostroj má niečo do seba.

Emko21.10.2015
 

Zápletka prichádza až počas návštevného dňa. No ak mám byť úprimná aj ja, viem, že začiatok je slabý.
Prečo Gryffindor? Dobrá otázka. Pasovalo mi to viac, než Chrabromil. Teraz to už meniť nebudem. HP a časostroj vznikol pred vyše troma rokmi, samozrejme vidím, viac než predtým, množstvo chýb, vecí, ktoré by sa dali napísať inak, lepšie, ale beriem to tak, že HP je hotový a keďže nemá žiadnu ďalšiu perspektívu, nemám väčší záujem sa ním príliš zaoberať. Z tohto nikdy žiadna kniha nebude, je to len fanfiction, pre pobavenie.
Adhara, vďaka za postrehy.

Adhara21.10.2015
 

Budem úprimná: som síce veľkou fanúšičkou Harryho Pottera, ale toto ma nechytilo. Prečítala som to po správu o návštevnom dni, no nemám chuť čítať ďalej. Prečo? Rowlingovej text bol šťavnatý a vtipný. Tento žiaľ nie je ani jedno. Je to len suchý popis udalostí, ktoré nie sú ničím výrazné, zaujímavé, neočakávané, pestré a zábavné – a takisto sa stále neobjavila žiadna zápletka, čo je dosť veľký problém. Je mi to ľúto. Pritom základná štylistika, ukladanie slov za sebou, je v poriadku. Chyba nie je ani tak v podaní, ako vo význame. A prečo Gryffindor, keď mená ostatných fakúlt sú preložené? Nekonzistencia textu škodí... Plus jeden výrazný preklep – „všaJames“.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Emko

P3030025.JPG
O mne

Vydané knihy: Mesto verných (Kicom, www.knihanaj.sk a Martinus.sk)
Voľné pokračovania, Skalnatý ostrov a Wigramov odkaz sú k dispozícii na www.1000knih.sk
Nezábudky I. (zb.poviedok) a Modrú knihu rozprávok
si môžete zakúpiť na www.1000knih.sk

HP - fanfiction s názvom Harry Potter a časostroj nájdete aj na stránke: www.fanfiction.potterharry.net/cze/ (Emko)

Ďalšie rukopisy: Biely piesok - v súčasnej dobe v EP vyd. Marenčin
Posledná nedeľa (pracovný názov)emko@atlas.sk , FB

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: