IKARIKAR http://www.ikar.sk

Hegaar (Vladimír Jarabica)29.7.2013
 

3
 počet hodnotení: 1
prečítané 112, Komentáre 0

 
Hegaar
 Zatúlaná vločka sa poddala príkazom severného vetra. Ostala zachytená medzi štetinami pod nozdrami veľkého kharana. V momente ju však horúci dych toho múdreho lovca premenil na paru.
Volal sa Hegaar. Jeho dvojmetrová postava sa krčila v kríku. Ani sa nehol. Tmavo hnedé telo pokryté krátkymi čiernymi chlpmi, bolo celé potetované desiatkami obrazov opísaných v reči kharanských kmeňov. Drsná tvár, len málo podobnú ľudskej. Nos, čeľusť, aj sánka boli predsunuté, čo pripomínalo nebezpečného predátora. Takmer vystretá postava a schopnosť reči však svedčili aj o inom. Na hlave mu rástli po pás siahajúce havranie vlasy. Mal ich spletené do desiatich vrkočov na znak dospelosti . Chodil bosý, odetý len do čiernych nohavíc. S preveseným puzdrom cez chrbát v ktorom visela veľká sekera. V ruke napäto zvieral nachystaný kratší ale hrubý a silný luk, ktorého ťažké šípy mu čakali v tulci za opaskom.
Pohľad zelených očí upieral pred seba. Díval sa na zasneženú lesnú krajinu. Na malej čistinke pred kharanom sa prechádzal jeleň. Bol taký veľký, že keby Hegaar stál, ich oči by sa stretli...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Vladimír Jarabica

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: