IKARIKAR http://www.ikar.sk

Hľadanie nestrateného (Agapé)17.3.2017
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 16, Komentáre 3

 
Život večne smrteľný
Milý môj čitateľ,
dovoľ mi podeliť sa s tebou o kvapky múdrosti, ktoré natiekli mi do srdca počas nekonečných nocí, dní, kedy som si naivne myslel, že už neklame ma moja myseľ, kedy túžil som len nemať túžby, až nakoniec... moja cesta za slobodou ma načisto zotročila!
 
Vtedy pochopil som, že najrýchlejší spôsob, ako v sebe objaviť silu, je prijať svoje slabosti. Pretože sila a slabosť sú dve strany jednej mince. Ak ti teda smiem našepkať do tvojho cteného srdca, neváhaj dotýkať sa oboch strán svojich mincí, keď budeš platiť pri pokladni života... Uvidíš, že To, čo získaš, je neporovnateľné s tým, čo dáš!
 
XXX
 
Nemusíš byť vôbec pripravený na uvedomenie si prítomnosti, drahý môj čitateľ. Uvoľni sa teda, pretože žiadna škola, kurz či kniha, ťa nepripravia dostatočne k tomu, aby si bol kým už si.
Jediné, na čo sa môžeš pripraviť, je fakt, že sa nejde pripraviť vôbec na nič. V skutočnosti musíš byť absolútne nepripravený, totálne unavený z celého toho poprasku ohľadne prebudenia, na ktorý si sa celú noc učil tak veľmi, až si ráno z...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Alia S.20.3.2017
 

Čo je to \"moje ruky PRIAHNU ku klávesom\"?

Agapé20.3.2017
 

Ďakujem veľmi pekne Alia za opravu :)

Alia S.20.3.2017
 

Teraz krátko k textu: nepíš obráteným slovosledom, znie to úsmevne, písalo sa tak kedysi a aj literatúra sa vyvíja.
Nepíš svojvoľne veľkými písmenami, drž sa zaužívaného. Veľkými písmenami sa ty, tebe a pod. píše len v listoch, inde nie.

K obsahu nemám čo dodať, neprihovoril sa mi ničím. Možno niekoho nadchneš, pre mňa sú to bezobsažné táraniny. Nič nové a nič zaujímavé, čoho by som sa chytila a zamyslela. Ale, ako píšem, niekoho možno oslovíš.

Zvolil si si staré slovo, resp. meno, vychádzajúce z božej lásky, už to ma zvádza domnievať sa, že si členom sekty, pod vplyvom ktorej píšeš ódy na človeka, božstvo, každodennosť. A prihováraš sa dosť nepríjemne submisívne.

Báseň detto - nepoznáš techniku tvorby, sú to podobné detské taľafatky, nič aspoň trochu umelecky hodnotnejšie.

A ten výkričník na konci! Médiá učia na poslucháčov a čitateľov vykrikovať, rozkazovať, všade ich pchajú, aj do bežných oznamov. Neviem, či to na žurnalistike teraz tak učia, ale rozhodne zle.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Agapé

ja .jpg
O mne

Milujem život a ľudí v ňom. Milujem milovať milovanie. Zbožňujem literatúru a preto v každom voľnom okamihu mi ruky prahnú po klávesoch, aby opäť poslali zopár zrniek mojej duše po prúde rieky Života...

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: