IKARIKAR http://www.ikar.sk

Hľadanie odpovedí (Mireno)29.10.2013
 

4
 počet hodnotení: 3
prečítané 720, Komentáre 2

 
HĽADANIE
Hľadanie je vždy dôkazom, že v živote nastala zmena, ktorá nás núti pohnúť sa ďalej. Dôvodom býva pocit prázdnoty, citová rana alebo prebudená chuť do života. Práve po nej následne ožíva snaha vytvoriť opäť niečo nové, čo rozjasní našu prítomnosť. Keď hľadáme, dávame svetu, aj sebe na vedomie, že ešte stále máme na viac.

Človek, ktorý nehľadá, zaspáva samého seba a prestáva skutočne žiť. Napriek tomu je okolo nás stále veľa tých, čo trpia v spánku predstáv. Jediný spôsob, akým ich môžeme prebudiť, je práve intenzívna práca na oživení čo najväčšieho počtu vlastných pozitív.

Vykročiť na cestu hľadania znamená zotrieť si slzy po predchádzajúcich emocionálnych ranách a zaostriť zrak vpred. Pohľady späť nám majú byť len na poučenie, inak by sme boli opäť klamaní predsudkami, nereálnymi sľubmi a sebaklamom. Ale všetko potrebuje čas, najmä odpovede na naše otázky. Odpovede na mnohé z nich už dávno vnútri poznáme, ale prijmeme ich za správne až vtedy, keď si vnútro očistíme od všetkého, čo tam nepatrí. Poďme teda spolu na cestu hľadania samého seba a odpovedí, prečo je to všet...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Mária Blšáková30.10.2013
 

Skús napísať poviedku, či báseň do súťaže - Vitalizmus. Podľa všetkého má pozitívum v tvojej hlave trvalý nie prechodný pobyt.:)

Mireno30.10.2013
 

:) Ďakujem za komentár i odporučenie, keď nájdem čas a inšpiráciu, určite skúsim niečo také vytvoriť. Ale teraz mám toho dosť na písanie = aj román, aj túto \"drobnosť\" na povzbudenie :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Mireno

O mne

O mne? Keď sa začítate do mojich písmeniek, nájdete v nich určite mnoho odpovedí :) Verím, že potešia, povzbudia a prinesú aj príjemný zážitok ;)

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: