IKARIKAR http://www.ikar.sk

HLAVNE S ÚSMEVOM (Buggy)5.1.2014
 

3
 počet hodnotení: 7
prečítané 555, Komentáre 6

 
1. kapitola (HLAVNE S ÚSMEVOM)


Myslím, že toto leto bude poriadne bláznivé! Asi pred hodinou sa všetci žiaci vyrútili zo škôl s koncoročným vysvedčením a chystajú sa naplno si užiť prázdniny. Juchuchú! Čakajú nás dva mesiace plné ulievania a zábavy!
A všetko začína ešte dnes. Večer sa s Emily a Klárou vyberieme na disku do klubu STEPS neďaleko od Štúrovho námestia. O hodinu sa s babami máme stretnúť v Laugariciu (v našom obľúbenom nákupnom centre). Spoločne sa ideme prehrabovať medzi oblečením. Chceme predsa vyzerať skvelo.
„Nááákupy!“ zakričala nadšená Klárika, ktorá si potrpí na módu a v módnom svete sa naozaj vyzná. Vždy príde s niečím novým a často kritizuje oblečenie iných. Niekedy sa správa nadmieru povýšenecky a hrdo, ale aj napriek tomu celkom zapadla medzi moju fantastickú kamarátku Emily a mňa.
S Em sa poznáme už od škôlky a trávime spolu veľmi veľa času. Narodili sme sa v ten istý deň a občas sa mi zdá, akoby sme sa narodili tej istej mame. Sme si ako sestry, ktoré pred sebou nič netaja a sú si za akýchkoľvek okolností nápomocné.
Čo sa však týka vzhľ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Laura =)8.1.2014
 

Ahoj Buggy,

priznám sa, že som začala čítať, a hneď po dvoch riadkoch (alebo po prvom odstavci) som sa vrátila k tvojmu \"nicku\", či neuvádzaš info o veku. Štylisticky si text zvládla na lepšej úrovni ako veľa iných na MT, ibaže dielko je asi pre iné vekové kategórie ako som ja... pre mladšie... Nech ti to píše :)

Buggy8.1.2014
 

Ahoj Laura :)

Ďakujem za reakciu a máš pravdu. Dielo je viac-menej určené pre tínedžerky,no myslím, že si ho môžu prečítať aj dospelé slečny či dámy a preniesť sa tak opäť do čias sladkých 15tich rokov. :)

Samozrejme do ničoho nechcem nútiť. Rozhodnutie je na Tebe. :)Matt van den Bryll6.1.2014
 

Ahoj Buggy, jednička napísaná veľmi dobre:) Priama reč, viď rada od Marianne.
Pekný večer
Matt

Buggy8.1.2014
 

Veľmi pekne ďakujem za názor :)

Marianne6.1.2014
 

Ahoj Buggy,
prečítala som si zatiaľ iba prvú kapitolu. Tvoj text je v podstate kvalitný, ale odporúčam ti každú priamu reč druhej postavy dať na nový riadok, aby to bolo lepšie prehľadné. Miestami som sa strácala v tom, čo kto hovorí. Možno by bolo dobré aj o niečo zväčšiť písmo, bude sa to lepšie čítať. Budem ťa sledovať a hneď ako to upravíš, budem čítať ďalej. :)
Máš talent, je to skvelé, ale koľko máš vlastne rokov? :)

Buggy8.1.2014
 

Ahoj Marianne :)

Som rada, že si sa rozhodla ďalej sledovať toto dielo a ďakujem Ti za názor. :)
A koľko mám rokov? Pred mesiacom som mala 16, ale tento román som dopísala už cez letné prázdniny.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Buggy

O mne

Keď sa konečne po dlhých prešpekulovaných úvahách rozhodneš nájsť tiché pokojné miesto v tieni stromu, oprieš si o jeho pevný hrubý kmeň chrbát a prostredníctvom pera začneš vytvárať nový život imaginárnej postave, ktorá sa úplnou náhodou zrodila v Tvojich predstavách.
Vaše osobnosti akoby sa v tej chvíli neopísateľným spôsobom spojili a odrazu boli jednou a tou istou bytosťou. Akoby Vás viazalo neviditeľné, avšak veľmi silné puto a všetky radosti, ale i trápenia, prežívate spoločne.
Neraz Ti vypadne aj slza z oka nad ešte nedopísanou scénkou, pretože ako autor vieš, kedy hlavnú postavu čaká obrovské sklamanie. Trasie sa Ti ruka, ako keby aj ona chcela zabrániť blížiacej sa katastrofe a Ty náhle zmeníš priebeh deja, pretože nedokážeš zoslať na svojho nového priateľa toľkú pohromu.
No raz ten nečakaný zvrat prísť musí, nech sa ho snažíš akokoľvek oddialiť a Ty v duchu prosíš, aby sa hlavná postava na Teba nehnevala a prekonala všetky nástrahy, ktoré si jej vopred pripravil. Veríš, že sa dokáže cez všetko preniesť a Vy napokon spolu úspešne dobehnete až do cieľa.


VŠEOBECNÉ INFORMÁCIE:

HLAVNE S ÚSMEVOM:
- môj prvý pokus o román
- dopísaný vo svojich pätnástich rokoch
- prosím, NEODSUDZOVAŤ ma na jeho základe, svoje zručnosti neustále vylepšujem :)

ZAMOTANÍ:
- druhý pokus o román
-dopísaný vo svojich šestnástich rokoch
-vraj nič moc, nepridávam kapitoly

ORÁKULUM RODU MASHMELLOWCOV:
- fantasy, na ktorom pomaly pracujem

Stránka, na ktorej ma môžte podporiť:

https://www.facebook.com/pages/BUGGY-wwwmamtalentsk/822907171062409?ref=hl

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: