IKARIKAR http://www.ikar.sk

Helenin sen (G.S.Robinson)17.5.2016
 

4
 počet hodnotení: 1
prečítané 136, Komentáre 0

 
1. Stretnutie
 
Zaguľatený mesiac v splne žiaril na čiernej oblohe a poskytoval tým nádherný pohľad. Adamovi, ktorý kráčal svižným krokom po jednej z najdlhších ulíc mesta, sa zdal byť až neskutočne obrovský. Bol 6. december, neďaleký kostolný zvon práve odbil šesť hodín večer. Ulica mala mierne klesajúci ráz. Z pravej strany ju lemovali domčeky, z ľavej plot mestskej nemocnice, ktorá tu končila a mala svoj zadný vchod. Boli nalepené na seba až po koniec ulice. V oknách, ktoré ledva siahali nad výšku priemernej ľudskej postavy, blikali svetielká vianočných dekorácií. Z niektorých komínov stúpal dym, ktorý sa pomaly rozťahoval do okolia. Adam mal ten dym rád. Voňal mu. Do svojich ôsmich rokov vyrastal na dedine u starých rodičov a prebúdzal v ňom pocit bezpečia, teplo domova.
Žaluzie nebolo všade stiahnuté, a tak Adam mohol nenápadne nazrieť dovnútra. Smerom na ulicu boli polohované obyvačky, alebo detské pokoje. Videl v nich naháňajúce sa deti, ako hravo bojujú o darček na Mikuláša, alebo starčeka pozerajúceho televízor, ktorý mu svietil do tváre stálym modrým svetlom.
M...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

G.S.Robinson

O mne

K poézii som mal vždy taký zvláštny, hlboký vzťah, akoby som sa ňou dokázal zmysluplnejšie vyjadriť,preniesť sa do inej, tajomnejšej dimenzie.Básne som písal od mojich siedmich rokov.Boli to samozrejme veľmi detské veci, ale pár ich bolo zverejnených, alebo vystavených v miestnej Matici slovenskej. Pokúšal som sa aj s prózou, ale vždy mi chýbala potrebná a povestná trpezlivosť...Písal som veľa aj v maďarskom jazyku, boli to vážnejšie práce,s jednou som vyhral súťaž pre mladé talenty.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: