IKARIKAR http://www.ikar.sk

HLUPAŇA (Alexa)3.12.2013
 

5
 počet hodnotení: 2
prečítané 286, Komentáre 3

 
Hlupaňa
Sára, atraktívna čiernovláska s prilepenými mihalnicami a okuliarmi vo vlasoch, v čižmičkách na vysokých podpätkoch vstúpila do vyhriatej čakárne u zubára. V hlbokom nádychu ucítila závan čerstvej maľovky a dezinfekčného prostriedku. Lavice zívali prázdnotou. Teda nie celkom, pretože na jednej z nich sedel starší muž v menčestrových nohaviciach, vo vyťahanom štrikovanom svetri, obutý v bielych teniskách. Vnímala ho ako unaveného bezdomovca, ktorý sa prišiel zohriať, ale aj ako riziko, plynúce z nečakaného stretnutia.
Bol december. Ostré slnečné lúče predierajúce sa cez sklenené výplne vytvárali dojem prebúdzajúcej jari. Ale aj keby nie, bolo to príjemné.
Od rána prekypovala energiou a skvelou náladou, pretože dnes jej znovu uverejnili článok v ženskom magazíne. Odkedy skončila školu a nenašla si vhodné zamestnanie, nudu zaháňala písaním. Len tak, pre radosť a možno ocenenie. Vyplatilo sa. Každý mesiac sa tešila z článku a malej výhry v podobe kozmetického balíčku. Opantaná pýchou a vidinou pozlátka úspechu sa zaregistrovala medzi amatérov... nádejných pisateľov básni, povi...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Matt van den Bryll15.12.2013
 

Ahoj Alexa,
páčilo sa:) Nie je čo vytknúť. Dávam 5.
Pekný deň
Matt

Alexa4.12.2013
 

Ahoj Mária,
čo dodať k tvojmu komentáru. Azda iba toľko, že túto poviedku som napísala tak trošku pre výstrahu, poučenie... pretože ona nebola vymyslená.

Mária Blšáková4.12.2013
 

Milá Alexa!
Neviem, či poznáš ten pocit, keď prečítaš niečo skvelé, čo ťa osloví natoľko, že sa ti chce \"vrieskať v nemom úžase\" a zimomriavky z teba urobia ihelníček.
Toto so mnou urobila tvoja Hlupaňa. Je dôkazom, že často netreba prekombinovanú zápletku na pútavé dielo.
Tlieskam, hviezdičkujem a ďakujem za zážitok:)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

sec
 

Projekt

mediálne
podporujú: